[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

بررسی ۳۲۰ پرونده قضائی در یک روز، روزنامه شیراز نوین

همزمان با چهارمین روز از ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، مسئولان و معاونان قضائی دادگستری استان فارس، رئیس دادگاه‌های عمومی و انقلاب شیراز و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در ملاقات مردمی پرونده مراجعان عمومی و ایثارگران را بررسی کردند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس، در این برنامه که ویژه ایام الله دهه فجر و تحت چهارشنبه‌های میز خدمت با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در سراسر استان اجرا گردید، پرونده قضائی و مشکلات حقوقی بیش از 120 نفر از مراجعان عمومی و خانواده ایثارگران استان در شیراز و بیش از 200 پرونده در حوزه‌های قضائی فارس بررسی و در چهارچوب قوانین تصمیماتی اتخاذ گردید. این گزارش حاکی است عمده ترین تقاضای مراجعان را تسریع در رسیدگی‌ها، تقاضای عفو و تخفیف مجازات، مرخصی زندانیان و اعمال ماده 477 آئین دادرسی کیفری تشکیل می‌دهد.
در حاشیه این دیدار حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و سلاله پاک آن بانوی اطهر امام خمینی(ره) و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به بیانات امام راحل(ره) که فرمودند: «پیشرفت ما به این است که خدمت به خلق خدا کنیم» گفت: نحوه و رفتار مناسب قضات و کارکنان با مراجعه کنندگان به دستگاه قضائی علاوه بر جلب رضایت مردم سبب افزایش اعتماد عمومی مردم به دستگاه قضائی می‌شود.
رئیس کل دادگستری فارس برنامه‌های دیدار مردمی مسئولان قضائی را در راستای سند تحول قضائی و اجرای سیاست‌های کلان قوه قضائیه، تکریم و احترام ارباب رجوع و حفظ حقوق شهروندی مراجعان خواند و افزود: یکی از مهم ترین آموزه‌های قرآن و اهل بیت(ع) خدمت به مردم و جامعه است.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی با بیان اینکه هدف اصلی کار و خدمت رسانی به مردم در دستگاه قضائی احقاق حق و اجرای عدالت است گفت: اجرای سریع و به موقع قانون و احکام قضائی و از میان برداشتن اختلافات، زمینه ایجاد رضایت و اعتماد عمومی را ایجاد می‌کند و ما تلاش کرده ایم با تسهیل دسترسی مردم به مسئولان قضائی از طریق ملاقات‌های عمومی در دادگستری مرکز استان و حوزه‌های قضائی سراسر استان گام مهمی در راستای تکریم ارباب رجوع و احقاق حقوق مراجعان برداریم.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس تصریح کرد: با تأکیدات انجام شده مسئولان قضائی در شهرستان‌ها و مرکز استان علاوه بر ایام دهه فجر هر هفته با نظارت حوزه ریاست دادگستری استان به بررسی مشکلات قضائی مردم می‌پردازند و همه روزه نیز درب اتاق قضات و مسئولان قضائی استان به روی مردم باز است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی