[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

امواج دکل‌های مخابراتی سرطان‌زا نیست ، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیر مخابرات منطقه فارس گفت: دکل‌های مخابراتی مطابق مستندات علمی و شواهدی که وجود دارند، تأثیر سرطان زایی ندارند. 
فرشید ایزدی صبح دیروز شنبه ۱۸ بهمن در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ولادت بانوی دو عالم، حضرت فاطمه زهرا(س) خاطرنشان کرد: در سال 98 شرکت محابرات استان فارس توانست از رتبه 28 کشوری به مقام 5 ارتقا یابد که این موضوع بیانگر رشدی بی سابقه و تاریخی در تاریخ مخابرات استان است. وی با تشریح دلایل این موفقیت افزود: از سال 97 تاکنون بیش از 107هزار خط تلفن ثابت ایجاد شده که تعداد 34500 عدد مربوط به سال 99 می‌باشد. همچنین از سال 97 تاکنون بیش از 1358 کیلومتر فیبر نوری در انواع مختلف در نقاط مختلف استان به بهره بردرای رسیده است.
این مقام مسئول از ارائه یک سرویس جدید با عنوان فیبر نوری خانگی خبر داد و افزود: این سرویس یک تکنولوژی برتر و پیشتاز در حوزه جهانی به شمار می‌رود که امکان استفاده از آن برای 6398 مشترک فراهم شده و از این میان تعداد 1900 اشتراک در سال جاری قابلیت اتصال به شبکه فیبر نوری خانگی را دارند. مدیر مخابرات منطقه فارس با بیان اینکه سرعت خطوط VDSL به 50 مگابایت می‌رسد، اظهار داشت: از سال 97 بیش از 1100 روستا از خطوط ADSL در سطح استان برخوردار شده اند. همچنین در این بازه زمانی مبلغی در حدود 400میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های توسعه ای اختصاص یافته که این مبلغ جدا از هزینه‌های نگهداری می‌باشد. در زمینه پهنای باند هم به رشد 2.2 برابری در دوره قبل و بعد از کرونا دست یافته ایم. ایزدی درمورد چالش‌هایی که مخابرات فارس در حوزه گسترش زیرساخت‌ها با آنها روبه‌روست، تصریح کرد: مردم از یکسو از شرکت مخابرات انتظار تقویت شبکه‌های خدمت رسانی را دارند و از سوی دیگر در بسیاری مناطق همکاری‌های لازم برای نصب دکل برای تقویت آنتن دهی را به ما نداده و در این زمینه اعتراض می‌کنند.
 این در حالی است که مطابق مستندات علمی سرطان زا نبودن امواج دکل‌های محابراتی ثابت شده است. وی با بیان اینکه در شهر شیراز شبکه همراه اول دارای 450 دکل مخابراتی است، به اهمیت اینترنت اشاره کرد و افزود: اهمیت دسترسی به فضای سایبری امروزه بیش از همیشه احساس می‌شود و مردم برای رفع احتیاج‌های روزمره و ضروری به اینترنت نیاز دارند.
مدیر مخابرات منطقه فارس در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: به دلیل تحریم‌های ظالمانه افزایش هزینه‌های 10 برابری را پیش رو داریم و بسیاری از تجهیزات اصلی ما وارداتی است که این مسئله شرکت مخابرات را با مشکلات بسیاری روبه‌رو کرده است. از سوی دیگر حقوق و مزایای کارکنان طبق قانون افزایش یافته و این در حالی است که 17 سال از آخرین باری که تعرفه‌های مخابراتی افزایش یافته، می‌گذرد. 
در کنار این باید در نظر داشت که درآمدهای شرکت مخابرات در کل کشور بر ۷۰هزار کارمند و کارگر و ۱۵۰هزار بازنشسته به شکل مستقیم و ۳۰۰هزار شاغل در بخش‌های مختلف تولیدی و خدماتی به شکل غیرمستقیم تأثیرگذار است. ایزدی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: پس از اجرای طرح همسان سازی کدها، درآمد مخابرات تا 30 درصد کاهش یافت. در نظر داشته باشیم هزینه نگهداری هر خط تلفن ثابت ماهیانه 15500 تومان است؛ در حالی که میانگین درآمد آن 5800 تومان می‌باشد. 
از سوی دیگر هزینه راه اندازی هر خط تلفن یک و نیم تا 3میلیون تومان است و از مشترکان 200هزار تومان دریافت می‌شود. بنابراین روند شرکت مخابرات به شدت زیان ده خواهد بود و برای مقابله با این مسئله به دنبال عدالت محوری هستیم. این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: از سال 98 روند سرقت کابل‌ها و تجهیزات مخابراتی دو برابر افزایش یافته و در راستای مقابله با آن نیروی انتظامی و قوه قضائیه همکاری‌های مؤثری را با ما داشته اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی