[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

۲ طرح نیروگاه خورشیدی به بهره‌برداری می‌رسد، روزنامه شیراز نوین

همزمان با دهه پرفروغ فجر انقلاب اسلامی 2 طرح نیروگاه خورشیدی در شهرستان داراب و سروستان و طرح نصب و راه اندازی کمربند فیبر نوری بین پست‌ها و ایستگاه‌های فوق توزیع برق در استان فارس با سرمایه گذاری شرکت برق منطقه ای استان فارس و با حضور معاون وزیر نیرو، استاندار فارس و جمعی از مسئولان استانی به بهره برداری می‌رسد.
به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای استان فارس، سرمایه گذاری انجام شده برای و طرح نصب و راه اندازی کمربند فیبر نوری بین پست‌ها و ایستگاه‌های فوق توزیع برق در استان فارس حدود 180میلیارد ریال، اعتبار هزینه شده برای نیروگاه خورشیدی لایزنگان داراب حدود 48میلیارد ریال و اعتبار سرمایه گذاری نیروگاه خورشیدی سروستان حدود 65میلیارد ریال است.
مهندس مجید عزیزیان معاون طرح و توسعه شرکت برق منطقه ای استان فارس با بیان اینکه اجرای طرح تکمیل کمربند فیبر نوری بین پست‌ها و ایستگاه‌های فوق توزیع برق در استان فارس یک کار ماندگار و اساسی برای تثبیت و پایداری تأمین و انتقال برق است افزود: برای احداث طرح‌های تکمیل کمربند فیبر نوری بین ایستگاه‌ها و پست‌های تأمین و انتقال برق در استان فارس در سال جاری اعتباری بالغ بر 180میلیارد ریال اختصاص یافته است. مهندس عزیزیان ادامه داد: این اعتبارات در سال‌های آتی نیز پیش بینی خواهد شد تا با اجرای کمربند فیبر نوری بین ایستگاه‌ها و پست‌های تأمین و انتقال برق در استان فارس نیازهای اصلی این طرح تأمین گردد. پیش بینی شده است در سال 1400 با دو برابر شدن این اعتبارات 240میلیارد ریال به این طرح اختصاص یابد. به گفته وی، شرکت برق منطقه ای استان فارس از جمله معدود شرکت‌هایی است که اجرای طرح کمربند فیبر نوری بین ایستگاه‌ها و پست‌های تأمین و انتقال برق در استان فارس را به صورت یک طرح مستقل اجرا می‌کند. با توجه به گستردگی شبکه و طول آن می‌طلبد این طرح به صورت تخصصی اجرا شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی