[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

کرونا در فارس ۳۱۸۶ فوتی داشته است ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آخرین آمار کرونا در فارس تعداد مبتلایان را از ابتدای شیوع تاکنون بیش از ۱۷۲هزار نفر و فوتی‌ها را ۳۱۸۶ نفر ذکر کرد. به گزارش دریافتی شیرازنوین، دکتر عبدالرسول همتی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، ۶۰۸هزار و ۹۵۲ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه‌های استان انجام و منجر به شناسایی ۱۷۰هزار و ۵۸۷ بیمار مثبت قطعی شده است.
او ادامه داد: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۲۳هزار و ۲۸۰ مورد تست سریع انجام و ۱۹۶۷ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده است. همتی خاطرنشان کرد: در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۲هزار و ۵۵۴ نفر بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
این مقام مسئول گفت: ۱۶۵هزار و ۳۸۰ نفر از کل بیماران شناسایی شده در فارس از ابتدای شیوع بیماری تاکنون بهبود یافته اند. او ادامه داد: هم اکنون ۵۷۸ بیمار مثبت یا مشکوک دارای علائم کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۸۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
همتی با اعلام جان باختن ۴ هم استانی دیگر در اثر کروناویروس طی روز سه شنبه تا چهارشنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون در فارس را سه‌هزار و ۱۸۶ نفر اعلام کرد.
این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، موارد افزایشی ابتلا، مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته و بستری در بیمارستان‌ها را یک هشدار جدی دانست که می‌تواند تهدیدی برای سلامت جامعه باشد. 
همتی برخی سهل انگاری‌ها نسبت به رعایت اصول بهداشتی را در این روند افزایشی مؤثر دانست و از عموم مردم استان خواست تا همچنان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی پایبند بوده تا بتوان طی ماه‌های آینده با اجرای واکسیناسیون سراسری در تمامی گروه‌های جامعه، این بیماری را شکست داد.
توصیه پایانی معاون بهداشت دانشگاه نیز پرهیز از سفر در تعطیلات پیش رو، پرهیز از مهمانی و دورهمی‌های خانوادگی با هدف پیشگیری از ابتلا به این بیماری بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی