[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۶
  • دوره جدید

گران‌فروشان پول‌ساز ، روزنامه شیراز نوین

معاون بازرسی سازمان صمت فارس گفت: نمایندگی بازرسی اتاق اصناف در صدرا با جدیت با متخلفان برخورد می‌کند. معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت فارس افزود: از ابتدای خرداد ماه تا پایان دی ماه امسال بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ بازرسی از واحدهای صنفی شهر صدرا انجام شده است.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، مهدی حسنی اظهار داشت: پیرو گزارش‌های دریافتی مبنی بر تعدد تخلف در شهر صدرا، با هماهنگی انجام شده با بازرسی اتاق اصناف، از ابتدای خرداد ماه امسال دفتر نمایندگی بازرسی این شهر به آدرس بلوار مولانا، ساختمان یارمحمودی، طبقه اول آغاز به کار کرد.
به گفته حسنی برای تسریع در رسیدگی به پرونده‌های متشکله، هفته ای یک بار قاضی کشیک تعزیرات حکومتی در این شهر حضور پیدا می‌کند.
وی ادامه داد: از زمان تشکیل و استقرار واحد بازرسی و نظارت در صدرا تا پایان دی ماه سال جاری بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ بازرسی از واحدهای صنفی این شهر به عمل آمده و ۸۰۱ پرونده تخلف برای واحدهای صنفی متخلف تشکیل شده است.
بر پایه این گزارش، ارزش ریالی این پرونده‌ها بیش از ۱۳میلیارد و ۳۲۰میلیون ریال است. بر اساس این گزارش در این مدت ۱۱۱ گشت مشترک در صدرا انجام شده و تاکنون به ۲۲۰ گزارش تلفنی مردم رسیدگی شده است؛ ضمن آنکه ۱۶۳ گزارش حضوری مردمی نیز بررسی شده یا در دست بررسی است.
معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان فارس گفت: از ابتدای بهمن ماه سال جاری تاکنون ۹۴۷میلیون ریال برای میوه فروشان فارس پرونده تخلف تشکیل شده است.
مهدی حسنی اظهار داشت: در ۲۰ روز اول بهمن ماه یک هزار و 88 بازرسی از میوه فروشان سطح بازار و میادین عمده فروشی میوه به عمل آمده است که برای ۱۹۳ واحد متخلف برگ گزارش بازرسی تهیه و به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
به گفته وی بیشترین تخلف این واحدها گران فروشی، عدم درج قیمت و عدم صدور صورت حساب بوده است.
بر اساس آمار ارائه شده از سوی وی، از یک هزار و ۸۸ بازرسی انجام شده، ۵۹۳ بازرسی از عمده فروشان و ۴۹۵ بازرسی از خرده فروشان میوه انجام شده است که برای ۶۴ عمده فروش پرونده تخلف به ارزش بیش از ۴۸۷میلیون ریال و برای ۱۲۹خرده فروش پرونده تخلف به ارزش بیش از ۴۵۶میلیون ریال تشکیل و برای طی مراحل قانونی و صدور حکم به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
وی از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف موارد را از طریق تلفن 124 ستاد خبری سازمان صمت فارس یا ۳۲۳۴۰۰۰۰ ستاد خبری اتاق اصناف شیراز اطلاع دهند تا بازرسان در اسرع وقت به آن رسیدگی کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی