[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

اجرای طرح موفق بهار نکو شیراز در استان یزد، روزنامه شیراز نوین

مسوولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از مراکز دفتر نهاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز بازدید کردند و مقرر شد طرح موفق بهار نکو شیراز، در استان یزد اجرا شود. به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گفت: امروزه با تلاش مجموعه همکاران، فعالیت‌های مهمی در راستای سیاست‌های کلان مقام معظم رهبری در مجموعه دانشگاه‌ها انجام شد که مهم‌ترین آن ارتقای بینش سیاسی و بینش مذهبی در بین جوامع دانشگاهی است.
حجت الاسلام و المسلمین «حمید مقامی» ضمن تشریح دستاوردهای موفقیت آمیز این نهاد از سال ۸۹ تاکنون در حوزه خانواده گفت: در سال ۸۸ در شهر شیراز، ۱۴ درصد ازدواج‌ها در سال‌های اول منجر به طلاق می‌شد که امروزه این آمار به دو و هشت دهم درصد رسیده و استان فارس در کاهش آمار طلاق جزو نخستین‌ها در کشور است. او ادامه داد: مراکز مشاوره بهار نکو که وابسته به دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز است، با تعامل مطلوب همکاران و کارشناسان در حوزه آموزش‌های ازدواج، خانواده و چالش‌های آنها، عملکرد خوبی در زمینه پاسخ گویی به زوجین و خانواده‌ها داشته است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اظهار کرد: مرکز «هاتف» با عنوان آموزش و فرهنگ سازی ازدواج اسلامی ایرانی و با هدف کمک و هدایت برای انتخاب مناسب، افزایش مسئولیت پذیری برای ازدواج، تنظیم صحیح رفتار و روابط در مراحل مختلف خواستگاری تا ازدواج با فرد و خانواده او، تصحیح ملاک‌های اشتباه برای ازدواج، بازبینی ملاک‌های انتخاب همسر و در صورت لزوم اصلاح آن در چهارچوب‌های صحیح، شناخت بهتر افراد نسبت به خود قبل از ازدواج، شناخت ویژگی‌های همسر مطلوب، آشنایی ویژگی‌های یک خانواده ایرانی اسلامی در حال فعالیت است. او با توجه به شرایط کنونی جامعه و همه گیری بیماری کووید ۱۹، گفت: از اردیبهشت امسال تمام آموزش‌ها به صورت آنلاین برای زوجین سراسر استان برگزار می‌شود و مجموعه بهار نکو تمام تلاش خود را به کار برده است تا بتوانیم آموزش‌هایی نوین و پویا به زوجین ارائه دهیم.
حجت الاسلام و المسلمین مقامی با بیان اینکه جمعی از روحانیان به عنوان مبلغان و مشاوران دینی برای همراهی و مشاوره مذهبی خانواده‌ها در مرکز بهار نکو فعالیت دارند، ادامه داد: در حال حاضر در مرکز مددکاری دینی نهاد حدود ۱۴۰ مبلغ و ۳۰ مبلغه فعالیت دارند که به صورت مداوم در دانشکده‌ها، بیمارستان‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی حضور دارند. حجت الاسلام و المسلمین «اسماعیل امامی» مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد به همراه مدیر اجرائی این دفتر، با هدف آشنایی بیشتر با طرح موفق بهار نکو از مجموعه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز بازدید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی