[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۶
  • دوره جدید

پیشبرد عمران بر مدار فرهنگ‌سازی ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه این بنیاد تلاش‌های وافری برای خانه دار شدن مددجویان و اقشر نیازمند انجام داده است اظهار داشت: تلاش برای ایجاد سرپناه طبقه محروم و نیازمند در راستای ترویج معارف است؛ ضمن اینکه بنیاد از احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر نیز غافل نیست و در کنار فعالیت‌های عمرانی به مسائل فرهنگی و معنوی نیز توجه ویژه دارد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس، مهندس زمانی در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر بنیاد مسکن فارس با بررسی مصوبات جلسات گذشته شورا همچنین نحوه برگزاری مراسم و برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی به دلیل نزدیک شدن به این ایام را مورد بررسی قرار داد.
وی در این نشست که با حضور قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن فارس و معاونان بنیاد برگزار شد، اظهار داشت: جدیت و تلاش کارکنان بنیاد مسکن که برگرفته از روحیه جهادی آنان است، در اجرای برنامه‌های تأمین مسکن محرومان قابل ستایش است. این موضوعی است که تأکید دین مبین اسلام و از آموزه‌های دینی است که با وجدان کاری برای دستگیری از محرومان و نیازمندان تلاش کنیم.
 مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس، امر به معروف و نهی از منکر را یک اصل اساسی دانست که باید همگان برای احیای آن و تعظیم شعائر دینی تلاش کنند و گفت: حتی یک لحظه نباید از فریضه امر به معروف و نهی از منکر غفلت کنیم و همیشه و در همه حال برای احیای آن بکوشیم. وی با تأکید بر لزوم احیای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و سازمان‌ها گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه اجتماعی اسلام است که همه مردم و مسئولان باید در این امر، احساس مسئولیت کنند. مهندس زمانی ادامه داد: با توجه به اهمیت اجرایی شدن مصوبات ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان توسط سازمان‌ها و نهادها دبیرخانه ستاد باید فعالانه نسبت به پیگیری اجرای مصوبات اقدام کرده و هر جلسه گزارشات اقدامات انجام گرفته ارائه شود. مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس ادامه داد: برای احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و رعایت موازین شرعی زیرساخت‌های لازم باید آماده شود. در این زمینه بنیاد مسکن در طرح‌های مسکونی آیین نامه مدیریت دارد و به خوبی برای استفاده مردم در مجتمع‌های مسکونی فضای معنوی و فرهنگی دیده شده است.
مهندس زمانی در بخشی دیگر از سخنانش با بیان اینکه ۲۲۴میلیارد و ۶۵۰میلیون ریال وام رایگان برای بهسازی و ساخت مسکن مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر در این استان امسال پرداخت شد، گفت: ساخت مسکن مددجویان تابستان امسال همزمان با سفر دکتر نوبخت معاون رئیس جمهوری به استان کلید خورد. مهندس زمانی بیان کرد:‌ این وام هیچ سودی ندارد و بلاعوض است که در قالب تفاهم نامه بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه ۳۵۰۰ واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی و کمیته امداد استان و اقشار آسیب پذیر که زیر چتر حمایتی نهادهای امدادی نیستند، ساخته می‌شود. وی مبلغ هر فقره وام رایگان را ۳۰۰میلیون ریال اعلام کرد و گفت: در کنار این، ۵۰۰میلیون ریال نیز به صورت تسهیلات کم بهره در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد تا بتوانند واحدهای مسکونی را بهسازی، بازسازی یا نوسازی کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی