[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

سقوط از کوه سرخ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی شیراز، محمدهادی قانع رئیس سازمان آتش نشانی شیراز از سقوط دو جوان 20 و 33 ساله شیرازی بر اثر بی احتیاطی از منطقه کوهستانی کوه سرخ و راهی شدن آنها به بیمارستان خبر داد.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: در پی تماس یکی از شهروندان با سامانه 125 مبنی بر سقوط دو مرد جوان از ارتفاعات کوه سرخ ، تیم تخصصی امداد و نجات کوهستان ایستگاه شماره 22 آتش نشانی دیروز 24 بهمن ماه ساعت 9:37 دقیقه صبح به محل حادثه اعزام شدند.
محمدهادی قانع درمورد جزئیات این حادثه عنوان کرد: دو جوان 20 و 33 ساله در هنگام کوهپیمایی به علت عدم آشنایی به محل، فنون کوهپیمایی و نداشتن تجهیزات مناسب از ارتفاع 30 متری به درون یکی از دره‌های کوه سرخ سقوط کرده و ازقسمت کمر، پا و سر دچارآسیب دیدگی شدید شده و قادر به حرکت نبودند.
وی افزود: آتش نشانان با استفاده از ابزار نجات طی مسافت زیادی به صورت پیاده بعد از یک ساعت خود را به محل اعلام شده رسانده، اقدام به فیکس کردن مصدومان روی برانکارد کردند و با رعایت تمام نکات ایمنی هر دو نفر را به سمت مسیر اصلی آورده و تحویل عوامل اورژانس برای انتقال از طریق بالگرد با توجه به مصدومیت شدید به مراکز درمانی دادند.
تیم تخصصی کوهستان سازمان آتش نشانی شیراز  با 3 ساعت کوهپیمایی از مسیر‌های صعب العبور، مصدومان را با احتیاط کامل به سطح زمین انتقال دادند. در این عملیات امدادگران جمعیت هلال احمر نیز حضور داشتند. 
قانع با اشاره به بی توجهی برخی کوهنوردان به هشدارها و تأکید‌ها عنوان کرد: متأسفانه علی رغم هشدارهای سازمان آتش نشانی شیراز باز هم دیروز جمعه 24 بهمن ماه شاهد سقوط دو تن از کوهنوردانمان بودیم. رئیس سازمان آتش نشانی شیراز تأکید کرد: معتقدیم هیچ کس به کوه نمی‌رود که دستخوش حوادث شود. همه اعتقاد کامل دارند که با سلامت کامل باز خواهند گشت. اما متأسفانه بیشتر حوادث در کوهستان ناشی از اشتباهات انسانی است.
وی ادامه داد: کم تجربگی و شرایط جسمی و روحی نامناسب، عدم توجه به هشدارها، عدم استفاده از تجهیزات مناسب، فرود ناصحیح و عجولانه، اقدام به صعود انفرادی، نداشتن شناخت کافی از مسیر صعود، دست کم گرفتن مسیر یا قله و... از مهم‌ترین اشتباهات در زمان کوهنوردی به شمار می‌آید. این اشتباهات به ظاهر کوچک متأسفانه باعث حوادث ناگواری می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی