[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

چهارمین کنگره بین‌المللی سلامت همراه در شیراز برگزار می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در روزهای پایانی بهمن امسال، میزبان چهارمین دوره از کنگره بین المللی سلامت همراه، با رویکرد پاندمی کووید ۱۹ و با هدف گفتمان سازی در این زمینه است.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، رئیس چهارمین کنگره بین المللی سلامت همراه، صبح دیروز در نشست رسانه ای این رویداد علمی، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، این ایام را یادآور اهمیت نوآوری و تلاش در مسیر توسعه ملی و رفع مشکلات کشور دانست و گفت: در حال حاضر در سراسر دنیا با همه گیری سهمگینی مواجه هستیم که تمامی ابعاد حیات جامعه را تحت تأثیر قرار داده و با وجود همه پیشرفت‌هایی که حتی در زمینه واکسن در کشورها صورت گرفته، اما همچنان بیماری سیر صعودی دارد. 
دکتر «کامران باقری لنکرانی» گسترش بیماریابی فعال، مراقبت از بیماران در منزل و ارتقای کیفیت خدمات را از دغدغه‌های نظام سلامت برشمرد که در این پاندمی تقویت شده و افزود: سلامت همراه به لحاظ فراگیری و ضریب نفوذ بالا در جوامع، اکنون مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است و در ایران نیز تجربه‌های خوبی در این همه گیری ایجاد شد. او مواردی نظیر تلاش برای کنترل قرنطینه بیماران و بیماریابی فعال را از جمله محورهای مرتبط با سلامت همراه برشمرد که از ماه‌های نخست شیوع این بیماری از سوی وزارت بهداشت و با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور آغاز شده و ادامه داد: در کنار این محورها، سلامت همراه می‌تواند زمینه ای برای پاسخ گویی به پرسش‌های عمومی در حوزه سلامت و جلب مشارکت عمومی در این زمینه فراهم آورد. دکتر لنکرانی اظهار کرد: در سلامت همراه، ظرفیت‌هایی را به کار برده ایم و از دستاوردهای آن بهره مند شده ایم و هم اکنون نیز در حال شناسایی ظرفیت‌های جدید هستیم که در این زمینه نگاه امیدوارانه ای برای گفتمان سازی و افزایش بهره گیری از فناوری اطلاعات در حوزه سلامت وجود دارد. رئیس چهارمین کنگره سلامت همراه دستاورد دوره‌های گذشته این رویداد علمی بین المللی را تقویت رشد و تعالی در شرکت‌های دانش بنیان برای ورود به حوزه سلامت عنوان کرد و گفت: فناوری‌های اطلاعاتی به لحاظ گستردگی، می‌تواند نقش سازنده ای در ارتقای سلامت جامعه داشته باشد. او یکی از چالش‌های این حوزه را که در دوره‌های پیشین کنگره نیز موردتوجه قرار گرفته، حفظ سطوح محرمانگی و آزادی مخاطبان و کاربران فناوری‌های سلامت همراه از دیدگاه‌هایی نظیر اخلاقی و جامعه شناسی برشمرد که در این دوره نیز موردتوجه قرار می‌گیرد. دکتر لنکرانی این کنگره را تلاشی برای حرکت آگاهانه، هوشمندانه و اخلاقی به سوی ارتقای سلامت جامعه دانست که با حضور مهمانانی از جامعه دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان بزرگ دیگر کشورها، در این زمینه تبادل نظر صورت می‌گیرد. چهارمین دوره از کنگره بین المللی سلامت همراه، به صورت مجازی و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از بیست و هشتم تا سی ام بهمن برگزار می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی