[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۶
  • دوره جدید

نمایش ضعیف دو تیم مدعی، روزنامه شیراز نوین

      میثم محجوبی - شیراز نوین
جدال دو تیم مدعی و بالای جدولی در ورزشگاه پارس، نشان از کیفیت پایین مسابقات این فصل لیگ یک داشت! فجر 90 دقیقه توپ و میدان را در اختیار داشت اما حتی یک موقعیت جدی و خطرناک ایجاد نکرد. حریف خوزستانی هم صرفاً برای کسب یک امتیاز آمده بود و برای خلق موقعیت گل، حتی خود را به زحمت هم نیانداخت!
هفته سیزدهم رقابت های لیگ دسته اول فوتبال ایران، دیروز با برگزاری 9 دیدار در شهرهای مختلف به انجام رسید که در مهمترین بازی، تیم های فجرشهید سپاسی شیراز و استقلال خوزستان از ساعت 14 در ورزشگاه پارس به مصاف یکدیگر رفتند.
این مسابقه با ادای احترام به مرحوم علی انصاریان، بازیکن سابق فجر شهیدسپاسی آغاز شد. 
فجر با ترکیب حسین نائیجی، امیر شبانی، امیرحسین صدقی، عرفان بادی، پوریا پورعلی، حمید نعمتی، دانیال کردستانی، سعید زارع، میلاد احمدی، رضا آقابابائی و فرزان دانا به میدان آمد و در سوی مقابل، حسن پورحمیدی، سید جلال عبدی، علیرضا دغاغله، محمد بختیاری، حسین بهرامی، مسعود اسدی، فرشاد جان فزا، محمد معاوی، حسن نعمتی، بهروز افشار و علی بدوی حضور داشتند.
در دقیقه اول مسابقه، دانیال کردستانی هافبک مشهدی فجری ها یک ضربه آزاد از میانه میدان را مستقیماً روی دروازه ارسال کرد که این توپ با مشت پورحمیدی برگشت داده شد. سه دقیقه بعد، چرخش و ضربه زیبای فرزان دانا اولین موقعیت بازی را خلق کرد و توپ او با اختلاف اندکی از بالای دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه هفتم مسابقه، باز هم دانا یک حرکت خوب انجام داد و توپی را روی دروازه ارسال کرد که با ضربه سر میلاد احمدی همراه شد اما توپ با اختلاف زیادی از کنار دروازه به بیرون رفت.
بازی در ادامه بسیار سرد و کسل کننده دنبال شد. استقلال خوزستان که هیچ میلی به حمله کردن از خود نشان نمی داد و در سوی مقابل نیز فجری ها برنامه مشخصی برای خلق موقعیت گل نداشتند.
اولین کارت زرد مسابقه در دقیقه 38 به محمد معاوی بازیکن استقلال خوزستان داده شد و اولین کرنر مسابقه در دقیقه 44 به سود فجر اعلام شد که این نیز نشان دیگری از کیفیت فنی پایین مسابقه دارد. در دقیقه 45 ضربه سعید زارع از پشت محوطه جریمه، در میانه راه با ضربه سر حمید نعمتی همراه شد اما این توپ هم در دستان پورحمیدی آرام گرفت.
در نهایت پس از یک دقیقه وقت تلف شده، بازی با نتیجه تساوی در نیمه نخست به پایان رسید. در این نیمه فجر 5 حمله انجام داد و به دو موقعیت نصفه نیمه هم رسید، اما هرگز نتوانست موقعیت خطرناکی را خلق کند. خوزستانی‌های سفیدپوش هم هیچ حرکتی به سمت دروازه میزبان انجام ندادند. در این نیمه هر تیم هشت بار مرتکب خطا شد.
در نیمه دوم هم شرایط تغییری نکرد. خلیفه اصل در همان ابتد دست به تعویض زد و بهروز بارانی را به جای محمد معاوی اخطاری به میدان فرستاد. 
در دقیقه چهار نیمه دوم، ضربه میلاد کردستانی از بالای دروازه پورحمیدی راهی اوت شد. در دقیقه 59 خوزستانی‌ها دست به دومین تعویض خود زدند و علی کیانی فر به  جای مسعود اسدی بازیکن سابق قشقایی وارد زمین شد. دومین کارت زرد مسابقه نیز در دقیقه 60 به علی بدوی بازیکن تیم میهمان داده شد. نخستین تعویض کلانتری در دقیقه 66 انجام شد و رحیم آلبوغبیش که چند هفته ای به دلیل مصدومیت از ترکیب تیم دور بود، به جای رضا آقابابایی وارد زمین شد. محمد کاظمی مهاجم فجری ها هم در دقیقه 74 به جای حمید نعمتی وارد زمین شد. دو دقیقه بعد، شوت سعید زارع از راه دور، روی تور بالای دروازه نشست. 
کلانتری برای رهایی از این تساوی خانگی، دو تعویض دیگر هم انجام داد و نیما پرتوی و پوریا زارع را وارد زمین کرد اما باز هم تغییری در نحوه بازی این تیم انجام نشد. حملات بی برنامه فجری ها تا پایان بازی ادامه داشت. 
در آخرین ثانیه های مسابقه، یک ضربه آزاد در گوشه زمین به سود فجری ها به دست آمد و می توانست گره‌گشای این تیم باشد. اما ارسال پوریا زارع (جدیدترین بازیکن فجر شهیدسپاسی) را پورحمیدی دفع کرد تا این مسابقه در پایان با تساوی بدون گل به پایان برسد.
در نیمه دوم استقلال خوزستان یک حمله بی اثر روی دروازه فجر انجام داد و فجر هم به مانند نیمه نخست پنج حمله داشت که منجر به هیچ موقعیت خطرناکی نشد و صرفاً می توان به همان دو شوت راه دور کردستانی و زارع اشاره کرد که نتوانستند تهدیدی چندان جدی روی دروازه استقلال خوزستان باشند.
بدین ترتیب فجر نه تنها نتوانست خود را به صدرنشین نزدیک کند، بلکه با یک پله سقوط در رتبه چهارم ایستاد. 
دیگر تیم شیرازی یعنی قشقایی هم نتیجه ضعیفی گرفت. این تیم که به ساوه رفته بود، با یک گل مغلوب خوشه طلایی شد. در این مسابقه خوشه طلایی با ترکیب محمد خزایی، علی مغنمیان، احسان پورشیخعلی، پوریا غلامی، عباس عامری، عباس یحیی بیگی، سجاد اژدر، حسین دوستدار، رضا معقولی، کامبیز دهقانی و رحمان عبادزاده به میدان آمد و داریوش هرمزی نیز این نفرات را به میدان فرستاد: رضا کاخساز، علی آزادمنش، علی حسامی، محمد آژیر، رضا مرادی، مهدی داغر، روح الله صفویان، جعفر حسین پور، مرتضی سنجانکی، امین هاشمی فر و علی درخشان
در دقیقه 41 این مسابقه کامبیز دهقانی دروازه قشقایی را گشود و این گل تا پایان مسابقه پابرجا ماند. قشقایی نبرد شش امتیازی را به نماینده استان مرکزی واگذار و با یک پله سقوط، به رتبه یکی مانده به آخر جدول رده بندی سقوط کرد.
در سایر دیدارهای دیروز، مس کرمان با تک گل سلمان بحرانی، ملوان انزلی را شکست داد. این بازیکن سابق فجر شهیدسپاسی، در دقیقه 76 از زمین مسابقه اخراج شد.  نود ته جدولی نیز با تک گل دقیقه 66 محمد زینالی، آرمان گهر سیرجان را شکست داد. این سومین پیروزی نود ارومیه در بازی های اخیر بود. تیمی که یک ماه پیش، به عنوان نخستین تیم سقوط کرده شناخته می شد، حالا معادلات ته جدول را به هم زده و برای قشقایی نیز، تهدیدی جدی به حساب می آید.
جدال دو تیم شمالی شهرداری آستارا و رایکای بابل که در ورزشگاه سردار جنگل شهر رشت به انجام رسید، با پیروزی نماینده گیلان همراه بود. این دیدار در نیمه نخست با گل به خودی بازیکنان آستارا، به سود تیم نادر دست نشان به پایان رسیده بود اما در نیمه دوم، آرش افشین در دقیقه 55 و محمدابراهیم رضا زاده در دقیقه 60 گلزنی کردند تا شهرداری 21 امتیازی شده و در رتبه پنجم، پشت سر فجرشهیدسپاسی بایستد.
اما شگفتی بزرگ هفته در کرج رقم خورد، جایی که تیم ته جدول گل ریحان البرز، صدرنشین را با نتیجه جالب سه بر یک مغلوب کرد. در این مسابقه بابک لطیفی در دقیقه 24 گل ریحان را پیش انداخت. محمدجواد محمدی در دقیقه 81 کار را به تساوی کشاند اما امید جهانبخش در دقایق 89 و 94 برای گل ریحان گلزنی کرد تا نماینده استان البرز، سه امتیاز مهم مسابقه را کسب کرده و بالاتر از قشقایی، در رتبه شانزدهم بایستد. 
بادران تهران نیز که چراغ خاموش و بی سر و صدا حرکت می کند، دیروز با تک گل دقیقه 53 ایمان غلامی بر پارس جنوبی جم غلبه کرد. بادران در شش بازی اخیر خود شکست نخورده و با این سه امتیاز، به رتبه سوم جدول صعود کرد.
دیدار تیم های شاهین بوشهر و خیبرخرم آباد هم دومین دیدار بدون گل دیروز بود و شاگردان فراز کمالوند و عبداله ویسی، به یک امتیاز رضایت دادند.
ضمن اینکه دیدار استقلال ملاثانی و چوکای تالش، به دلیل بارش غیرمنتظره و شدید باران در شهر اهواز، به تعویق افتاد.
در جدول رده بندی مسابقات، هوادار تهران و مس کرمان با 24 امتیاز، رتبه های نخست جدول را در اختیار دارند. بادران با 22 امتیاز سوم است و فجرشهیدسپاسی با 21 امتیاز در رتبه چهارم قرار دارد. قشقایی نیز با یازده امتیاز، هفدهم است.
هفته چهاردهم این رقابت ها روز شنبه هفته آینده برگزار می شود. فجرشهیدسپاسی در سیرجان میهمان آرمان گهر است و قشقایی در شیراز به مصاف استقلال ملاثانی می رود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی