[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

جاده صنعت از سروستان تا بندرعباس ، روزنامه شیراز نوین

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر ۵ طرح عمرانی و زیرساختی با اعتبار ۲۵۰میلیارد ریال در شهرک صنعتی سروستان ۲ افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز شد. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، در این مراسم که با حضور معاون امور زیارتی و گردشگری استاندار فارس، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس و نیز فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان سروستان برگزار شد، طرح‌های شبکه داخلی گاز و اتصال شهرک صنعتی به شبکه سراسری گاز و نیز فاز اول طرح زیرسازی و جدول گذاری این شهرک صنعتی به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی طرح‌های توسعه شبکه داخلی فاضلاب و شبکه داخلی گاز و نیز طرح توسعه زیرسازی و آسفالت و جدول گذاری آغاز شدند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این مراسم گفت: با اجرای طرح فاز اول شبکه داخلی گاز با اعتبار ۲۰میلیارد ریال و به طول ۷.۵ کیلومتر، شهرک صنعتی سروستان ۲ به شبکه سراسری گاز کشور متصل شد.
 احد فتوحی افزود: از این پس واحدهای مستقر در شهرک صنعتی سروستان ۲ می‌توانند از نعمت گاز طبیعی بهره مند شوند.
 وی در ادامه با اشاره به بهره برداری از طرح فاز اول زیرسازی و جدول‌گذاری این شهرک صنعتی با اعتبار ۲۰میلیارد ریال، افزود: علاوه بر آن فاز دوم طرح زیرسازی و جدول گذاری نیز به طول ۵ کیلومتر و با اعتبار ۲۵میلیارد ریال آغاز شد. وی افزود: به میمنت این ایام همچنین طرح شبکه داخلی فاضلاب شهرک صنعتی سروستان ۲ به طول ۱۰ کیلومتر و با صرف ۱۲۵میلیارد ریال اعتبار آغاز شد که این طرح نیز تا ۱۰ ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه شهرک صنعتی سروستان ۲ با مساحت ۷۱۵ هکتار به عنوان مهم‌ترین گزینه سرریز سرمایه گذاری شهر شیراز در نظر گرفته شده است، گفت: در سال‌های اخیر اعتبارات مناسبی به منظور توسعه زیرساخت‌ها در این شهرک به منظور جذب سرمایه گذار هزینه شده است. فتوحی ادامه داد: شهرک صنعتی شماره ۲ سروستان، ۷۱۵ هکتار مساحت دارد و ظرفیت استقرار ۳۵۰ واحد صنعتی در فاز نخست آن پیش‌بینی شده است. او با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل در توسعه این شهرک تأمین آب است، گفت: با توجه به محدودیت منابع آبی در این منطقه، گزینه‌های مختلف برای تأمین آب نظیر انقال آب از شیراز و نیز جابه‌جایی چاه آب قدیمی و حفر حلقه جدید چاه در دست پیگیری است که در این زمینه امیدواریم موضوع تأمین آب با حمایت دستگاه‌های اجرایی انجام شود. وی افزود:در زمینه تأمین برق پایدار نیز هم اکنون برق واحدهای موجود از طریق خط دومداره اختصاصی تأمین می‌شود و برای آینده نیز مذاکراتی با شرکت برق منطقه ای و وزارت نیرو برای تأمین برق انجام و طرح‌هایی اجرا خواهد شد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: در حال حاضر ۳۴ قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان در این شهرک صنعتی منعقد و در قالب این قراردادها ۱۶ هکتار زمین واگذار شده است.
وی تصریح کرد: این شهرک صنعتی به علت نزدیکی به کلان شهر شیراز و قرارگیری در امتداد بزرگ راه شیراز- بندرعباس از ظرفیت مناسبی برای توسعه برخوردار است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی