[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

فرش سلامت برای صنعت، روزنامه شیراز نوین


  فرزاد وثوقی- گروه خبر
یازدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت فرش دستباف با حضور جمعی از مسئولان استان و برترین تولیدکنندگان و فعالان حوزه این هنرصنعت، عصر دیروز دوشنبه مورخ 20 بهمن 1399 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان فارس شروع به کار کرد. سیدمحمود موسوی مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس گفت: فرش دستباف ایران در همه زمینه‌های هنری، اجتماعی و فرهنگی جایگاه ویژه ای دارد و نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور ایفا می‌کند. در این میان بالغ بر 20 درصد فرش دستباف کشور توسط 175هزار بافنده ثبت شده استان فارس بافته می‌شود. موسوی با اشاره به اینکه 80 درصد تولیدات فرش دستباف استان فارس در بازار صادرات قرار دارد، گفت: بازار تاریخی و زیبای وکیل شیراز به عنوان اصلی ترین و قدیمی ترین مرکز تجارت این هنرصنعت در کشور شناخته شده می‌باشد. مدیرعامل نمایشگاه بین المللی فارس از حضور 58 مشارکت کننده در نمایشگاه تخصصی صنعت فرش دستباف خبر داد و افزود: تولیدکنندگان و بافندگان فرش‌های دستباف، گلیم، گبه، جاجیم و تابلوفرش از سراسر نقاط کشور از جمله فارس، تهران، کرمان، قم، آذربایجان شرقی، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، گلستان و بوشهر در این نمایشگاه حضور دارند.
موسوی با اعلام اینکه 53 درصد مشارکت کنندگان این نمایشگاه از بافندگان و تولیدکنندگان فرش استان فارس می‌باشند، گفت: سالن حافظ نمایشگاه بین المللی فارس به مساحت ۶هزار مترمربع به مدت ۶ روز میزبان هنرمندان و صنعتگران حوزه فرش دستباف کشور است.
وی همچنین افزود: در راستای صیانت از سلامت بازدیدکنندگان و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در مقابله با شیوع ویروس کرونا، اقداماتی صورت گرفته که از جمله آنها الزام به دریافت نوبت بازدید به دلیل کنترل و مدیریت تعداد افراد حاضر در سالن‌ها و جلوگیری از ازدحام جمعیت و همچنین استعلام کد ملی افراد از سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور به منظور جلوگیری از ورود بیماران در دوره نقاهت، قرنطینه و افراد مشکوک و ناقل به سالن‌های نمایشگاه می‌باشد.
بازدیدکنندگان می‌توانند جهت بازدید از این نمایشگاه با دریافت نوبت بازدید رایگان از وب سایت شرکت نمایشگاه بین المللی فارس به آدرس www.farsfair.ir تا روز شنبه مورخ 25 بهمن 1399 همه روزه از ساعت 15 تا 20 به محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان فارس مراجعه نمایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی