[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۹
  • دوره جدید

شهردار صدرا: افزایش ۱۰۰درصدی تحقق درآمدهای پیش‌بینی‌شده در بودجه ۹۹، روزنامه شیراز نوین

شهردار صدرا که به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی سخنران ویژه نماز جمعه شهر صدرا بود، از پیشرفت‌های یک‌ساله شهرداری تا برخورد با فساد گزارشی ارائه داد.
به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری صدرا، دکتر پرنیان در جمع نمازگزاران جمعه شهر صدرا با بیان مشکلاتی که از ابتدا در زمینه خدمت رسانی به مردم در مقابل مدیریت جدید شهرداری بوده است، گفت: اگرچه از ابتدای فعالیت اینجانب مشکلات و بلایای طبیعی و غیرطبیعی زیادی باعث کند شدن فعالیت‌ها شد، اما این مسائل باعث متوقف شدن فعالیت‌های شهرداری و خدمت رسانی به مردم و مقابله با ویژه خواری‌ها نگردید. شهردار صدرا با اشاره به شرایط رکود و تبعات ناشی از بیماری کرونا، به تلاش در جهت تحقق درآمدها و بازگرداندن حقوق تضییع شده شهرداری اشاره کرد و اظهار داشت: بودجه 70میلیاردی در سال 98 را در سال 99 یکصدمیلیارد تومان پیش بینی نمودیم که تا به امروز با رشد بی سابقه، شاهد افزایش 100درصدی تحقق درآمدهای پیش بینی شده در بودجه سال 99 به میزان 200میلیارد تومان هستیم که در استان فارس بی سابقه است. دکتر پرنیان با اشاره به مشکل حمل و نقل شهروندان در شهر صدرا و انتقال مسافران به شیراز افزود: در طول 10 سال از عمر شهرداری صدرا تعداد 11 دستگاه اتوبوس خریداری شده است که در سال 99 با رایزنی‌های صورت گرفته، 4 دستگاه اتوبوس خریداری و وارد شهر شده و همچنین در حال خرید 5 دستگاه اتوبوس دیگر هستیم که در روزهای آتی مجموع 9 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی شهری افزوده می‌گردد. همچنین از آنجا که تاکنون شهر صدرا فاقد حتی یک دستگاه تاکسی بوده است، با جذب سهمیه مناسب تاکسی از اتحادیه حمل و نقل همگانی کشور و سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور، تعداد 50 دستگاه تاکسی در سال 99 و 50 دستگاه تاکسی دیگر نیز در سال آینده واگذار می‌گردد تا مشکل حمل و نقل شهر صدرا پایان یابد. دکتر پرنیان شهردار صدرا با بیان جزئیات برخی فسادها در قراردادهای شهرداری گفت: تمام قراردادهای سال 89 تاکنون شهرداری صدرا مورد بازبینی قرار گرفت و با همکاری دستگاه قضائی ضمن کشف فساد در معاملات و قراردادها، نسبت به اخذ بخشی از حقوق تضییع شده مردم اقدام شده است که صرف عمران و آبادانی شهری می‌گردد. شهردار صدرا با ذکر چند نمونه از مطالبات و حقوق تضییع شده مردم بیان داشت: پیمانکاری که در ازای دریافت زمین مقرر بوده که چندین پروژه در شهر صدرا انجام دهد، متأسفانه بدون هیچ گونه خدماتی، تنها صاحب زمین در بهترین نقطه از شهر به ارزش 40میلیارد تومان است که با پیگیری و طرح شکایت شاهد برگشت حقوق تضییع شده به شهرداری هستیم.
همچنین افرادی در قالب سرمایه گذار از 8 سال گذشته تأسیساتی که سالانه به گواه کارشناس دادگستری دومیلیارد و چهارصدمیلیون تومان درآمد داشته است را با قرارداد ماهیانه تنها 3میلیون تومان بدون افزایش سنواتی و... در اختیار گرفته اند و حتی همان مبلغ ناچیز نیز تاکنون پرداخت نشده که کار این شرکت متوقف شده است و در پی دریافت حقوق تضییع شده شهروندان از آنها هستیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی