[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

تجلیل از بانوان افتخارآفرین ورزش فارس، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی- شیرازنوین
آیین تجلیل از بانوان قهرمان، مربیان و داوران بین‌المللی استان فارس به مناسبت فرارسیدن دهه مبارک فجر و گرامیداشت روز زن، دیشب در سالن شهید امامی استانداری فارس برگزار شد. 
در این مراسم، دکتر رحیمی استاندار فارس، دکتر فرهادی زاد معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان، عباس حاجی زاده مدیرکل ورزش و جوانان فارس، تنی چند از مدیران و مسئولان ورزشی و جمع زیادی از ورزشکاران، مربیان، داوران و رؤسای هیئت‌های ورزشی فارس حضور داشتند.
در ابتدای این مراسم مدیرکل ورزش فارس دقایقی با حضار به صحبت پرداخت و گفت: زنان امروز نقش پررنگی در بخش‌های مختلف اجتماعی از جمله ورزش دارند و ورزشکاران بانوی ما با حفظ شئونات و حجاب اسلامی توانسته اند افتخارات زیادی کسب کنند. 
حاجی زاده با اشاره به این نکته که ۸۴ درصد بانوان شرکت کننده از فارس در رقابت‌های بین‌المللی، موفق به کسب مدال شده اند، گفت: این موضوع نشان دهنده این حقیقت است که بانوان ما پتانسیل بسیار بالایی در عرصه ورزش دارند و باید روی آنها سرمایه‌گذاری بیشتری انجام داد. 
وی افزود: در دولت تدبیر و امید شاهد افزایش چشمگیر ۴۶ درصدی در سرانه ورزشی بانوان فارس بوده ایم، اما نیاز است که باز هم اماکن ورزشی بانوان را گسترش دهیم.
دکتر رحیمی استاندار فارس نیز در این مراسم گفت: برگزاری چنین نشستی از این جهت ارزشمند است که نشان می‌دهد فرصت مناسبی برای حضور و درخشش بانوان در ورزش ایجاد شده و خوشحالیم که حالا می‌توانیم قدردان زحمات آنان باشیم. 
رحیمی افزود: در دولت تدبیر و امید، سرانه ورزشی فارس به دو برابر رسیده اما هنوز هم از میانگین کشوری عقب هستیم و باید تلاش کنیم تا خودمان را بالا بکشیم. افزایش امکانات و سرانه ورزشی بانوان از ۱۳ سانتی متر به ۱۹ سانتی متر نیز ارزشمند است اما کافی نیست. 
استاندار فارس گفت: در حال حاضر هشت سالن ویژه بانوان در حال ساخت است که امیدوارم بتوانیم این اماکن را هرچه زودتر به نتیجه برسانیم و در اختیار بانوان ورزشکار فارس قرار دهیم. 
رحیمی در پایان گفت: دولت در بخش‌های عمومی و همگانی ورزش وظیفه دارد کمک کند اما در عرصه قهرمانی منع شده است. ای کاش این اجازه به دولت داده می‌شد که بتواند در جهت رشد ورزش قهرمانی گام‌های بزرگ‌تری بردارد. ورزش قهرمانی و موفقیت در آن، عامل مهمی در جهت ترویج سلامت جامعه است و ما می‌توانیم در این بُعد، تکمیل کننده تلاش‌های وزارت بهداشت و درمان برای مقابله با انواع بیماری‌ها باشیم. 
در پایان این مراسم از جمع زیادی از ورزشکاران، مربیان و داوران بین المللی در عرصه ورزش بانوان با اهدای لوح تقدیر و هدیه، تجلیل به عمل آمد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی