[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

امتیاز لیگ برتری فوتسال شیراز ازبین می رود، روزنامه شیراز نوین

      میثم محجوبی - شیراز نوین
اگر تا یک هفته دیگر پول نرسد، نماینده فوتسال شیراز در لیگ برتر با دو رده سقوط، راهی دسته دوم خواهد شد. این پیغام یا تهدید مدیرعامل تیم فوتسال ایمان شیراز است که معلوم نیست تا چه اندازه رنگ واقعیت به خود خواهد گرفت.
دوباره یک نفر در شیراز هوس تیم داری کرد و با آبرو و نام شیراز، بازی!  کارخانه بزرگی مانند «ارژن» از پس تیم داری در لیگ برتر بر نیامد و بالاخره پس از چند سال حضور مداوم، قید این کار را زد. به جای این کارخانه و مالک ورزش دوستش، یک شخص به میدان آمد تا نام فوتسال شیراز را زنده نگه دارد، اما نتیجه کار را از همان اوایل حضور وی می شد حدس زد. هنوز دو هفته نگذشته بود که حواشی قابل پیش بینی پدیدار شدند. مدیر جدید پس از چند هفته کشمکش، عطای کار را به لقایش بخشید و به جمع مدیران مشابه قبلی پیوست. آنهایی که بدون پشتوانه لازم می آمدند، مجوزها را در کمال ناباوری دریافت می کردند و کار را بی نتیجه باقی می گذاشتند.
ایمان که تمامی دیدارهای این فصل را با شکست های سبک و سنگین پشت سر گذاشته و ضعیف ترین تیم لیگ محسوب می شود، هفته گذشته حاضر نشد به ساوه رفته و با یکی از مدعیان جدی قهرمانی دیدار کند. این نرفتن، خود تهدیدی بود برای از بین رفتن امتیاز لیگ برتری فوتسال فارس. طبق قانون، اگر تیمی در دو بازی از کل مسابقات یک فصل حاضر نشود، مستقیماً راهی دو دسته پایین تر خواهد شد، اتفاقی که پیش تر برای برخی تیم های دیگر شهرمان هم رخ داده. یکی از  آخرین نمونه های آن، تیم فوتبال برق بود که در دسته سوم حضور داشت. آنها در هفته های پایانی از حضور در دو بازی خودداری کردند تا راهی لیگ استانی شوند. البته قضیه برق فرق داشت چون مدیریت این تیم با این حرکت، کاری کرد که دیگر مجبور نباشد هزینه های تیم داری را بپردازد و چندسالی از حضور در تمامی مسابقات انصراف داد! اما داستان ایمان متفاوت است. حالا مدیرعامل تیم ایمان که چندسالی در کنار ارژنی ها بوده، خواستار کمک های مالی از سوی مسوولان است. 
سعید خبازیان در این باره به شیراز نوین گفت: ما امروز(پنجشنبه) که در شیراز بازی داریم، به میدان می‌رویم چون هزینه چندانی برایمان ندارد. اما برای بازی های خارج از خانه بامشکلات جدی مالی مواجه هستیم و نمی توانیم برویم. حالا دیگر تصمیم  با مسوولان است. اگر تا بازی هفته آینده ما در تبریز مقابل مس سونگون، مشکلات مالی مان برطرف شد، می رویم. اگر مشکلات حل نشود و نتوانیم برویم، با دو رده سقوط متوجه خواهیم شد و امتیاز لیگ برتری فوتسال فارس از بین خواهد رفت.
هفته دهم رقابت های لیگ برتر فوتسال، امروز با برگزاری شش دیدار برگزار می شود. تیم صفر امتیازی ایمان در سالن شهید ابوالفتحی شیراز، میزبان کوثر اصفهان خواهد بود. تیم نوپای اصفهانی در هشت دیدار گذشته خود هفت امتیاز کسب کرده. اگر ایمان بتواند در بازی امروز پیروز شود، با یک بازی کمتر نسبت به حریف اصفهانی، در فاصله چهار امتیازی کوثر قرار می‌گیرد. ایمان برای پیشگیری از سقوط، باید تا پایان بازی های مرحله اول گروهی تا رتبه پنجم جدول هفت تیمی خود را بالا بکشد،کاری بسیار سخت برای این تیم کم مهره و نه چندان آماده. در صورتی که روند حرکتی و نتیجه‌گیری این تیم تغییری نکند، ایمان به مرحله پلی‌آف می رود تا شانس خود را برای بقا امتحان کند. آنجا دیگر هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. بنابراین چیزی برای نماینده شیراز تمام نشده و امتیاز لیگ برتری این شهر، هنوز قابل حفظ شدن است!
در دیگر دیدارهای این هفته لیگ برتر و از گروه «ب» که ایمان شیراز در آن حضور دارد، به جز تیم صدرنشین مس سونگون که استراحت دارد، تیم های فرش آرا و سن ایچ ساوه در مشهد به مصاف هم می روند. راگای تهران هم میزبان حفاری اهواز است. 
مس در این گروه با 19 امتیاز صدرنشین است و تیم‌های فرش آرا و سن ایچ با 17 و 16 امتیاز دوم و سوم هستند.
در گروه اول رقابت ها هم کراپ الوند میزبان شهروند ساری خواهد بود، اهورا در بهبهان به مصاف فردوس قم می رود و مقاومت البرز در کرج پذیرای تیم بحران زده شهید منصوری قرچک خواهد بود. در جدول رده بندی این گروه، گیتی پسند با 17 امتیاز صدرنشین است، مقاومت البرز با 16 و کراپ الوند با 11 امتیاز دوم و سوم هستند.
در پایان رقابت های دور گروهی، از هر گروه سه تیم به مرحله دوم صعود کرده و به تلاش خود برای کسب قهرمانی ادامه خواهند داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی