[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

امیدآفرینی عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در این روزهاست، روزنامه شیراز نوین

حیدر اسکندرپور در آیین تکریم و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج ادارات کل شهدای شهرداری شیراز افزود: مقام معظم رهبری در اغلب سخنرانی‌هایشان اشاره می‌کنند که آینده کشور روشن است و با توجه به فشارهای خارجی و مشکلات اقتصادی نیاز است که امسال در دهه فجر امید را به مردم تزریق کنیم و امیدآفرینی عمق استراتژیک جمهوری اسلامی در این روزهاست.
شهردار شیراز ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی، مشکلات و دعواهای جناحی و سیاسی را باید بین خود نگاه داریم و آنچه به افکار عمومی منتقل می‌شود امیدآفرینی و روشن بودن آینده باشد تا به مردم بگوییم آینده کشور با همگرایی و همدلی روشن است.
اسکندرپور با بیان اینکه جناح‌ها و گروه‌های سیاسی باید فراتر از مسائل حزبی و سیاسی به استمرار و حفظ کشور فکر کنند، افزود: مردم نیاز دارند در جامعه فضای امید ایجاد شود و امروز ارزشی ترین فرد کسی است که در مردم رضایتمندی ایجاد کند و احسن ترین کار، امیدوار کردن مردم به آینده است.
وی خطاب به مدیران شهرداری شیراز گفت: به کار خود عمق استراتژیک ببخشید و به دنبال ایجاد رضایتمندی در مردم باشید. این نگاه یک نگاه بسیجی، ایثارگری و ازخودگذشتگی است. 
شهردار شیراز عنوان کرد: با افتخار اعلام می‌کنم امروز شهرداری در گوشه گوشه شهر فعالیت دارد. به عنوان مثال در منطقه کمتربرخوردار کوزه گری پروژه‌های مختلف فرهنگی، عمرانی و ورزشی در حال اجراست. اجرای این قبیل پروژه‌ها و اینگونه کار کردن ارزشی است.
وی با تأکید بر اینکه اجرای پروژه‌های متعدد در نقاط مختلف شهر یک پیام دارد که ما حواسمان به همه مردم شهر است، ادامه داد: تلاش داریم به مردم بگوییم ما به عنوان خادمان مردم در شهرداری تلاش می‌کنیم رفاه زندگی آنها ارتقا یابد و شما نیز امیدوار باشید که مشکلات کشور حل می‌شود. 
شهردار شیراز خاطرنشان کرد: در حال حاضر پروژه‌های مختلف شهرداری روی ریل است و تا پایان امسال و بهار سال آینده بسیاری از آنها به بهره برداری می‌رسد‌.
اسکندرپور در جمع مدیران مجموعه شهرداری شیراز عنوان کرد: شهرداری از مردم کسب درآمد می‌کند و این مردم باید از ما راضی باشند و امروز بسیجی ترین فرد کسی است که بتواند در برابر مردم رفتار خاضعانه و پاسخ گو داشته باشد؛ چون برای مردم مهم رفتاری همراه با احترام و کار راه انداز است. 
وی با تأکید بر اینکه همگرایی برای خدمت به مردم برای ما اصل است، افزود: به تک تک همکاران می‌گویم وارد فضای انتخاباتی نشوید و تا لحظه آخر به مردم خدمتگزاری کنید؛ چون نتیجه اقدامات برای مردم مهم است. شهردار شیراز ضمن اشاره به اینکه بسیج و سایر تشکل‌های مردمی باید در ایجاد نشاط پیشگام باشند، افزود: در اعیاد مختلف همچون دهه مبارک فجر باید بتوانیم فضای شادی و نشاط را در جامعه ایجاد کنیم.
اسکندرپور با اشاره به اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری بسیاری از مراسم‌های دهه فجر وجود ندارد، افزود: از این رو باید تلاش کنیم رنگ و بوی دهه فجر در همه شهر نمود داشته باشد و با باور اینکه باید شادی، شور و نشاط ایجاد کنیم در سطح شهر حضور داریم. وی اضافه کرد: ما یک نقص جدی داریم که باید آن را حل کنیم و این است که نمی‌توانیم فضای شادی را به درستی در جامعه ایجاد کنیم. در ایام دهه فجر نیز که ایام شادی و سرور است، باید در جامعه شادی آفرینی کنیم و امید را به مردم تزریق کنیم.
شهردار شیراز گفت: شور، نشاط، انگیزه و ایمان به کار باعث شد شرایط جنگ را تحمل کنیم و هشت سال دفاع مقدس را بگذرانیم. بسیج نیز باید چنین تبلوری در جامعه داشته باشد و اقداماتی فراتر از برگزاری مراسم‌ها انجام دهد‌. وی ادامه داد: من می‌خواستم در بالاترین سطح ممکن همکاران شهرداری وظیفه فرماندهی حوزه مقاومت بسیج ادارات کل شهدای شهرداری شیراز را بر عهده بگیرند تا بتوانند به خوبی تأثیرگذار باشند و حضور مهندس فرج زاده و مهندس صفایی آینده خوبی را برای شهرداری رقم می‌زند. همچنین از اقدامات فرمانده پیشین نیز تقدیر می‌کنم.
مهندس آرش فرج زاده، فرمانده جدید حوزه مقاومت بسیج ادارات کل شهدای شهرداری شیراز ضمن تبریک دهه فجر گفت: در عرصه‌های مختلف همچون دفاع مقدس و سازندگی و در این روزها بسیجیان خوش درخشیدند و در حوزه‌های مختلف به مردم خدمتگزاری می‌کنند. فرج زاده با بیان اینکه کار شهرداری بسیجی است، افزود: نیروهای شهرداری از ساعت صفر بامداد تا ۱۲ نیمه شب فعال هستند و کارشان تعطیلی ندارد و در بحران و خدمات بسیجی وار کار می‌کنند.
قائم مقام شهردار شیراز عنوان کرد: با وجود شرایط سخت اقتصادی اما اقدامات و خدمات رسانی‌های شهرداری متوقف نشد و این به نحوی یک تعریف بسیجی بودن است. وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه یکی از بزرگ‌ترین بسیج ادارات مربوط به شهرداری است و این پتانسیل در بچه‌های شهرداری وجود دارد که در همه مواقع بدون چشمداشت به شهر و شهروندان خدمت رسانی کنند.
مهندس محمود صفایی جانشین فرمانده حوزه مقاومت بسیج ادارات کل شهدای شهرداری شیراز نیز در این جلسه گفت: اقدامات شهرداری در میدان عملیات شهری برای مردم به مثابه تفکر بسیجی است.
صفایی مشاور شهردار شیراز افزود: در بیانیه گام دوم اتقلاب آمده است که کلید اساسی همه قفل‌ها نگاه خوش بینانه به آینده است و اقدامات شهرداری در مناطق کمتر برخوردار همچون اجرای پروژه‌های فرهنگی، فضای سبز، اقدامات عمرانی و... باعث ایجاد امید در مردم و خوش بینی به جمهوری اسلامی می‌شود که مصداق عمل بسیجی است.
دکتر مسیح گلکاری، فرمانده پیشین حوزه مقاومت بسیج ادارات کل شهدای شهرداری شیراز گفت: این حوزه مقاومت با دارا بودن ۱۷ پایگاه و ۳۵۰۰ بسیجی از قدیمی ترین بسیج ادارات شیراز است و یک گردان بیت المقدس را شامل می‌شود.
گلکاری با اشاره به برخی از اقدامات حوزه مقاومت بسیج ادارات کل شهدای شهرداری شیراز افزود: برگزاری مناسبت‌های ملی و مذهبی، فضاسازی شهری با همکاری سایر حوزه‌ها، برگزاری جلسات میز خدمت در راستای ارتباط مستقیم مردم با مسئولان شهرداری، تسهیل و هماهنگی خدمات دهی در قالب ناوگان اتوبوسرانی در برنامه‌های مختلف، جذب، آموزش و برگزاری دوره‌های آموزشی متعدد، سرکشی به خانواده معزز شهدا و ایثارگران جهت تکریم آنها از جمله اقدامات حوزه مقاومت بسیج ادارات کل شهدای شهرداری شیراز است. وی همچنین اضافه کرد: سامان‌دهی کارکنان شهرداری در قالب نیروهای بسیج، ایجاد و سامان‌دهی هشت پایگاه جدید در شهرداری شیراز، کمک مؤمنانه به مناطق کمتر برخوردار شهر در دوران کرونا، برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم در سال ۹۶ و تشییع شهدای گمنام در سال جاری از دیگر اقدامات مهم حوزه مقاومت بسیج ادارات کل شهدای شهرداری شیراز بود.
فرمانده پیشین حوزه مقاومت بسیج ادارات کل شهدای شهرداری شیراز با اشاره به برخی از اهداف مهم این حوزه اضافه کرد: هدف اصلی حوزه مقاومت بسیج ادارات کل شهدای شهرداری شیراز، پرورش نیروهای الگو برای سایر حوزه‌ها با شاخصه‌هایی همچون تکریم ارباب رجوع، پاکدستی، پاسخ‌گویی و... بود.
دکتر گلکاری ضمن اشاره به برخی از افتخارات حوزه مقاومت بسیج ادارات کل شهدای شهرداری شیراز افزود: انتخاب این حوزه مقاومت بسیج به عنوان حوزه برتر ادارات استان فارس در جشنواره مالک اشتر سال ۹۷، انتخاب رده برتر حفاظت در سال ۹۸ و تقدیر و تجلیل از کارکنان حوزه مقاومت بسیج ادارات کل شهدای شهرداری شیراز در رده‌های مختلف از جمله این افتخارات است.
دکتر جواد قناعتی مسئول سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه فجر استان فارس نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت رئیس سابق ادارات کل شهدای شهرداری شیراز گفت: تغییر و تحول در حوزه بسیج برای پویای بیشتر این حوزه است و در این راستا با رایزنی‌ها و مشورت‌های مختلف، مهندس آرش فرج زاده قائم مقام شهردار شیراز به عنوان فرمانده جدید حوزه مقاومت شهدای شهرداری شیراز انتخاب شد.
قناعتی خاطرنشان کرد: فرمانده جدید از مدیران باسابقه شهرداری شیراز است و همچنین مهندس صفایی نیز به عنوان جانشین انتخاب شدند‌ و امیدوارم در این مسیر پرتوان گام بردارند و این مجموعه پویا باشد.
وی با بیان اینکه بسیج ادارات باید پرتوان و پرصلابت در صحنه حاضر باشد، گفت: هرجا که نیاز به ایثار و ازخودگذشتگی بود، بسیج باید حضور پیدا کند و این امر وظیفه بسیج را سنگین تر می‌کند.
بر اساس این گزارش مراسم تکریم و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج ادارات کل شهدای شهرداری شیراز با حضور شهردار شیراز و مدیران مجموعه شهرداری برگزار شد. در این مراسم از اقدامات و خدمات دکتر مسیح گلکاری فرمانده پیشین حوزه مقاومت بسیج ادارات کل شهدای شهرداری شیراز تقدیر و احکام مهندس آرش فرج زاده به عنوان فرمانده جدید حوزه مقاومت بسیج ادارات کل شهدای شهرداری شیراز و مهندس محمود صفایی جانشین فرمانده حوزه مقاومت بسیج ادارات کل شهدای شهرداری شیراز اعطا شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی