[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی ۲ طرح تامین و انتقال برق و انرژی در بوشهر ، روزنامه شیراز نوین

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی طی مراسمی با حضور دکتر عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر و جمعی از مسوولان این استان بهره برداری از طرح تعويض ستون های فرسوده خط فوق توزيع منطقه کاکی - چغادک در استان بوشهر آغاز شد و عملیات اجرایی طرح  توسعه و افزایش ظرفیت پست 400.132  کیلوولت کنگان در این استان آغاز گردید.
به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای استان فارس و بوشهر ، مهندس غلامرضا نصیری مدیر عامل این شرکت در حاشیه بهره برداری و اجرای طرح های یاد شده با گرامیداشت دهه فجر و سال جهش تولید اظهار داشت : مجموع اعتبارات افتتاح و راه‌اندازی طرح های برق و انرژی در  استان بوشهر و جنوب کشور 771 میلیارد و 500 میلیون ریال است.
مهندس نصیری در ادامه با بیان اینکه طرح تعويض ستون های  فرسوده خط فوق توزيع منطقه کاکی - چغادک در استان بوشهر با اعتباری معادل  هفت میلیارد ریال اجرا شده است، افزود:  اعتبارات این طرح از محل منابع استانی تامین و طرح در مدت حدود پنج ماه اجرایی شده است .
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس و بوشهر در ادامه با بیان مشخصات طرح  توسعه و افزایش ظرفیت پست 400.132  کیلوولت کنگان دراین استان گفت: این طرح نیز با تامین 950 میلیارد ریال اعتبار طی مدت 24 ماه اجرایی می شود.
وی با بیان اینکه دهه فجر امسال همزمان با سال جهش تولید و چهل و دومین بهار انقلاب دهها طرح تامین و انتقال برق و انرژی در استان بوشهر و جنوب کشور به بهره برداری می‌رسد یا عملیات اجرایی آن آغاز می گردد، افزود:  این طرح ها نوید بخش تامین زیر ساخت های توسعه و آبادانی و تداوم فرآیند خدمت به شهروندان است .
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس  به طرح های قابل افتتاح در دهه فجر امسال در استان بوشهر و جنوب کشور اشاره کرد و گفت: در دهه فجر امسال 14 طرح تامین و انتقال برق و انرژی در استان بوشهر با سرمایه گذاری 771 میلیارد و 500 میلیون ریال به بهره برداری می رسد 
 این مقام مسوول اضافه کرد : طرح های دهه فجر امسال در استان بوشهر و در شهرستان ها و مناطق دشتستان ، دیر ، گناوه ، چغادک ، بوشهر و سایر مناطق این استان اجرا شده است .
مهندس نصیری افزود: طرح های استان بوشهر شامل توسعه و افزایش ظرفیت پست 230.66   کیلوولت دشتستان ، توسعه و افزایش ظرفیت پست 132 کیلوولت بردخون ، احداث کلیدخانه پست رودحله ، احداث کلیدخانه پست 132.20 کیلوولت صنعت بوشهر ، اجرای اسکادا و مخابرات پست های شهر بوشهر و تعويض مقره خط 400 کیلوولت  چغادك - قائميه  است .
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس خاطر نشان کرد : همچنین در دهه فجر امسال شاهد تعويض هادی پر ظرفيت خط 66 كيلوولت  بوشهر 2- ميدان امام (ره) ، تعويض پايه چوبی فرسوده خط فوق توزيع کاکی ، تعويض  مقره معيوب خطوط 230 كيلوولت شركت سديور ، نصب بانك خازنی ، نصب يك دستگاه ديزل ژنراتور به ظرفيت 250کیلوولت آمپر  به منظور پايداری ديسپاچينگ بوشهر ، اصلاح تابلو مارشال و سيستم خنك كنندگی ترانس ايستگاه 230برازجان  و نصب 7 دستگاه كليد 20 کیلوولت  در ايستگاه بردخون هستیم .
استاندار بوشهر نیز در حاشیه این مراسم با گرامیداشت دهه فجر انقلاب و چهل و دومین بهار انقلاب  گفت: تبلور وحدت و همدلی ملت رشید ایران و مشارکت در بزرگداشت این ایام با استفاده از همه ظرفیت‌های فرهنگی و ارتباطی به ویژه در فضای مجازی بیانگر عمق وفاداری مردم به این نظام مقدس و آرمانهای متعالی انقلاب اسلامی است. 
 دکتر  عبدالکریم گراوند افزود: همزمان با بزرگداشت دهه فجر امسال ۷۵۴ پروژه عمرانی و اقتصادی با یک‌هزار و ۲۰۳ میلیارد تومان اعتبار در این استان افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود. 
گراوند افزود: از این شمار ۶۷۱ پروژه با ۸۵۶ میلیارد تومان اعتبار شامل ۵۷ طرح اقتصادی و ۶۱۴ پروژه عمرانی  افتتاحی و بهره برداری است.
وی بیان کرد: همچنین ۸۳ پروژه با ۳۴۷ میلیارد تومان اعتبار نیز آغاز عملیات اجرایی است.
استاندار بوشهر یادآورشد: با وجود مسایل و مشکلات مالی دولت ولی تلاش شده در اجرای پروژه‌ها وقفه‌ای ایجاد نشود و روند کار، تلاش و توسعه در استان همچنان ادامه یابد.
وی ادامه داد : بدون شک  دهه مبارک فجر، تجلی شکوهمند حماسه و سرافرازی ملتی است که در عصر استبداد و دوران سراسر ستم، با انقلاب اسلامی، صفحه‌های زرینی را در تاریخ معاصر گشود و با تبلور خداخواهی، یکتاپرستی و معنویت، ندای آزادی و استقلال را در گوش دوران طنین ‏انداز کرد.
گراوند  اضافه کرد: دولت تدبیر و امید افتخار دارد با وجود همه کینه‌توزی‌ها و خصومت دشمنان توانسته است در سالی که به نام جهش تولید مزین است، راه سخت و البته شیرین خدمت به مردم و توسعه همه جانبه را با سربلندی طی کرده و جشن‌های چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی را با کارنامه‌ای درخشان از خدمت و توفیق برگزار کند.
استاندار بوشهر تاکید کرد : وقتی نیازهای صنعت  در درون کشور تامین شود وابستگی به خارج کمتر و به این صورت به خودکفایی می‌رسیم  و به این صورت گام‌های توسعه و رسیدن به خودکفایی در صنعت  در کشور با شتاب بیشتر برداشته شود.
دکتر گراوند اضافه کرد: افتتاح پروژه‌های  عمرانی و اقتصادی  در این شرایط سخت اقتصادی کشور مایه افتخار نظام و انقلاب اسلامی است. باید افتخار کرد در صنعت  در سخت ترین شرایط اقتصادی کشور متخصصان  پای کار بوده و هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی