[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

افتتاح پارک فناوری‌های نرم و صنایع خلاق فرهنگی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس جهاد دانشگاهی فارس با اعلام خبر افتتاح پارک فناوری‌های نرم و صنایع خلاق فرهنگی این نهاد، از عدم همکاری‌ بیمه در بازسازی ساختمان جهاد دانشگاهی که در اغتشاشات سال ۹۸ آسیب دیده بود، انتقاد کرد.
مظاهر بابایی ظهر دیروز ۱۹ بهمن ‌ماه در نشست خبری با خبرنگاران ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر گفت: امسال مسئولیت کارگروه دانشجویی و دانشگاهی ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی استان فارس به عهده جهاددانشگاهی بود که برنامه‌ریزی‌های خوبی با همکاری و مشارکت دانشگاه‌های مختلف در این کارگروه انجام شد.
وی با بیان اینکه عمده برنامه‌های کارگروه دانشجویی و دانشگاهی ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی بر بستر فضای مجازی اجرا شده و می‌شوند که برای این کار از ظرفیت سازمان فضای مجازی سپاه فجر بهره برده‌ایم، افزود: در این میان علاوه بر اجرای برنامه‌های عمومی در دانشگاه‌های مختلف، یک سری برنامه‌های شاخص هم طرح‌ریزی شد تا همه دانشگاه‌های استان بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. بابایی با تصریح اینکه بیش از ۲هزار برنامه در سطح بیش از ۹۰ مرکز آموزش عالی و دانشگاهی استان فارس طی این ایام طرح‌ریزی و اجرا شده و می‌شود، گفت: یکی از برنامه‌های در نظر گرفته شده طی این ایام، افتتاح پارک فناوری‌های نرم و صنایع خلاق فرهنگی جهاد دانشگاهی استان فارس است. رئیس جهاد دانشگاهی فارس، زمان و مکان برگزاری این مراسم را ساعت ۹ تا ۱۱:۳۰ روز سه‌شنبه، ۲۱ بهمن‌ماه با حضور مسئولان کشوری و استانی در مجتمع عدالت این نهاد اعلام کرد و افزود: با توجه به اینکه اقتصاد صنایع فرهنگی یک منبع پایان‌ناپذیر در تولید ثروت و ایجاد اشتغال روزافزون است و همچنین با توجه به قدمت استان فارس در حوزه صنایع دستی که بیش از ۷۰ نوع صنایع دستی در سطح استان وجود دارد، لذا ضرورت راه‌اندازی چنین پارکی در استان فارس احساس شد و به‌ همین دلیل درصدد راه‌اندازی آن برآمدیم. وی اظهار کرد: پارک فناوری‌های نرم و صنایع خلاق تنها پارک ملی کشور است که در سال ۹۶ در دانشگاه علم و فرهنگ جهاد دانشگاهی تهران افتتاح شد و شعبه نخست آن در استان زنجان قرار دارد و به یاری خدا شعبه دوم آن هم در استان فارس افتتاح خواهد شد.
بابایی در خصوص بودجه‌های راه‌اندازی این پارک گفت: برای پارک هم هیچ بودجه‌ای از خارج از مجموعه جهاد دانشگاهی فارس اختصاص نیافته و کل بودجه آن را این نهاد تقبل کرده است و هیچ کمکی از بیرون از جهاد نداشتیم. اما امیدواریم با توجه به مأموریت‌های این پارک که بحث توسعه اقتصاد فرهنگی و تولید ارزش ‌افزوده در سطح استان و حمایت از جوانان است، بتوانیم فعالیت‌های آن را بیش از پیش در سطح استان فارس گسترش دهیم. رئیس جهاد دانشگاهی فارس در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح فعالیت‌های یک سال گذشته این نهاد پرداخت و گفت: جهاد دانشگاهی به‌عنوان یک نهاد انقلابی بودجه بسیاری کمی از دولت استفاده می‌کند اما همواره تلاش می‌کند تا بتواند بهترین خدمات را به جامعه ارائه دهد.
وی با بیان اینکه یکی از خدمات جهاد دانشگاهی فارس در حوزه سلامت است، گفت: مجوز راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری در سطح استان را اخذ کردیم و تقریباً فضا و امکانات لازم پیش‌بینی شده است و امیدواریم بتوانیم در سال آینده این مرکز را افتتاح کنیم. البته هم‌اکنون ۹۰ درصد کار احداث ساختمان آن انجام شده است. وی همچنین از فعالیت ۵ مرکز بانک خون بند ناف در شهرستان‌ها و یک مرکز در شیراز خبر داد و گفت:‌ به یاری خدا تا پایان امسال ۳ مرکز دیگر هم در شهرستان‌های استان افتتاح خواهیم کرد.
وی در بخش پایانی سخنانش گفت: در اغتشاشات 98 بیش از ۸۰ درصد ساختمان عدالت سوخته بود و خسارت آن بیش از ۱۰میلیارد تومان برآورد شد. البته از همان زمان شروع به بازسازی این ساختمان کردیم و بیش از ۸۵ درصد این ساختمان بازسازی شده و تنها سالن آمفی تئاتر آن باقی مانده است. رئیس جهاد دانشگاهی فارس در عین حال این نکته را یادآور شد:‌ علی‌رغم اینکه ساختمان بیمه بوده و مسئولان هم وعده‌های مختلفی برای کمک به بازسازی این ساختمان داده بودند، هیچ کمک دولتی جهت بازسازی این مجموعه به جهاد دانشگاهی نشد و تمام هزینه‌های بازسازی از درآمدهای اختصاصی این نهاد بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی