[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۶
  • دوره جدید

چالش هایی که افراد موفق بر آن ها غلبه می کنند، روزنامه شیراز نوین

4-ترس
ترس یک احساس طولانی مدت است و با تخیل شما تقویت می شود. ترس باعث ترشح آدرنالین به خون می شود اما یک انتخاب است. افراد موفق از این بابت آگاه هستند و به همین دلیل با ترس های خود رو به رو می شوند و از آن فرار نمی کنند. آن ها به احساس سرخوشی که از غلبه به ترس به دست می آورند وابسته هستند.
هیچ گاه در زندگی نترسید زیرا مرگ بدترین چیزی نیست که می تواند برایتان رخ دهد بلکه بدترین چیزی که می تواند برایتان رخ دهد این است که اجازه دهید از درون بمیرید در حالی که هنوز زنده هستید.
5-منفی گرایی
زندگی همیشه آنطور که می خواهید پیش نخواهد رفت اما زمانی که به مراحل سخت آن می رسید مثل سایر افراد باید فقط تلاش کنید. افراد موفق تک تک لحظات خود را قدر می دانند و به جای اینکه مدام شکایت کنند به خاطر تمام داشته هایشان شکرگذاری می کنند و بهترین راه حل را برای حل مشکلات خود پیدا می‌کنند و به مسیرشان ادامه می دهند.
زمانی که افراد موفق شاهد منفی گرایی اطرافیان خود می شوند با ایجاد حدود و فاصله گرفتن از این مسایل اجتناب می کنند. بهتر است برای درک این موضوع این مثال را همیشه به خاطر بسپارید:
«تصور کنید کنارفردی هستید که سیگار می کشد، آیا تمام وقت پیش او می نشینید؟ البته که نه و از او فاصله می گیرید،بنابراین باید با افراد منفی گرا نیز همین کار را انجام دهید.
بهترین راه برای نشاندن افراد شاکی سرجایشان این است که درباره راه حل مشکلی که از آن شاکی هستند صحبت کنند. مطمئن باشید که آن ها از بحث سر باز می زنند یا به طرز عجیبی بحث را تغییر می دهند.
6-فکر کردن به گذشته یا آینده
گذشته و آینده نیز همانند ترس محصول ذهن شما می باشد. هیچ حس گناهی نمی تواند گذشته را تغییر دهد  و هیچ حس اضطرابی نمی تواند آینده را تغییر دهد. افراد موفق براین موضوع واقف هستند و سعی می کنند بر زندگی حال خود تمرکز کنند. این تقریباً غیر ممکن است اما سعی کنید زندگی حال خود را چه خوب چه بد؛ بپذیرید.
برای این که در لحظه زندگی کنید باید 2 چیز را در نظر بگیرید:
1-گذشته خود را بپذیرید. اگر با گذشته خود کنار نیایید هرگز شما را ترک نخواهد کرد و آینده تان نیز همانند گذشته ساخته خواهد شد. افراد موفق می دانند که بهترین زمان برای نگاه کردن به گذشته زمانی است که می خواهید میزان پیشرفت خود را ارزیابی کنید.
2-آینده را بپذیرید. هرگز از خودتان انتظارات ماورایی نداشته باشید و نگران نباشید. نگران بودن مثل پرداخت کردن بدهی است که به شما تعلق ندارد.
7-توجه به  موقعیت جهانی
تا هر وقت بخواهید به اخبار گوش کنید خواهید دانست که دنیا فقط یک چرخه بی پایان از جنگ، حملات خشونت آمیز، اقتصاد شکست خورده، شرکت های ورشکست شده و بلایای زیست محیطی است. آسان است که فکر کنیم جهان به سرعت در سراشیبی است. با این تفاسیر افراد موفق هرگز نگران این موضوع نمی‌شوند زیرا خودشان را درگیر کارهایی نمی کنند که از کنترل شان خارج است، در عوض  آن ها انرژی خود را روی توجه و تلاش شان می گذارند. آن ها توجه خود را روی اتفاقات خوب می گذارند و کارهایی انجام می دهند که زندگی شخصی و دنیای اطرافشان را ارتقا بخشد تا دنیا جای بهتری شود.
8-کمبود انگیزه
به طور طبیعی فقدان انگیزه چیزی است که افراد موفق باید با آن مقابله کنند. درحالی که احساس بی‌انگیزه بودن ساده ترین کار را به چالش می کشد اما افراد موفق می توانند این مسأله را بپذیرند زیرا به ناچار مجبور به مقابله با آن خواهند بود و مطمئناً اجازه نمی دهند مانع کارهایشان شود. موفقیت شما ناشی از ذهنیت تان است. با دیسیپلین و نظم و انضباط می توانید بدانید که این موانع هرگز شما را از توانایی‌هایتان بازنمی دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی