[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

فرماندار شیراز: خیران سرمایه‌های اجتماعی جامعه هستند، روزنامه شیراز نوین

فرماندار شهرستان شیراز با اشاره به شرایط تحریم و شیوع بیماری کرونا، تأکید کرد که اقدامات و خدمات دولت با توجه به شرایط سخت کنونی، کم‌نظیر بوده است.
محمدرضا امیری در آیین افتتاح آموزشگاه ۹ کلاسه خیرساز مرحوم هنرپرداز روستای کفری جمال آباد، ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: ما اعتقاد داریم به فرمایش رهبرمان که آینده روشن و از آن ماست. این انقلاب گذشته پرافتخار ملت ایران را احیا کرده است و استمرار خواهد داشت و همه ما وظیفه خود می‌دانیم آرمان‌های بلند امام راحل(ره) و ملت ایران را زنده نگه داریم. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شیراز، امیری آموزش و پرورش را یکی از اولین نهادهای اجتماعی برشمرد که نقش محوری در انتقال ارزش‌های اجتماعی، آداب و رسوم و دانش و در یک کلام نقشی محوری در انتقال فرهنگ را برعهده دارد و بستر این انتقال، مدرسه است که خانه دوم ماست و علاوه بر ابتدایی‌ترین کارکرد خود که آموزش سواد خواندن و نوشتن است، امروزه کارکردهای گسترده‌ای همچون آموزش سواد عاطفی، سواد ارتباطی، رسانه‌ای، رایانه‌ای، تربیتی و... را نیز به خود گرفته است. امیری مدرسه را مهم‌ترین بستر تربیت سرمایه انسانی برشمرد که شخصیت کودکان و نوجوانان به عنوان اصلی ترین سرمایه‌های انسانی جامعه در آن شکل می‌گیرد و یقیناً چنین مأموریت اساسی آموزش و پرورش نیازمند فضای مناسب است، که بحمدالله ما امروز شاهد افتتاح یکی از این فضاهای آموزشی هستیم.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان شیراز ضمن قدردانی از مشارکت ارزشمند خانواده‌های بزرگوار هنرپرداز و جمال آبادی در این کار خیر، از خیران به عنوان سرمایه‌های اجتماعی یاد کرد و افزود: تعامل سرمایه‌های اجتماعی و سرمایه‌های انسانی منجر به ایجاد جامعه‌ای دانش محور و توانمند خواهد شد که آینده این کشور را به زیبایی رقم خواهد زد و به بیان مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، همین کودکان و نوجوانان آینده سازان این کشور خواهند بود. رئیس شورای اداری شهرستان بار سنگین مأموریت مهم زیربنایی و زیرساختی تربیت کودکان و نوجوانان را بر عهده بخش دیگری از سرمایه‌های انسانی، یعنی معلمان دانست که مجریان و سربازان خط مقدم حیطه دانش، آموزش و پرورش هستند و افزود: همه ما با وظایف سنگین آموزگاران و دبیران آشنا بوده و هستیم، اما امسال و در شرایطی که کرونا به جامعه تحمیل کرد، سنگینی این بار مسئولیت را دوچندان لمس کردیم که وظیفه خود می‌دانم صمیمانه از جامعه فرهنگیان قدردانی کرده و به مادرانی که در شرایط شیوع بیماری کرونا، تعطیلی مدارس و آموزش مجازی، مسئولیت سنگین آموزش فرزندان را در کنار تمام مسئولیت‌های پیشین خود به خوبی عهده دار شده‌اند، خداقوت بگویم. نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به مدیریت شایسته بیماری کرونا در استان فارس و شهرستان شیراز، خاطرنشان کرد: در شرایطی که تمام کشورهای مدعی پیشرفت و توسعه در مقابل بیماری کرونا به زانو درآمده اند، در کشور ما که تحت شدیدترین و بی سابقه ترین تحریم‌های بین المللی در تاریخ دنیاست، شاهد هستیم که با مدیریت خوب دولت مردان و همراهی و مشارکت ارزشمند مردم و اصناف شریف، روند ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا در استان فارس از متوسط دنیا هم پایین تر است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی