[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۹
  • دوره جدید

آتش نشان‌های بی نشان، روزنامه شیراز نوین

ستاره خسروی- عضو باشگاه خبرنگاران پویش روزنامه شیراز نوین

مطلب زیر را یکی از اعضای باشگاه خبرنگاران پویش، برای کودکان آتش‌نشان‌های فداکار ساختمان پلاسکو نوشته است. با هم این مطلب را مرور می‌کنیم.
 
آتش نشان‌های بی نشان

در خبرها آمده بود که یکی از آتش‌نشانان مفقود پلاسکو، آخرین بار قبل از ساعت 4 صبح با خانواده‌اش تماس گرفته و بعد از آن هیچ خبری از او نشده است. آنها هنوز در انتظار معجزه‌ای هستند تا دختر این دلاور مرد را شاد کند.
 در ساعت 7 و 59 دقیقه صبح روز پنجشنبه آخرین روز دی ماه، آتش در ساختمان معروف پلاسکو واقع در چهارراه استانبول تهران  زبانه کشید که در میان تلی از آتش و دود فرشتگان قرمزپوش با چهره‌های سیاه از دود و گاه زخمی بی وقفه برای فروکش آتش زبانه کشیده ساختمان قدیمی پلاسکو تلاش می‌کردند، آتش نشانانی که ازجان‌گذشتگی و ایثار را سرلوحه کار خود قرار دادند و با شجاعت در این عصر بی‌رحمی حماسه خلق کردند.
با وجود تلاش‌های ستودنی این قهرمانان مبارزه با آب و آتش به یکباره و در کمال ناباوری پس از نزدیک به 4 ساعت مبارزه بی‌وقفه ناگهان این ساختمان فولادی همراه با شجاع‌مردان دلیرش فرو ریخت و ویرانه عظیمی از خود بر جای گذاشت. 
پس از این فاجعه تکان دهنده، مردم سراسر کشور همراه با خانواده‌های این عزیزان داغدار شدند و با اهدای گل و روشن کردن شمع در ایستگاه‌های مختلف آتش نشانی با غیور مردان آب و آتش، همان سنگرسازان بی سنگر ابراز همدردی کردند تا تسلی خاطر آنها باشند. 
این روزها آتش نشانان مدافعان بی ادعای زندگی با داغ شعله‌های سهمگین آتش بر جسم خود، موضوع داغ انشاء اغلب مدارس شده‌اند، انشاهایی که در پایان بیشتر آنها دانش‌آموزان چه پاک و بی آلایش از خدا برای درگذشتگان از این جمع رحمت و مغفرت و برای  ده‌ها تن از قرمزپوشان ناجی آسیب دیده و مجروح شفای عاجل می‌طلبند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی