[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

ضریب افزایش یک‌ونیم برابری عوارض در سال آینده، روزنامه شیراز نوین

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه طبق مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز، سال آینده در تعرفه‌های ریالی عوارض تغییرات خواهیم داشت، شهروندان و فعالان بخش ساختمان را به پرداخت عوارض و بهای خدمات شهری تا پایان امسال دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت مالی و اقتصادی شهرداری شیراز، محمد هادی هاشم پور با اعلام این خبر، نرخ کاهش عوارض ساختمانی شهرداری شیراز را تا پایان اسفند 8 درصد عنوان کرد و افزود: با توجه به مصوبات شورای اسلامی شهر شیراز و طبق اعلام قبلی، هرگونه افزایش در میزان تخفیف عوارض تا پایان سال منتفی خواهد بود و شهروندان صرفاً تا پایان اسفندماه می‌توانند از کاهش 8 درصدی عوارض استفاده نمایند.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز تغییرات نرخ تورم را از مهم‌ترین دلایل تغییر نرخ عوارض ساختمانی و بهای خدمات شهری در سال آتی برشمرد و خاطرنشان کرد: با پیش بینی چشم انداز بازار ساختمان و رصد تغییرات تعیین کننده در سال آینده، پیشنهاد می‌شود فعالان این صنعت از فرصت باقی مانده تا پایان سال برای پرداخت عوارض یا اخذ مجوز و صدور پروانه‌های ساختمانی خود اقدام نمایند. هاشم پور افزود: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز، قیمت فروش هر متر زمین (B) و قیمت هر متر آپارتمان (BP)، تجاری، غیرمسکونی و عوارض تراکم ساختمانی باغات در سال 1400 با افزایش یک و نیم برابری نسبت به نرخ مصوب سال 1399 اعمال خواهد شد. 
وی با اشاره به هزینه‌های سنگینی که بر دوش شهرداری‌های کشور است، فرهنگ مشارکت را کلید طلایی توسعه شهر و یک فرهنگ رفتاری مترقی دانست و یادآور شد: داشتن شهری آباد و برخوردار از شاخصه‌های توسعه یافتگی فراگیر جز با مشارکت همه ما میسر نمی‌شود و پرداخت عوارض باید به در گستره فرهنگ شهروندی معاصر گنجانده شود.
معاون مالی و اقتصادی شهردار شیراز با بیان اینکه موفقیت شهرداری‌ها در گرو تعامل و مشارکت شهروندان در پرداخت به‌موقع عوارض است، افزود: متأسفانه طی سال‌های اخیر اختصاص بودجه‌های دولتی به شهرداری‌ها کاهش چشمگیری داشته است و پرداخت عوارض یکی از مهم‌ترین منابع درآمدی پایدار شهرداری برای ارائه خدمات به شهروندان و انجام طرح‌های عمران و آبادانی در سطح شهر به شمار می‌رود که مشارکت مردم در این امر مهم نقش مؤثری در شتاب‌بخشی به عمران شهری توسط شهرداری برخوردار است. وی گفت: ایجاد درآمد‌های پایدار باعث می‌شود شهرداری بر مشکلات مدیریت شهری و طرح‌های توسعه ای فائق آمده و همین امر مقدمه‌ای برای اجرایی شدن پروژه‌های شهری و رضایت شهروندی خواهد بود.
هاشم پور با یادآوری اینکه مدیریت شهری شیراز بر اساس طرح جامع درآمد‌های پایدار به دنبال پایدار کردن منابع درآمدی خود است، خاطرنشان کرد: درآمد‌های پایدار آن دسته از درآمد‌هایی را شامل می‌شود که دارای خصایص تداوم پذیری، مطلوب بودن و انعطاف پذیری هستند و برای وصول آن می‌توان برنامه ریزی‌های اجرایی لازم را تعریف کرد. وی عوارض نوسازی و عمران شهری، عوارض کسب و پیشه، عوارض سالیانه خودرو و بهای خدمات مدیریت پسماند را از جمله درآمدهای پایدار برای مدیریت شهری شیراز عنوان کرد. معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض و بهای خدمات را عامل افزایش راندمان خدمات شهری دانست و افزود: بی شک این مشارکت می‌تواند شهر را ضمن برخورداری از اقتصادی پویا و پایدار، در مسیر دستیابی به شاخصه‌های توسعه یافتگی و همچنین گسترش زیرساخت‌های عمرانی، رفاهی و خدماتی یاری نماید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی