[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۹
  • دوره جدید

بهره‌برداری از طرح نصب و راه‌اندازی ۲ دستگاه سامانه ۲۰ کیلوولت در خفر، روزنامه شیراز نوین

همزمان با دهه فجر انقلاب طی مراسمی با حضور عبدالرضا قاسم پور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس بهره برداری از طرح نصب و راه اندازی 2 دستگاه سامانه 20 کیلوولت در شهرستان خفر آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای استان فارس، مهندس حمزه روغنیان معاون بهره برداری شرکت برق منطقه‌های استان فارس در این مراسم که با حضور فرماندار خفر و امام جمعه این شهرستان ترتیب یافت با گرامیداشت دهه فجر و چهل و دومین بهار انقلاب اظهار داشت: برای راه اندازی این طرح 10میلیارد ریال از محل منابع استانی هزینه شده است.
مهندس روغنیان با بیان مشخصات این طرح اضافه کرد: نصب 2 دستگاه تابلو 20 کیلوولت ‌در ایستگاه خفر موجب ارتقای شرایط تأمین و انتقال برق در این شهرستان و مناطق پیرامونی می‌شود و از جمله طرح‌هایی است که عملیات اجرایی آن در سال جدید آغاز شده و اکنون به بهره برداری می‌رسد.
معاون بهره برداری شرکت برق منطقه‌های استان فارس اضافه کرد: احداث پست‌های فوق توزیع به روش‌های قدیمی، با توجه به نیازبه فضای بسیار زیاد و هزینه بالای زمین در شهرها به لحاظ اقتصادی با محدودیت‌هایی مواجه است. اما با بهره گیری از فناوری‌های نوین و استفاده از دستگاه‌های 20 کیلوولت این مشکل تا حدودی حل شده است؛ ایده استفاده از این تابلوها به عنوان راهکاری نوین در جهت احداث پست‌های فوق توزیع مطرح شده و جوانب فنی آن مورد تأیید قرار گرفته است.
مهندس روغنیان اضافه کرد: این نوع تابلوهای 20 کیلوولت علاوه بر کاهش فضای مورد نیاز به که به خصوص در مناطق پرتراکم شهری بسیار حایز اهمیت است، با نصب در نزدیک‌ترین نقطه به مصرف کننده و در نتیجه با افزایش ولتاژ انتقال از فشار متوسط به فوق توزیع، موجب کاهش تلفات تغذیه بار خواهد شد. این صرفه جویی اقتصادی ناشی از کاهش تلفات موجب می‌شود که هزینه لازم برای خرید و نصب این نوع تأسیسات توسط بهره بردار، طی چند سال از محل کاهش تلفات شبکه بازگشت شود.
معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای استان فارس در پایان مجموع اعتبارات افتتاح و راه اندازی طرح‌های برق و انرژی در استان فارس را 803میلیارد ریال و اعتبار طرح‌هایی که عملیات اجرایی آن‌ها آغاز می‌شود را حدود 120میلیارد ریال اعلام کرد. دکتر عبدالرضا قاسم پور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس نیز با گرامیداشت دهه فجر و چهل و دومین بهار انقلاب اظهار داشت: بهره برداری از این طرح تأمین برق و انرژی قطعاً اثرات مثبتی در شهرستان نوبنیاد خفر و مناطق پیرامون در تأمین برق مشترکان خانگی و صنعتی خواهد داشت.
قاسم پور با بیان اینکه افزون بر ۲۳هزار و ۸۰۰میلیارد تومان برای اجرای یک هزار و ۱۴۶ طرح که در دهه فجر ۹۹ در این استان افتتاح می‌شود، هزینه شده گفت: بهره برداری از این طرح‌ها که برخی از آن در حوزه تأمین برق و انرژی کلید خورده است، تأثیر بسزایی در رونق تولید و اشتغال این استان خواهد داشت.
قاسم پور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس در ادامه گفت: از مجموع پروژه‌های قابل افتتاح، ۴۶ پروژه متعلق به حوزه آب آشامیدنی، ۴۲ پروژه راه‌سازی، ۹۰ پروژه فضاهای آموزشی و فرهنگی در حوزه آموزش و پرورش، ۱۴ پروژه امور آموزشی، فرهنگی، هنری و رفاهی مراکز آموزش عالی و سازمان‌های فرهنگی و هنری، ۵۷ پروژه امور بهداشت و درمان و ۱۰۰ پروژه حوزه برق و برق‌رسانی است. در این مراسم فرماندار و امام جمعه خفر نیز با تقدیر از خدمات انجام شده در حوزه صنعت و تأمین اشتغال بر لزوم استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی برای توسعه دوچندان این شهرستان تأکید کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی