[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

صندوق خرد محلی در ایزدخواست آباده افتتاح شد ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
مدیرکل بهزیستی فارس به نیابت از ۱۱ صندوق خرد استان، از این طرح رونمایی کرد. در پنجمین روز از دهه شکوهمند فجر انقلاب اسلامی، صندوق خرد محلی منطقه ایزدخواست شهرستان آباده، به نیابت از ۱۱ صندوق خرد محلی استان فارس توسط مدیرکل سازمان بهزیستی استان فارس به همراه معاون امور توان‌بخشی و مدیر روابط عمومی اداره کل بهزیستی فارس و جمعی از مسئولان شهرستان آباده افتتاح گردید.
در این صندوق که ۱۵ نفر از افراد دارای معلولیت را به عضویت دارد، شرایط ایجاد کارگاه نخ ریسی و اشتغال برای این افراد را از طریق اعتبارات صندوق خرد محلی برنامه توان‌بخشی مبتنی بر جامعه فراهم آورده است.
مدیر روابط عمومی اداره کل بهزیستی فارس با بیان اینکه در استان فارس با همکاری دفتر توانمندسازی معلولین بهزیستی کشور، خاصه گروه توان‌بخشی مبتنی بر جامعه و همچنین همکاری انجمن‌ها و تسهیلگران و نظارت کارشناسان تخصصیcbr در استان، تاکنون تعداد ۴۰ صندوق خرد محلی با تعداد ۶۱۸ عضو در ۱۸ شهرستان راه اندازی شده است، گفت: از این تعداد ۱۱ صندوق با تعداد ۱۶۷ نفر عضو، مشوق‌ها و تسهیلات خود را به طور کامل از سازمان بهزیستی و صندوق کارآفرینی امید استان دریافت نموده اند.
عبدالرحمن سلیم حقیقی در ادامه اظهار داشت: تاکنون در قالب این صندوق‌ها ۱۳ طرح گروهی برای ۶۱۶ نفر از اعضا و ۱۰۶ طرح انفرادی نیز در زمینه‌های مختلف مانند نخ ریسی، تولید و فروش عرقیات، لبنیات و محصولات دامی، ترشیجات، خشکبار، خیاطی، پوشاک، گیاهان دارویی، پرورش بوقلمون، زنبورداری و سوپرمارکت برای اشتغال اعضا راه اندازی گردیده است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی