[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۰
  • دوره جدید

فروش مرغ بیش از ۲۷هزار تومان گران‌فروشی است، روزنامه شیراز نوین

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی اعلام کرد که فروش مرغ با قیمت بیش از ۲۷هزار تومان گران فروشی است. حبیب اسدالله نژاد در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به اینکه چرا در روزهای اخیر قیمت مرغ در خرده فروشی‌ها تا ۳۰هزار تومان هم رسیده است، گفت: قیمت واقعی مرغ قیمت مصوب تنظیم بازار یعنی ۲۰هزار و ۴۰۰ تومان نیست. قیمت واقعی مرغ زنده با توجه به افزایش مؤلفه‌های تولید براساس آنالیز تشکل‌ها ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت مرغ گرم نیز ۲۴ تا ۲۵هزار تومان می‌شود.
وی ادامه داد: درخواست تشکل‌ها این است که قیمت‌ها اصلاح شود ولی با وجود مذاکرات در این مورد هنوز هیچ تغییری صورت نگرفته و این قصور باعث ایجاد نوسانات در تولید خواهد شد. به گفته وی فروش مرغ بیش از ۲۷هزار تومان گران فروشی است.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با بیان اینکه دونرخی بودن مرغ فسادزاست، اظهار کرد: ستاد تنظیم بازار، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت بایستی بعد از افزایش مؤلفه‌های تولید مانند ذرت و سویا، جوجه و... اثرات آن را روی قیمت تمام شده تولید بررسی می‌کردند و قیمت واقعی مرغ بر اساس آن تعیین می‌شد تا هم میل و رغبت به تولید بالا می‌رفت و هم شاهد این شرایط اعتراضی و دونرخی در بازار نبودیم. اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد. وی تصریح کرد: متأسفانه برخی از استان‌ها که مزیت تولید دارند، گاهاً اجازه خروج مرغ را به صورت زنده یا گرم از استانشان نمی‌دهند. این بسته شدن راه خروج می‌تواند باعث شود برخی از سودجویان به دلیل روابطی که دارند از این فرصت استفاده کنند و مرغ را از آن استان‌ها دریافت کنند و در استان‌های دیگر با قیمت بالا بفروشند.
اسدالله نژاد در پایان گفت: این تصمیمات جزیره ای منطقی نیست و توزیع مرغ را دچار چالش می‌کند و آرامش بازار را به هم می‌ریزد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی