[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

فاز دوم مجموعه آموزشی‌تحقیقاتی بیمارستان شهید چمران به بهره‌برداری رسید، روزنامه شیراز نوین

همزمان با دهه مبارک فجر و با حضور معاون رئیس جمهور در امور مجلس و استاندار فارس، آیین بهره برداری از فاز دوم مجموعه آموزشی تحقیقاتی بیمارستان شهید دکتر چمران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، معاون رئیس جمهور در امور مجلس با حضور در بیمارستان شهید دکتر چمران شیراز، ضمن بازدید از مجموعه آموزشی تحقیقاتی دکتر «محمدجعفر امامی»، کتابخانه و مرکز تحقیقات استخوان و مفاصل این مجموعه را افتتاح کرد.
دکتر «حسینعلی امیری» در این آیین با تبریک دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره)، از دکتر امامی، خیران و تمام افرادی که در به سرانجام رساندن این پروژه علمی تحقیقاتی در شهر شیراز نقش داشته اند، تقدیر کرد.
او اضافه کرد: شیراز یکی از قطب‌های پزشکی کشور محسوب می‌شود و می‌تواند یکی از قطب‌های پزشکی شمال کشورهای حوزه خلیج فارس باشد و راه اندازی این گونه پروژه‌ها در این مقطع، قابل تحسین است. معاون رئیس جمهور همچنین از مسئولان دولتی، مسئولان استان و استاندار فارس به دلیل حمایت و پشتیبانی از ساخت و بهره برداری از پروژه‌های مختلف و قابل توجه در استان فارس تقدیر و ابراز امیدواری کرد تا تلاش و خدمات خیران و اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ذخیره آخرت آنان قرار گیرد.
دکتر «محمدجعفر امامی» نیز در این آیین با بیان اینکه فاز نخست این مجموعه آموزشی تحقیقاتی شامل سه سالن اجتماعات، پیش از این به بهره برداری رسیده است، گفت: فاز دوم این مجموعه با ۸۰۰ مترمربع زیربنا همزمان با دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید که بخش‌هایی مانند مرکز تحقیقات بیماری‌های استخوان و مفاصل، کتابخانه، مخزن کتاب، سالن مطالعه، سالن کامپیوتر و سمعی و بصری را شامل می‌شود. این متخصص ارتوپدی افزود: تلاش می‌کنیم تا مرکز و آزمایشگاه سلول‌های بنیادی نیز در این مجموعه راه اندازی شود و فضای کافی برای ایجاد این مرکز نیز در نظر گرفته شده است.
او با توجه به مراجعه بیماران از نقاط مختلف استان فارس و استان‌های هم جوار به شیراز، این را زمینه ساز انجام کارهای تحقیقاتی در حوزه تمام تروماها و انتشار نتایج این تحقیقات در مجلات معتبر علمی دنیا برای استفاده سایر اساتید و پزشکان این حوزه برشمرد.
این پروژه با تلاش و کمک دکتر «محمدجعفر امامی»، حاج «سید هدایت الله هاشمی لاری»، حاج «مطلّب وخشوری گراشی»، حاج «خلیل نظرپور لاری»، دکتر «ابراهیم انصاری لاری»، حاج «عباس ایروانی»، دکتر «امید حقیقت» و مهندس «علی اصغر افتخار لاری» راه اندازی و تجهیز شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی