[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۹
  • دوره جدید

جشن بزرگ انقلاب برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رزمایش الی بیت المقدس و جشن بزرگ انقلاب به همت حوزه مقاومت فجر و حوزه فاطمیون سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز برگزار شد. این مراسم عصر دیروز چهارشنبه 15 بهمن ماه با حضور معاون هماهنگ کننده سپاه فجر استان فارس، فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز و جمعی دیگر از مسئولان استان با همراهی اصحاب رسانه در بوستان شهروند با استقبال هزاران نفری شهروندان برگزار شد.
فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز در این مراسم گفت: توانمندی نظام جمهوری اسلامی ایران با سال‌های آغازین پیروزی انقلاب دیگر قابل مقایسه نیست. سرهنگ مرتضی خسروانی با تبریک دهه پرفروغ فجر و ولادت بانوی بزرگ اسلام، حضرت فاطمه(س) خاطرنشان کرد: امروزه جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های علمی، نظامی، پزشکی و بسیاری دیگر از زمینه‌های مهم و تأثیرگذار به دستاوردهای پرفروغی در عرصه‌های بین المللی دست یافته است. وی رمز پیروزی انقلاب اسلامی را مشارکت گسترده مردم در همه عرصه‌های مهم و بزنگاه‌های تاریخی ارزیابی کرد و افزود: در پرتو رهنمودهای بنیان‌گذار انقلاب و رهنمودهای مقام معظم رهبری و جان‌فشانی‌های رزمندگان اسلام توانسته ایم بیرق ارزشمند انقلاب اسلامی را در عرصه‌های جهانی سرافراز و مستحکم نگه داریم و از عزت و شرف سرزمینمان دفاع کنیم.فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز با یادی از مظلومیت شهدای گمنام افزود: قدردانی از خانواده شهدا در زمره وظایف همیشگی ما قرار دارد و باید نسبت به مجادهدت‌ها و ایثارگری‌های آنان ادای دین کنیم.
در ادامه این مراسم معاون هماهنگ کننده سپاه فجر استان فارس گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی نقطه عطفی در تاریخ ایران زمین است. سرهنگ پاسدار علی محمد محمدی با تبریک دهه پرفروغ فجر و ولادت بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه(س) خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی در سال 57 با هدایت امام راحل و همراهی اقشار مختلف مردم به ثمر نشست و این رویداد عظیم یک نقطه عطف در تاریخ کشور محسوب می‌شود. وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی برای بسیاری از مفاهیم تعاریف تازه ای ارائه کرده، بیان داشت: مردم شریف ایران بدون هیچ اجباری و با آغوش باز به دین مبین اسلام مشرف شدند. در مقاطع کوتاهی از تاریخ شاهد بروز فرازهای دینی در صحنه‌های اجتماعی بودیم و در طول تاریخ مردم دین دار در مساجد به ذکر پروردگار می‌پرداختند؛ اما با بروز اتقلاب اسلامی شاهد اشاعه مبانی ارزشمند اسلام در تمامی عرصه‌های فردی و اجتماعی هستیم و امام راحل تعریف نوین و جهان شمولی از نقش ارزنده ارزش‌های دینی در زندگی بشری را ارائه کردند.معاون هماهنگ کننده سپاه فجر استان فارس وجود برخی اشکالات در عرصه‌های اجرایی را پذیرفت و تصریح کرد: هویت بخشی به دین از برکات جمهوری اسلامی است. در حالی که در بسیاری کشورها اجرای مبانی دینی به یک روز و یک ساعت خلاصه می‌شود، اما در کشور ما شاهد بروز فرازهای انسانی و دینی در تمامی عرصه‌های زندگی فردی و اجتماعی هستیم. محمدی در بخش دیگری از سخنانش به جایگاه ارزنده زن در دین اسلام و ایران اسلامی اشاره کرد و افزود: در زمان طاغوت جایگاه زنان به زینت المجالس و کالای مصرفی و تبلیغاتی خلاصه می‌شد اما پس از به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی در ایران شاهد حضور زنان در عرصه‌های رفیع اجرایی و علمی هستیم. اینک بانوان فرصتی یافته اند تا توانمندی‌های خود را به منصه ظهور گذاشته و با رعایت همه ارزش‌ها به رشد و تعالی دست یابند. این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: باید قدر انقلاب عزیز اسلامی را بدانیم. امروزه به برکت جوانان معتقد و سلحشور این سرزمین به قدرت‌های دفاعی مستحکمی در زمینه بازدارندگی دست یافته ایم و این در حالی است که در حوزه‌های علمی هم حرف‌های بسیاری برای گفتن داریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی