[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

کلنگ‌زنی مجتمع قرآنی در پاسارگاد، روزنامه شیراز نوین

  رئیس گروه قرآن و عترت ارشاد فارس بر لزوم توجه به استفاده از ظرفیت خیران در حوزه‌های فرهنگی به خصوص حوزه مقدس قرآن و عترت تأکید کرد و گفت: باید توجه ویژه‌ای به ساختارهای زیربنایی در حوزه قرآنی و فرهنگی در تمام نقاط استان شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ همزمان با دهه فجر، آیین کلنگ‌زنی مجتمع فرهنگی ـ مذهبی «الرحمن» شهرستان پاسارگاد با حضور حجت‌الاسلام محمد نوروزپور، مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، احمدرضا نداف، رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، حجت‌الاسلام رحیم صفری گرایی، معاون فرهنگی ـ اجتماعی اوقاف فارس و برخی از کنشگران فرهنگی و قرآنی و واقف آن، برگزار شد.
احمدرضا نداف، رئیس گروه قرآن و عترت ارشاد فارس در این آیین بر لزوم توجه به استفاده از ظرفیت خیران در زمینه‌های فرهنگی به ویژه قرآن و عترت، گفت: باید توجه ویژه‌ای به ساختارهای زیربنایی در حوزه قرآنی و فرهنگی در همه استان شود.وی افزود:‌ دولت در کنار خیران و دیگر قرآن‌دوستان و مردم از فعالیت‌های مؤسسات قرآنی و فرهنگی پشتیبانی خواهد کرد.مؤسسه فرهنگی «الرّحمن» شهرستان پاسارگاد با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال 1381 راه‌اندازی و بنای آن با همکاری نیکوکاران در سال 1386 گشایش یافت. 
از کارکردهای این مؤسسه می‌توان به کلاس‌ها و دوره‌های قرآنی در همه رشته‌ها، کلاس‌ها و دوره‌های معارف اسلامی و هنری، برگزاری آیین‌های مذهبی و انقلابی، برگزاری اردوهای فرهنگی تربیتی و زیارتی، پشتیبانی و کمک در ایده‌های فرهنگی، خدمات صندوق قرض‌الحسنه و خدمات خیریه‌ای، انتشار فصلنامه فرهنگی نسیم رحمانی، ایجاد پیش‌دبستان و مهدکودک قرآنی الرّحمن، فعالیت پایگاه مقاومت بسیج‌الرّحمن و... اشاره کرد.
از آن جا که مردم و به ویژه جوانان از برنامه‌های این مؤسسه استفاده کرده و نیاز به گسترش ساختمان و کارکردهای آن، یکی از نیکوکاران پاسارگاد، زمین کنار مؤسسه را به متراژ ۲۲۰۰ مترمربع، خریداری کرد و با وقف آن زمینه را برای ساخت مجتمع فرهنگی، مذهبی و آموزشی شامل مسجد، فاطمیه، دارالقرآن، کتابخانه، مدرسه آموزشی و... فراهم آورد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی