[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۳
  • دوره جدید

علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی خبر داد : آمادگی فدراسیون کشتی برای برگزاری مسابقات جهانی در شیراز، روزنامه شیراز نوین

رئیس فدراسیون کشتی در ادامه‌ سفر خود به شیراز، صبح روز پنج شنبه مورخ 16/11/۹۹، در ساختمان سازمان مدیریت و برنامه ریزی حضور یافت و با دکتر حسن نوروزی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس، دکتر نوروزی در این دیدار صمیمانه با اشاره به حمایت‌های خوبی که از ورزش استان شده است، افزود: در راستای تقویت ورزش به خصوص رشته پرطرفدار کشتی، تلاش داریم تا اعتبارات مناسبی را به اداره کل ورزش و جوانان استان فارس به منظور تقویت ورزش کشتی این استان اختصاص دهیم.
وی با بیان اینکه رشته ورزشی کشتی در ایران از قدیم الایام ریشه دار بوده و از ورزش های راهبردی و پرطرفدار ایرانیان محسوب می‌شود؛ بر لزوم پشتيبانی از بسترهای ورزش استان به خصوص رشته ورزشی كشتی تاکید کرد و از آمادگی کامل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس در خصوص کمک به این ورزش پرهیجان در سطح استان خبر داد.
رئیس فدراسیون کشتی نیز در این دیدار که با حضور امید نوروزی قهرمان کشتی فرنگی المپیک و جهان، محمد موسایی رئیس هیأت کشتی فارس و محمدجواد یزدانی نیا نایب رئیس سازمان لیگ برگزار شد، از کاهش یک میلیونی آمار کشتی‌گیران در کشور خبر داد و اظهار داشت: هم اکنون کشتی کشور با چالش بزرگی به نام افت کمیت کشتی گیران مواجه است به طوری که نسبت جمعیت کشتی گیران به دو دهه گذشته ده‌ها برابر کمتر شده است.
علیرضا دبیر، استان فارس را یک پتانسیل ویژه در کشتی فرنگی کشور دانست و خاطر نشان ساخت: استان فارس، قهرمانان بزرگی همچون امید نوروزی در کشتی فرنگی ایران و جهان دارد و هم اکنون نیز چندین کشتی گیر از فارس در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی حضور دارند. بنا به گفته رییس فدراسیون کشتی، اگر حمایت‌ها و توجه مسئولین به این ورزش ملی در استان فارس بیشتر شود، قطعاً پیشرفت خوبی نه تنها در کشتی فارس بلکه در کشتی کشور به وجود خواهد آمد.
وی گفت: کشتی فرنگی کشور، یکی از رشته‌های اصیل ایرانی است که ما در ادبیات حماسی خود نیز شاهد ابعادی از این رشته پهلوانی هستیم، به طوری که بسیاری از حماسی‌سرایان کشور نیز آثار نظم زیادی را در این حوزه داشتند که باید به سبب برخورداری از چنین سابقه پرمحتوا، در راستای تداوم حیات این رشته ورزشی تلاش کرد.
رییس فدراسیون کشتی با اشاره به اینکه احیای کشتی فرنگی در کشور نیازمند همکاری و هم‌افزایی تمامی دستگاه‌های ورزشی، اجرایی و فرهنگی است، افزود: استان فارس یکی از خاستگاه‌های کشتی فرنگی است که در طول ۲۵ سال گذشته قهرمانان و پهلوانان بسیاری را در خود پرورش داده و جهانی کرده است.
به گفته رئیس فدراسیون کشتی، نبود مدیریت کافی، دوری از عمل‌گرایی، عدم صرف زمان کافی برای احیای رشته کشتی فرنگی، پرهیز از نگاه انسانی و آتی‌محور به این رشته ورزشی می‌تواند از اصلی‌ترین چالش‌ها و مشکلات پیش روی کشتی باشد. علیرضا دبیر در خصوص ارایه راهکار برای احیای کشتی در استان فارس اذعان داشت: لازمه ترویج دوباره این رشته ورزشی در بین نونهالان و نوجوانان بومی، همکاری، همدلی، مشارکت و دید وسیع آینده‌محور است. وی اظهار امیدواری کرد: با احداث خانه های کشتی در مناطق فقیرنشین شیراز، شاهد رشد این رشته ورزشی باشیم.
رییس فدراسیون کشتی در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به برنامه هشت ساله فدراسیون و ابلاغ آن به استان‌های کشور گفت: ما به کمک تیم دانشگاهی در فدراسیون در حدود یک سال نسبت به گردآوری برخی محتواهای لازم و تدوین سند راهبردی کشتی اقدام و آن را به استان‌ها ابلاغ کردیم که هر استان باید برنامه دراز مدت خود را با هدف موفقیت در رشته کشتی داشته باشد که امید داریم این برنامه‌ها مدون و کارآمد باشد.
علیرضا دبیر، کاهش آمار کشتی‌گیران کشور در سال‌های گذشته از ۱.۵ میلیون نفر به ۴۰ هزار نفر را زنگ خطر جدی و به معنای اتمام حیات کشتی در کشور برشمرد و در عین حال تاکید کرد: این موضوع برای یک رشته ورزشی سنتی در کشور همچون کشتی فرنگی یک معضل جدی است.
در پایان اين ديدار، عليرضا دبير رئيس فدراسيون كشتی، از اعلام آمادگی این فدراسیون در خصوص تقویت كشتی استان فارس اعم از اختصاص تشك، اعزام مربيان باتجربه و اعطای ميزبانی آینده مسابقات جهانی کشتی به استان فارس در صورت حمایت مالی خبر داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی