[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

پیام بهمن، روزنامه شیراز نوین

سعیدرضا امیرآبادی - روزنامه نگار

amirabadi_shznvn@yahoo.com

فرقی ندارد؛ رژه خودرویی یا راهپیمایی‌های پرشور. مردم ایران در کشاکش بحران کرونا و چالش‌های عدیده همواره در صحنه انقلاب اسلامی هستند. حضور شکوهمند، کلیدواژه همه راهپیمایی‌ها در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی است. اقشار مختلف مردم در این روز بزرگ مهر تأییدی بر آرمان‌های انقلاب و مشروعیت نظام زده و با اقتدار نشان می‌دهند که مشکلات پیرامون و سم‌پاشی‌های شبکه‌های معاند نمی‌تواند خللی در اراده آنها وارد کند. اما حضور پرشکوه در راهپیمایی 22 بهمن دربردارنده پیام‌های دیگری به موازات تأیید مشروعیت نظام نیز است...

آن‌ها از مسئولان می‌خواهند تا با تلاشی مضاعف در زمینه رفاه عمومی آحاد جامعه گام برداشته و در راستای نیل به این خواسته برحق از هیچ اقدامی فروگذار نباشند. همخوانی درآمدهای ریالی با هزینه‌های دلاری برحق ترین خواسته ملت بزرگ ایران است که هر لحظه با شیب تندتری به سوی شاخص فلاکت پرتاب می‌شوند.
امروزه مردم نجیب و شریف ایران در شرایط اقتصادی دشواری به سر می‌برند و با وجود همه چالش‌های پیش رو، مقتدرانه در راهپیمایی‌ها حضور یافته تا امید روزافزون خود را به آینده کشور طنین انداز کنند. راهپیمایی 22 بهمن ماه امسال در شرایطی برگزار می‌شود که بسیاری از کالاها همچنان با دلار بیست و چند هزار تومانی برچسب می‌خورند و خرده درآمدهای ریالی شرایط زندگی را بر مردم سخت و جان فرسا کرده است. اما هیچ یک از مشکلات پیرامون سبب نمی‌شود تا مردم نسبت به آینده کشور بی تفاوت و ناامیدانه رفتار نمایند. بلکه مردم نجیب ایران همچنان به آینده نظام و کشور امیدوارند و درخواست آن‌ها انجام اصلاحات واقعی در زمینه‌هایی است که زندگی آن‌ها را با مشکلات زیادی روبه‌رو ساخته است. حضور مردم ایران در صحنه بیش از آنکه حمایتی از جناح‌ها باشد، در حقیقت مهر تأییدی بر مقبولیت کلی نظام است؛ چراکه برای قسمت عمده ای از مردم و به ویژه اقشار کم برخوردار جامعه، روی کار آمدن یک جناح خاص در اولویت نیست. بلکه آن‌ها خواستار جلوگیری از رانت خواری، مبارزه با فساد، حل مشکلات اقتصادی، حفظ امنیت، حکم فرمایی عدالت، مهار تورم، پیاده سازی اسلوب حقوق شهروندی، اجتناب از تصمیمات هیجانی و به طور کلی برقراری آرامش در حوزه‌های مختلف هستند و هر یک از جناح‌های سیاسی که بتواند در میدان عمل زمینه بروز آن‌ها را مهیا سازد، مورد استقبال مردم قرار خواهد گرفت.
در حقیقت قدرت اصلی جمهوری اسلامی ایران بر حمایت عمومی نیروهای مردمی از نظام استوار است و هیچ نیرویی کار آمدتر و مؤثرتر از آن نیست. حکومتی که از پایگاه مردمی برخوردار نباشد، به طور حتم رویه زوال را خواهد پیمود. حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه و صفوف به هم پیوسته صندوق‌های رأی نشانه پایبندی و دلسوزی مردم برای انقلاب و امید به روز‌های بهتر است و مسئولیت سنگینی را بر دوش مسئولان کشور می‌گذارد. آنها باید در قبال وفاداری همیشگی مردم به نظام، خدمت رسانی همه جانبه ای را در دستور کار قرار داده و در پرتو حمایت‌های مردمی، کشور را به شرایط آرمانی سوق دهند. امری که با همکاری دولت و ملت امکان پذیر خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی