[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

تخریب ساخت‌وساز غیرمجاز در کازرون، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: 36هزار متر مربع تغییر غیرمجاز اراضی زراعی و باغی آزاد و به چرخه کشاورزی بازگشت.
به گزارش روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون، حمید رشیدی با بیان اینکه هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان با حکم قضائی تخریب می‌‌شود، اظهار کرد: 6 مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی شامل دیوارکشی، بنای غیرمجاز و محوطه سازی در روستاهای دریس، جدس و تنگ چوگان شهرستان کازرون تخریب و اعاده به وضع سابق گردید.
به گفته وی این تخریب در راستای اجرای احکام قطعی دادگاه و با دستور دادستان در اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، با حضور نماینده دادستان، نیروی انتظامی و کارشناسان اداره امور اراضی انجام شد. 
این مقام مسئول تصریح کرد: تخریب و تغییر کاربری اراضی کشاورزی بر منابع پایه در کشاورزی خصوصاً آب و خاک خسارت‌های جبران ناپذیر وارد می‌کند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون بیان کرد: از عموم مردم و شهروندان به‌ویژه روستاییان و کشاورزان سخت کوش درخواست می‌شود اگر قصد احداث بنا یا دیوارکشی اراضی زارعی و باغی خود را دارند، حتماً قبل از هرگونه اقدامی، از طریق تماس با سامانه ارتباط مردمی حفاظت اراضی کشاورزی (131) یا با مراجعه به مدیریت یا مراکز جهاد کشاورزی شهرستان مشاوره نموده و برای دریافت مجوز اقدام نمایند.  

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی