[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

نماینده ولی‌فقیه در فارس: اثبات کرده‌ایم که هیچ کشوری نمی‌تواند مانع پیشرفت ایران شود، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به موفقیت‌های ایران در حوزه صنایع نظامی و موشکی، خصوصاً موفقیت اخیر و در مدار قرار دادن یک موشک فضاپیما، اعلام کرد که اثبات کرده‌ایم هیچ کشوری در جهان نمی‌تواند مانع پیشرفت ایران شود.
 آیت‌الله لطف‌الله دژکام در دیدار با فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی استان فارس که به مناسبت ایام‌الله دهه فجر انجام شد، با بیان اینکه نحوه رابطه بین نظامیان و روحانیون ابعاد مختلفی دارد و متعلق به ‌امروز و دیروز نیست، گفت: روحانیت اگر انگیزه‌های معنوی و الهی را در نظامیان تقویت کند، آن نیروی نظامی‌ نقش خود را بهتر ایفا خواهد کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس، آیت‌الله دژکام با تأکید بر اینکه ارتباط نظامیان و روحانیون در جمهوری اسلامی ایران جلوه بیشتری داشته و باید قدر آن را دانسته و به درستی آن را به پیش ببریم، گفت: در فقه اسلامی حمایت از حاکم ظالم مسلمان حرام، اما کنار آمدن با حاکم کافر بدتر از کنار آمدن با حاکم مسلمان ظالم است. متأسفانه برخی افراد به نحوی آمریکا و ارتباط با آن کشور را ناجی ایران می‌دانند و مجالی برای هیچ راه دیگری باقی نمی‌گذارند.
نماینده مردم فارس در خبرگان رهبری، در بخش دیگری از سخنان خود به ارتباط کار نظامی با توسعه کشور پرداخت و گفت: اگر تاریخ جهان را بررسی کنید می‌بینید که هرجا کشوری رشد و توسعه داشته، کار نظامی و صحنه جنگ سنگینی را پشت سر گذاشته است؛ جنگ از یک طرف بلا و از طرفی آغاز رشد و توسعه و شور حرکت در یک کشور است. در مسیر توسعه کشورها جنگ و کار نظامی ظاهرش خراب شدن اما در واقع آغاز یک بالندگی جدید است.
امام جمعه شیراز با یادآوری اینکه بالندگی ایران اسلامی از همین انقلاب و ایستادن در مقابل دشمن و جنگ شروع شده است، گفت: امروز می‌بینید که همین موشکی که چند روز پیش آزمایش شد و به خوبی در مدار قرار گرفت، حاصل کار مجموعه‌های نظامی ایران بود؛ وقتی این موشک در مدار 500 کیلومتری قرار گرفت یعنی ما به دنیا اثبات کردیم که هیچ کشوری نمی‌تواند مانع پیشرفت ما شود. آنها ما را تهدید می‌کردند که می‌زنند وکاری از ما برنمی‌آمد اما امروز هیچ جا از جمله کاخ سفید از اینکه اگر موشک زدند، در مقابل موشک بخورند، در امان نیست. نماینده مقام معظم رهبری در استان فارس گفت: اینها حرف‌هایی‌ است که آغاز آن توسعه بزرگ است و رهبری در ادامه کلیدی به ما دادند و فرمودند کسی که می‌تواند موشک نقطه زنی تولید کند که برد آن ۱۸۰۰ کیلومتر باشد، پس می‌تواند خودرو هم تولید کند و این توسعه محسوب می‌شود. وی در عین حال گفت: البته دیگران باید قدرشناس باشند. رهبر معظم انقلاب فرمودند برخی فرصت سوزی می‌کنند. این فرصتی است که نصیب ملت ما شده به برکت تلاش‌هایی که شما کردید و مدیران اجرایی باید فرصت را قدر بدانند و فضا را باز کنند تا این قدرت مندی‌ها معطل نماند.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه کار شروع شده و در ادامه ظرافت مدیران اجرایی کشور را طلب می‌کند، گفت: میدان کار و توسعه باید باز باشد و ان شاءالله شما نظامیان عزیز تجربیات خود را در عرصه فناوری و تکنولوژی در ابعاد مختلف مثل قطعه سازی، عرصه‌های الکترونیک و... به میدان بیاورید؛ این توانمندی‌ها باید به مرور به سمتی برود که خود را در زندگی مردم و پیشرفت صنعتی کشور نشان دهد. آیت‌الله دژکام خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله این جهت هم به خوبی شکل خواهد گرفت و چیزی نمی‌گذرد که ما شاهد پیشرفت همه جانبه کشور باشیم؛ تا حدی که از طرفی در دنیا دیگران ما را تهدید نکنند و از طرف دیگر خدای متعال از ما که برای اعتلای کلمه الله تلاش کرده‌ایم، خشنود باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی