[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

آغاز واکسیناسیون کرونا در فارس ، روزنامه شیراز نوین

همزمان با سراسر کشور، واکسیناسیون علیه بیماری کووید ۱۹ با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز و جمعی از مسئولان سلامت در بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) همزمان با سراسر کشور آغاز شد.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حاشیه آغاز این واکسیناسیون در بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)، ضمن تبریک یوم‌الله ۲۲ بهمن گفت: روز چهارشنبه همزمان با سراسر کشور تزریق واکسن کووید ۱۹ در شیراز آغاز شد و در فاز نخست با هماهنگی انجام شده ۴۶۰ دوز واکسن به دانشگاه علوم پزشکی شیراز اختصاص یافته است.
مهرزاد لطفی ضمن قدردانی از جان فشانی‌های یک ساله مدافعان سلامت در خط مقدم مبارزه با کرونا، افزود: این واکسن در مرحله نخست به کارکنان بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها به عنوان مدافعان خط مقدم مبارزه با این ویروس منحوس تزریق و در مراحل بعدی به کارکنان بخش‌های دیگر درگیر کروناویروس تزریق می‌شود.
او ادامه داد: واکسیناسیون با اولویت پرسنل در بخش‌های مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی ریفرال کرونا آغاز می‌شود و با ورود محموله‌های بعدی واکسن، بر اساس اولویت بندی، سایر کارکنان بخش درمان و بهداشت و گروه‌های آسیب پذیر واکسینه می‌شوند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه آغاز این واکسیناسیون به معنی پایان کرونا نیست، یادآور شد: برای پایان چرخه‌های انتقال این ویروس، لازم است همه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از ساده انگاری و عادی انگاری پایبند باشند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی