[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

هفته دهم لیگ برتر فوتسال ایران اولین امتیاز تیم بحران زده، روزنامه شیراز نوین

      میثم محجوبی - شیراز نوین
تیم فوتسال ایمان شیراز نخستین امتیاز خود در مسابقات این فصل لیگ برتر فوتسال  را کسب کرد. این تیم بعد از ظهر پنجشنبه در سالن شهید ابوالفتحی میزبان بازارهای کوثر اصفهان بود و با تساوی پنج پنج به کار خود پایان داد. 
ایمان با هدایت امیدرضا ابراری نیا و این نفرات به میدان آمد : امیراحمد پور، سیدعلیرضا موسوی بیدکی، مرتضی کشاورز، محمدرضا مرادیان، محمدرضا احمدی، محمدحسین باصری، سلمان عزیزی، مسعود آستانه، احسان قاسم نژادیان، سیدمحسن عرب سعدی، علیرضا نعمتی و علی عرب زاده.
در سوی مقابل نیز تیم بازارهای کوثر اصفهان با هدایت سعید رستمی و این نفرات پا به میدان ابوالفتحی گذاشته بود : محمد نوید بخش، مجید کیانی، مسعود فلاحی، مسعود گیاهچیان، کامبیز گمرکی، محسن سادات قباد، ابراهیم حسینی، احسان جزینی، محمدرضا رحمان نیا، فرشید قلی پور، حسین حمیدزاده و علیرضا کریم زاده.
در دقیقه سوم بازی قاسم نژادیان با گلر حریف تک به تک شد اما نتوانست دروازه را باز کند. یک دقیقه بعد، لو دادن توپ در میانه میدان باعث شد تا کامبیز گمرکی با ضربه ای آرام توپ را در گوشه دروازه احمدپور قرار دهد و میهمان پیش بیفتد. در ادامه نقره ای پوشان ایمان روی دروازه حریف فشار آوردند و محسن عرب سعدی از یک قدمی دروازه نتوانست گلزنی کند. در ادامه حملات بی اثری را از دو تیم شاهد بودیم تا اینکه ایمان به گل رسید.
علی عرب زاده ملی پوش افغانستانی ایمان با حرکتی زیبا و ضربه زمینی از زاویه ای نسبتاً بسته، توپ را درون دروازه کوثر قرار داد. ثانیه هایی بعد، مرادیان بازیکن باتجربه ایمان می توانست از روی یک ضربه آزاد، تیمش را پیش بیاندازد اما ضربه او پس از برخورد با مدافع، با اختلاف کمی از کنار دروازه به کرنر رفت. ثانیه هایی بعد، حرکت انفرادی خود او با شوت پای چپ همراه شد و توپ از کنار دروازه به شکل خطرناکی به بیرون رفت. در دقیقه 10 نیز علی عرب زاده توپ ربایی بسیار خوبی انجام داد و با ضربه خود دروازه میهمان زردپوش را تهدید کرد اما دروازه بان کوثر به زیبایی توپ را برگشت داد.
یک دقیقه بعد، مسعود آستانه بازیکن شماره هفت ایمان با حضور به موقع روی خط دروازه، مانع از فروپاشی دروازه تیمش شد. محدودیت خطای تیمی ایمان خیلی زود و در فاصله هفت دقیقه مانده به پایان نیمه نخست به پایان رسید. ابراری نیا بلافاصله درخواست وقت استراحت فنی کرد تا تیمش را توجیه کند که دیگر نباید مرتکب خطا شوند. 
در دقیقه 16 ضد حمله ایمان با ضربه زیبای علیرضا موسوی به پایه تیر عمودی برخورد کرد و به بیرون رفت اما ثانیه هایی بعد، خود او با ضربه ای زیبا گلزنی کرد تا ایمان به اولین پیروزی فصل خود نزدیک شود. 
یک دقیقه بعد، خطا روی موسوی باعث شد تا محدودیت خطای تیمی کوثر هم به پایان برسد. حالا هر دو تیم مترصد دریافت خطا و ضربه پنالتی از نقطه دوم بودند اما این اتفاق رخ نداد و بازی در نیمه نخست با پیروزی دو بر یک ایمان به پایان رسید.
در پایان نیمه اول شاهد اعتراض شدیدی از سوی بازیکنان کوثر به داور مسابقه بودیم که با تذکر جدی سرداور بازی همراه شد.
در ابتدای نیمه دوم، کوثر با حالتی متفاوت پا به میدان گذاشت و در همان چند دقیقه اول، ورق را برگرداند. تنها 16 ثانیه از این نیمه گذشته بود که ضربه بازیکن کوثر پس از برخورد با هر دو تیم عمودی دروازه، به زمین بازگشت. اما داور اعتقاد داشت توپ از خط عبور کرده و بازی به تساوی کشیده شد. بازیکنان ایمان به این تصمیم اعتراض داشتند.
یک دقیقه بعد، احسان قاسم نژادیان تیمش را از خوردن یک گل حتمی نجات داد و توپ را از روی خط دروازه ایمان برگرداند. اما در دقیقه چهار، ابراهیم حسینی با یک ضربه نوک پا، توپ را در گوشه دروازه امیر احمدپور قرار داد تا میهمان سه بر دو پیش بیفتد.
کوثر هنوز در شادی گل سوم بود که مرتضی کشاورز، کاپیتان با تجربه ایمان کار را به تساوی کشاند. یک دقیقه بعد، حرکت تیمی عالی میزبان باعث شد تا کشاورز در آستانه گل دومش قرار بگیرد اما در میان ناباوری دروازه خالی را نتوانست باز کند. کشاورز چند ثانیه بعد هم می توانست گلزنی کند اما حرکت تیمی بسیار زیبای بازیکنان ایمان و ضربه سر او با واکنش دروازه بان کوثر خنثی شد.
در دقیقه 28 کار تیمی عالی بازیکنان کوثر با ضربه احسان جزینی به گل چهارم تبدیل شد. کوثر پس از این گل فشار زیادی روی دروازه ایمان وارد کرد تا بتواند گل های بعدی را هم به ثمر برساند. در دقیقه 32 شوت محمدرضا رحمان نیا که در نیم فصل اول در ترکیب ایمان حضور داشت، به تیر افقی دروازه میزبان برخورد کرد. دو دقیقه بعد، کار تیمی زیبای بازیکنان ایمان منجر به گل تساوی شد. قاسم نژادیان توپ را به عرب زاده سپرد، او نیز ضربه ای را به دهانه دروازه فرستاد و مدافع حریف به اشتباه دروازه میهمان را گشود. چهار چهار مساوی.
در دقیقه 35 امیر احمدپور با دو واکنش پیاپی مانع از فروپاشی دروازه تیمش شد و در ضد حمله نیز علی عرب زاده نتوانست از موقعیت خوب خود استفاده کرده و دروازه کوثر را باز کند. ثانیه‌هایی بعد، فرشید قلی پور می توانست دروازه ایمان را باز کند اما فرصت تک به تک را از دست داد. 
در دقیقه 36 دوباره میهمان پیش افتاد. حرکت عالی و پاس کامبیز گمرکی باعث شد تا احسان جزینی در موقعیت گلزنی قرار گرفته و دروازه احمدپور را باز کند، اما دوباره مرتضی کشاورز دست به کار شد و بازی را به تساوی کشاند.
ثانیه هایی پس از گل پنجم کوثر، مرتضی کشاورز یک ضربه اوت را به محوطه جریمه حریف ارسال کرد. توپ به دست مدافع کوثر خورد و داور پنالتی را اعلام کرد. کشاورز پشت توپ قرار گرفت و دروازه را گشود.
کامبیز گمرکی در دقیقه 37 می توانست گل پیروزی را وارد دروازه میزبان کند اما فرصت تک به تک را از دست داد. در فاصله یک دقیقه به پایان بازی، محدودیت خطای تیمی هر دو تیم به پایان رسید تا دوباره هر دو تیم، در پی گرفتن خطای ششم و ضربه پنالتی نقطه دوم باشند. در ثانیه های پایانی برخورد مشکوکی از سوی بازیکن حریف با علی عرب زاده صورت گرفت اما داور اعتقادی به خطا نداشت. این تصمیم باعث شد تا پس از سوت پایان بازی، اعتراضات شدیدی از سوی میزبان صورت بگیرد. در ادامه بازیکنان کوثر هم وارد معرکه شده و کمی فضای سالن متشنج شد.
در نهایت بازی با تساوی به پایان رسید و اولین امتیاز ایمان ثبت شد. اما مدیرعامل تیم ایمان پس از این بازی، وضعیت تیمش را بغرنج توصیف کرد. 
سعید خبازیان در خصوص وضعیت مالکیت این تیم توضیحاتی ارایه داد و گفت: حدود دو هفته به آغاز رقابت های این فصل باقی مانده بود که شخصی به نام هادی رمضانی، امتیاز تیم ارژن را از سعید کریمی(مالک کارخانجات لبنیات ارژن فارس) خریداری کرد. اما نمی دانم به خاطر اینکه از جنس فوتسال نبود یا هر مساله دیگر، پس  از چهار بازی گفت که دیگر نمی تواند هزینه ها را پرداخت کند، بدین ترتیب دست ما خالی ماند.
وی افزود : وظیفه هیأت فوتبال و اداره ورزش است که وقتی اشخاصی اینچنینی وارد می شوند تا چنین کار مهمی را به عهده بگیرند، رزومه شان بررسی شود. ضمانتی از آنها گرفته شود که نتوانند به این راحتی کنار بکشند و بچه های شیراز را تنها بگذارند. پس از اینکه آقای رمضانی تیم را به امان خدا رها کرد، آقای محسن ابراهیمی سرپرست تیم ما به خاطر رفاقتی که با ما و بچه های تیم داشت، از جیب خودش برای تیم هزینه کرد و تا هفته قبل هم 150 میلیون تومان توسط ایشان هزینه شد. آقای ابراهیمی حتی قصد داشت خانه اش را بفروشد و خرج تیم کند اما به او گفتم چه چیزی در این فوتسال است که می خواهی زندگی ات را پایش بگذاری؟ 
مدیرعامل تیم فوتسال ایمان ادامه داد : در نهایت پیش از بازی هفته گذشته مقابل سن ایچ ساوه، به این نتیجه رسیدیم که با توجه به اینکه آهی در بساط نداریم، نمی توانیم به ساوه برویم. می دانیم که اعزام نشدن یک تیم از شهر بزرگی مثل شیراز، مایه سرافکندگی استان است اما واقعاً چاره ای نداشتیم. این هفته هم مدیون اسپانسرمان هستیم که 10 میلیون تومان کمک کرد تا بتوانیم بازی خانگی مان را برگزار کنیم.
وی با انتقاد از نگاه تبعیض آمیز مسوولان به تیم های فوتبال و فوتسال استان اظهار داشت : از اداره ورزش، استانداری، فرمانداری و شورای شهر دلخوریم؛ آنهایی که 250 میلیون تومان به تیم‌های فجر و قشقایی کمک می کنند اما انگار تیم ایمان بچه سر راهیست! این تیم، تنها تیم لیگ برتری استان ماست. ما با دریافت 400 میلیون تومان می توانیم این تیم را در لیگ برتر نگه داریم. بازیکنان ما بدون هیچ پول و امکاناتی تا اینجا آمده‌اند. بعضی از آنها شاید فقط یک میلیون تومان از ابتدای فصل دریافت کرده اند، خیلی مرد و با معرفت هستند که هنوز دارند به کار ادامه می دهند. 
خبازیان در پایان گفت: مالک جدید باشگاه، دیگر توان هزینه کردن ندارد. این تیم برای بازی خارج از خانه بعدی اش که در تبریز خواهد بود، توانایی اعزام شدن ندارد و اگر این اتفاق رخ دهد، امتیاز فوتسال استان در لیگ برتر از بین می رود. شهرهای کوچکی مثل بهبهان و ساوه به راحتی در لیگ برتر تیم داری می‌کنند اما در شیراز هیچ کس حاضر نیست کمکی به ما بکند. واقعاً عجیب است، فکر کنید این ها بچه های خودتان هستند، بیایید و کمک کنید. چیزی از این فوتسال گیر منِ مدیرعامل باشگاه نیامده و نخواهد آمد. ما با علاقه آمده ایم تا کمک کنیم اما دیگر توانی برای هزینه کردن نداریم.
امید ابراری‌نیا نیز گفت: بازی، بازی بسیار سختی بود. تیم کوثر اصفهان از مهره‌های خوبی سود می‌برد اما بچه‌های ما هم خیلی خوب بازی کردند و یک بازی بسیار خوب را همه شاهد بودند.
سرمربی ایمان شیراز با ابراز تأسف از تصمیمات داور بازی تصریح کرد: حیف این بازی پر هیجان با ۱۰گل بود که ته جدولی‌ها این قدر خوب مقابل هم بازی کردند اما داور تمرکز لازم را چه برای تصمیماتی که برای ما گرفت و چه برای حریف نداشت.
او تاکید کرد: هر دو داور بازی سوت‌هایی می‌زدند که واقعاً بچه‌های تیم ما و حریف را عصبی کردند و از کارت‌های قرمز و زرد واقعاً بد استفاده شد. من از کمیته داوران خواهش می‌کنم که تمرکز بیشتری برای انتخاب داوران بگذارند.
ابراری‌نیا با اشاره به تبعیض میان تیم‌های بالا و پایین جدول ادامه داد: من می‌خواهم دوستان همان‌طور که برای تیم‌های بالای جدول به موضوع انتخاب داور دقت می‌کنند و داورهای خوبی می‌گذارند برای تیم‌های ته جدول هم دقت کنند.
وی باشگاه را متضرر از این چنین تصمیمات کمیته داوران دانست و گفت: واقعاً سخت است که یک باشگاه هزینه می‌کند اما چنین اسیر اشتباهات داور می‌شود. قبول کنید که به باشگاه فشار می‌آید که با یک سوت داور همه چیزش این طرف و آن طرف می‌شود.
به گزارش شیرازنوین، در دو دیدار دیگر گروه «ب» رقابت های لیگ برتر فوتسال، فرش آرا و حفاری اهواز رقبای خود را شکست دادند. 
فرش آرا در مشهد پنج بر سه سن ایچ را مغلوب کرد و حفاری در تهران 4 بر 2 میزبانش راگا را مغلوب کرد. فرش آرا با 20 امتیاز صدرنشین شد، مس سونگون با 19 امتیاز در رتبه دوم قرار گرفت و سن ایچ با 16 امتیاز سوم است. راگا 12 امتیازی و در رتبه چهارم قرار دارد، کوثر با 8 و حفاری با 7 امتیاز پنجم و ششم هستند. ایمان شیراز هم با یک امتیاز در رتبه هفتم باقی ماند. 
در گروه یک رقابت ها نیز تیم کراپ الوند سه بر یک شهروند ساری را شکست داد، اهورای بهبهان و فردوس قم با تساوی یک یک به کار خود پایان دادند و مقاومت البرز در کرج با نتیجه سه بر یک شهید منصوری قرچک را شکست داد.
در این گروه مقاومت البرز با 19 امتیاز صدرنشین است، گیتی پسند با 17 کراپ الوند با 14 و اهورای بهبهان با 11 امتیاز دوم تا چهارم هستند. فردوس قم 9 امتیازی در رتبه پنجم قرار دارد و در انتهای جدول نیز شهید منصوری قرچک و شهروند ساری با 7 و شش امتیاز در رتبه های ششم و هفتم قرار دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی