[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

سهمیه فوتسال استان به فنا خواهد رفت، روزنامه شیراز نوین

      میثم محجوبی - شیراز نوین
تیم فوتسال ایمان شیراز عصر دیروز(جمعه) در ساوه حاضر نشد تا بازی این هفته خود را برگزار کند. بدین ترتیب، اگر این تیم در یک بازی دیگر هم حضور پیدا نکند، سهمیه لیگ برتری فوتسال استان از بین خواهد رفت.
سعید خبازیان مدیرعامل باشگاه ایمان درباره شرایط این تیم می گوید : متاسفانه کار به سمت و سویی کشیده شده که اصلاً دوست نداشتیم. در شهری مثل شیراز با قدمت چند دهه فعالیت در فوتبال و فوتسال، با وجود داشتن بازیکنان با استعداد  و مربیان بزرگ، حمایتی از تیم فوتسال لیگ برتر نشد و باعث تاسف است که باید کارش به اینجا برسد.
وی افزود : از زمانی که کارخانجات ارژن از تیمداری انصراف داد و آقای رمضانی وارد این مقوله شدند و تیم را به اسم ایمان وارد مسابقات کردند، این انتظار وجود داشت که به مشکلات اساسی برخورد کنیم اما باز هم فکرش را نمی کردیم که کار به انصراف بکشد. اصلاً چرا تیمی مثل ارژن با قدمت نزدیک به دو دهه فعالیت در سطح اول کشور، باید به جایی برسد که قید تیم داری را بزند؟ واقعاً مایه تأسف است و دیگر صحبتی نمی ماند.
خبازیان گفت : اداره ورزش و جوانان، مصوبه هایی را برای کمک به تیم های لیگ یکی فوتبال استان در نظر گرفت. مصوبه 250 میلیون تومانی که قرار است به این ها کمک شود، اما هیچ  گونه نظری نسبت به تنها تیم لیگ برتری فوتسال استان ندارند. اصلاً سرنوشت این تیم برایشان مهم نیست. ما چندین و چندبار به این اداره مراجعه کردیم. هر چه می‌گوییم فوتسال این شهر دارد نابود می‌شود، فکری به حالش بکنید تا اتفاق صدرا تکرار نشود، گوش کسی بدهکار نیست. الآن صدرا کجاست؟ می بینید که هیچ اسمی از این باشگاه قدیمی وجود ندارد. ارژن هم به همان سرنوشت دچار شده و به این ترتیب، کل فوتسال استان نابود می شود.
سرپرست سابق باشگاه ارژن افزود : ما دوست داشتیم حداقل این تیم در لیگ برتر باقی بماند اما جمع و جور کردن بازیکنان و پرداخت حداقل دستمزدهایی که بازیکنان لطف داشتند و با دستمزد کم حاضر بودند برای این باشگاه بازی کنند، دیگر مقدور نبود. بنابراین با این وضعیت راهی نداریم که از پیش ببریم. متاسفانه در شیراز، صنعتی وجود ندارد و جذب اسپانسر خوب، واقعاً کار سختی به شمار می رود. با وجود آگهی های مختلفی که ما در شبکه های اجتماعی مختلف داشتیم یا مراجعاتی که به کارخانجات و برندهای مختلف شیراز داشتیم، اما به خاطر وضعیت و شرایط نه چندان خوب اقتصادی و به خصوص با شرایطی که کرونا به وجود آورد، کسی حاضر نشد به ما کمک کند. انتظار نابجا هم نمی توانیم داشته باشیم چون واقعاً دست همه تنگ است و نمی شود اسپانسری جذب کرد.
خبازیان اظهار داشت : بعد از بازی هفته گذشته مقابل فرش آرا تا به امروز، هیچ بازیکن یا مربی پایشان را در سالن تمرین نگذاشتند و تمام تمرینات ما تعطیل شد. حالا هم اگر با این وضعیت بخواهیم کار را دوباره آغاز کنیم، شاید فقط چند جوان از روی علاقه بیایند. کادر فنی هم وجود ندارد. آقای ابراری نیا لطف داشتند و دو سه بازی بالای سر تیم بودند. آقایان کمالی و نعمتی هم که برای این تیم از جان و دل مایه گذاشتند اما به آنها هم باید حق داد که به آبرو و اعتبارشان فکر کنند.
وی افزود : اگر مسئولان اداره ورزش و شورای شهر شیراز فکری به حال این تیم نکنند، بازی پنجشنبه مقابل کوثر اصفهان را هم شاید از دست بدهیم. این تیم حتی پول دادن اجاره سالن را ندارد. پول تست کرونای 10 بازیکنش را هم ندارد. تستی که باید ده روز یک بار انجام شود.
سعید خبازیان در پایان گفت : وظیفه من بود که این صحبت ها را انتقال بدهم. من از یک ماه پیش از سمت مدیرعاملی باشگاه کنار رفتم ولی فقط به خاطر حفظ آبرو و اعتبار این شهر برگشتم و تصمیم دارم با جان و دل پای این تیم بایستم. یکی دو روز است تصمیم گرفته ایم بازیکنان را دور هم جمع کنیم. آقای ابراهیمی هم لطف داشتند و با وجود وضعیت مالی نه چندان جالبی که بود، سهمیه را از آقای رمضانی تحویل گرفتند تا راه را ادامه دهیم اما حداقل انتظارمان این است که کسانی که در حال حاضر مسئول هستند، به تنها تیم لیگ برتری فوتسال استان هم به چشم سایر ورزش ها نگاه کنند. انتظار داریم حداقل برخی هزینه های جاری را پوشش دهند. 
همانقدر که از دستشان برمی آید با برخی ارگان ها صحبت کنند تا بتوانیم به کار ادامه دهیم. امیدواریم اتفاقی بیفتد که استعدادهای این شهر بتوانند در همین شهر بمانند و فوتسال این استان نابود نشود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی