[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

رفاه مردم در اولویت است ، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیرعامل شرکت گاز استان فارس گفت: بیش از 96 درصد از خانواده‌های شهری و روستایی استان فارس از نعمت گاز برخوردار هستند.
غلامعباس حسینی صبح دیروز سه شنبه 14 بهمن ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه با اتمام پروژه‌های در دست اجرا، ضریب بهره مندی استان به طور میانگین به 99 درصد خواهد رسید، افزود: شرکت گاز فارس با نوید بهره مندی 7 هزار و 500 خانوار فارسی پا به چهل و سومین بهار انقلاب گذاشته است. وی با اشاره به طرح‌های آماده افتتاح در دهه فجر در استان، صنعت گاز را شناسنامه انقلاب اسلامی در توسعه عدالت اجتماعی و بهره‌مندی از ثروت ملی برشمرد و گفت: همزمان با چهل‌ودومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، ۳۱۶ طرح گازرسانی با اعتبار ۳۱۳میلیارد تومان در استان به بهره برداری می‌رسد.
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش افزود: این طرح‌ها شامل گازرسانی به شهرهای فدامی و دوبرجی از توابع شهرستان داراب، 79 روستا در مناطق عمدتاً سخت‌گذر استان و 235 واحد صنعتی و تولیدی است. با بهره‌برداری از این طرح‌ها، 6هزار و 503 خانوار روستایی و هزار و 995 خانوار شهری فارس از نعمت گاز طبیعی برخوردار می‌شوند. همچنین با بهره برداری از پروژه‌های گازرسانی دهه فجر، متوسط ضریب بهره مندی از نعمت گاز طبیعی در فارس به 7/96 درصد می‌رسد. مدیرعامل شرکت گاز استان فارس از اجرای بیش از ۱۳هزار و ۹۰۰ انشعاب گاز در سطح استان هم خبر داد و افزود: طرح‌های گازرسانی به عمادشهر لارستان و ۴۱ روستا نیز با اعتبار ۱۴۰میلیارد تومان تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.
به گفته حسینی با اتمام طرح‌های در دست اجرا تا پایان سال ۹۹، ضریب بهره‌مندی استان به طور میانگین به ۹۷ درصد خواهد رسید.مدیرعامل شرگت گاز فارس تعداد روستاهای مشمول گازرسانی استان را دوهزار و ۳۹۵ روستا اعلام کرد و افزود: تاکنون 2هزار و 117 روستا از نعمت گاز بهره مند شده و با بهره برداری از 146 طرح گازرسانی روستایی در حال اجرا، متوسط ضریب برخورداری از گاز روستایی به 95.9 درصد می‌رسد. او همچنین در تشریح وضعیت گاز رسانی به شهرها نیز گفت: در بخش گازرسانی شهری نیز تحولی بزرگ صورت گرفته و رشد 28 درصدی گازرسانی به شهرهای فارس در دولت تدبیر و امید رقم خورده است. از 110 شهر استان فارس تاکنون 102 شهر از این انرژی پاک بهره‌مند و مشعل گاز، در خانه‌های بیش از یک‌میلیون و دوهزار و سه مشترک فارسی روشن شده است. حسینی تأکید کرد: با اتمام طرح‌های گازرسانی به شهرهای رستاق، فدامی، دوبرجی، عمادشهر، دهکویه، جویم، بنارویه و دهرم، ضریب گازرسانی شهری در فارس به 100 درصد ارتقا می‌یابد.
مدیرعامل گاز فارس در ادامه از افزایش 85 درصدی گازرسانی به صنایع استان نیز خبر داد و گفت: با تلاش‌های صنعتگران گاز، ۸۷۸ صنعت تاکنون گازدار شده و طرح گازرسانی به هزار و 129 واحد صنعتی فارس نیز در دست اجراست. حسینی با اشاره به وضعیت گازرسانی به جایگاه‌های CNG نیز گفت: از 138 جایگاه سوخت، 133 جایگاه گازدار هستند و به 4 جایگاه سوخت الهی شیراز، حسینی نورآباد، جولایی فسا و نوشادی فراشبند نیز به زودی گازرسانی می‌شود تا خدمات سوخت‌رسانی با روند مطلوب‌تری انجام ‌شود. او در ادامه به اهمیت رعایت الگوی مصرف برای بهره مندی از گاز رایگان در استان اشاره کرد و گفت: برای این مهم، پنج اقلیم (سرد یک، دو، سه، معتدل و گرمسیری) در استان پیش بینی شده است؛ بدین ترتیب در ایام سرد سال در اقلیم‌های ۱، ۲ و ۳ میزان مصرف ماهانه ۲۰۰ متر مکعبی، در اقلیم چهار مصرف ۱۵۰ مترمکعبی، در اقلیم ۵ مصرف ۱۰۰ مترمکعبی و در ایام گرم همه اقلیم‌ها مصرف ۴۵ مترمکعبی تعیین شده است. وی تأکید کرد: گازبهای مشترکان خانگی استان که میزان مصرف آن‌ها کمتر از 200 مترمکعب باشد، ۱۰۰ درصد رایگان خواهد بود. همچنین مصرف کنندگانی که نسبت به سال‌های 96 و 97، ده درصد کاهش مصرف داشته باشند، از تخفیف 15 درصدی بهره مند خواهند شد. مدیرعامل شرکت گاز فارس، هدف از اجرای این طرح تشویقی را مدیریت تقاضا و بازدارندگی مصارف غیرضرور، تشویق مشترکان به رعایت الگوی مصرف بهینه گاز، ترغیب مشترکان پرمصرف به تغییر رفتار مصرف و نهادینه‌سازی مصرف صحیح گاز طبیعی ذکر کرد.
مدیرعامل شرکت گاز استان فارس از افزایش ۱۳ درصدی مصرف گاز خانگی در استان هم خبر داد و گفت: شرکت گاز استان فارس مبلغ ۳۰میلیارد تومان از کارخانجات سیمان و کاشی، ۱۰میلیارد تومان از دستگاه‌ها و ادارات استان مطالبه دارد. حسینی در پایان شمار مشترکانی که از موتورخانه استفاده می‌کنند را در استان فارس کم ارزیابی کرد و در این رابطه افزود: شرکت‌های تأسیساتی واجد شرایط و مشترکان خانگی و تجاری دارای موتورخانه می‌توانند با مراجعه به سایت www.nigc.ir در طرح ملی اصلاح و بهینه سازی موتورخانه‌های واحدهای مسکونی و تجاری ثبت نام کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی