[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

ما ملت شهادتیم ، روزنامه شیراز نوین

فرزاد وثوقی - روزنامه نگار

farzad_vossoghi@yahoo.com

تقریباً تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران تمامی سرمایه داران وابسته به غرب گریختند و صنایع کشور به‌طور کل هم بدون متولی مانده بود و هم توان تولید خود را از دست داده بود. ماهیت صنایع در ایران، مونتاژکاری بود اما اشتغال مناسبی ایجاد کرده بود و تقریباً چیزی به نام بیکاری در شهرها و روستاها وجود نداشت. همین ماهیت مونتاژکاری به‌معنای وابستگی صرف به خارج بود و با توجه به ماهیت ضد استکباری و استثماری انقلاب اسلامی ملت ایران باید پیش‌بینی می‌شد که تحریم اولین ضربه به بنیه اقتصادی خواهد بود و این ضربه در درازمدت می‌تواند کشور و امور پشتیبانی نهضت را تحت‌تأثیر خود قرار دهد...

هرچند تشکیل جهاد کشاورزی بنیان گذار اقتصاد مقاومتی بود اما باید دید در این حوزه چه میزان پیشرفت داشته ایم. نمی‌توان نادیده گرفت که جنگ ناخواسته علیه ملت ایران که در طرف مقابلش تمامی دولت‌های جهان بدون استثنا مشارکت داشتند، تأثیری بر اقتصاد کشور نداشت و اگر نام این کشورهای وارد جنگ شده به صورت مستقیم و غیرمستقیم را بازبینی کنیم، در خواهیم یافت که ملت ایران به تنهایی در مقابل کل جهان ایستاده بودند. 
در پایان جنگ شاهد بودیم که نیروهای چندملیتی به رهبری آمریکا وارد جنگ نفت کش‌ها در خلیج فارس شده بودند و ایران در آن سال‌ها نه با ارتش بعث عراق که با نیروهای چندملیتی طرف حساب بود. فشارها بر ملت ایران و مقاومت اتفاق افتاده غیرقابل تصور است و می‌طلبد واقعیت‌ها و ناگفته‌های سال‌های مقاومت را برای نسل جوان مطرح نمود. 
جنگ رسانه ای که از آن یاد می‌شود، حالا در این جبهه در حال اتفاق افتادن است؛ کوتاهی‌هایی که می‌شود و از آن طرف سرمایه گذاری‌های عظیمی که برای تضعیف نهضت در اتاق فکر و رسانه ای اتفاق افتاده است. ناگفته نماند شبکه نفوذ با تمام قدرت در مسیر ناامیدی ملت در حال حرکت است و بیش از همه در جبهه اقتصادی و فرهنگی ضربات خود را وارد نموده است.
نقطه سرخط؛ شاید حدود چهار سال از برجام می‌گذرد. در این سال‌ها در داخل کشور نیازمند یک برجام داخلی بودیم تا برجام خارجی را سروسامان بدهیم. فشار تحریم‌ها به اوج خود رسیده است و در ابتدایی ترین نیازها در همان بخش کشاورزی و تأمین نهاده‌ها دچار مشکلات شدیدی هستیم. در این رهگذر نه تنها آمریکا و اروپا، که روسیه و چین هم دست ملت را در حنا گذاشتند؛ چراکه حاکمیت دلار بر اقتصاد جهان تا این لحظه پابرجاست و همه این کشورها، حتی اعضای اوراسیا تحت سیطره دلار هستند. 
حالا دوباره رهبر معظم انقلاب در سخنان حکیمانه خود در روز دیدار تاریخی با فرماندهان نیروی هوایی ارتش به این مهم اشاره داشتند و دوباره توپ را به زمین آمریکا و اروپا انداختند. رهبر فرزانه انقلاب با تدبیر حکیمانه خود و به خاطر ملت و سختی‌های گذشته و پیش رو دوباره این فرصت را در اختیار جهانیان قرار دادند تا عقلای خود را به میدان بفرستند و تحریم‌ها را برچینند. 
در این باره باید اطلاع رسانی وسیعی صورت گیرد؛ چراکه رهبر فرزانه انقلاب به خاطر ملت ستم کشیده ایران و تسهیل امور معیشتی آنان که پیوسته بر آن تأکید دارند و دولت و مجلس را مکلف به تأمین معیشت و رفاه ملت کرده اند، پرداخته اند و هیچگاه فرزندان خود را در شرایط سخت تحریم و فشارهای دارویی و غذایی تنها نگذاشته اند. 
حالا جنگ گروه‌های سیاسی که نمی‌توان نام حزب بر آنان گذاشت، زمینه‌های بسیار ناامیدی و خستگی را در مردم ایجاد کرده است و باید دید مدیران سه قوه چگونه از این آزمون و برای منافع ملت سربلند بیرون خواهند آمد. جنگ گروه‌های سیاسی تا این لحظه برای تصاحب قدرت بدون وقفه ادامه دار است. همه از مردم می‌گویند اما فاصله از شعار تا عمل بسیار است. 
توپ در زمین آمریکاست و باید دید رئیس جمهور جدید این کشور چه تصمیمی خواهد گرفت. ایران یک بازار بزرگ 80میلیون نفری است و آماده جذب سرمایه و عرضه توان خود در بازارهای جهانی. درواقع تبادل اقتصادی سیاسی دوطرفه است. هرچند رهبر فرزانه انقلاب بارها بی اعتمادی خود را به غرب در تریبون‌ها اعلام داشته اند اما از فرصت‌ها غافل نشده اند و گرفتن تضمین‌های لازم از طرف مقابل را مورد تأکید قرار داده اند. 
حالا این گوی این میدان؛ باید دید طرف‌های مقابل چه قدمی در تسهیل امور در جهت صلح جهانی بر خواهند داشت. اما طرف‌های مقابل بدانند که رفراندومی بزرگ در بهمن ماه گذشته در ایران برگزار شد. سیل خروشان جمعیتی که در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی در سراسر ایران شرکت کردند، گواه این جریان است که ملت ما عاشورایی و آماده فرمان ولی خود هستند. طرف مقابل بدون تردید تصمیم ملت ولایتمند ایران را بداند؛ ملت بدون توجه به گروه‌های بازی خورده سیاسی، تحت فرمان ولی امر خود هستند و به قول سردار دلها، آماده شهادت. برای ملت ایران بهمن‌ها و هر روز عاشوراست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی