[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

نظارت بر مدارس غیردولتی سلیقه‌ای نباشد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش و پرورش فارس بر ضرورت نظارت بر فعالیت‌های مدارس و مراکز غیردولتی تأکید کرد و افزود: این نظارت‌ها می‌بایست بر اساس قانون انجام گیرد و سلیقه‌های شخصی دخالتی نداشته باشد.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در جمع رئیس و کارکنان اداره مشارکت‌های مردمی، مدارس و مراکز غیر دولتی استان با اشاره به مطلب فوق گفت: در این نظارت‌ها احقاق حقوق همه ارکان این مدارس از جمله مؤسس، پرسنل شاغل، دانش آموز و اولیای آنها مورد تأکید است.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: مدارس و مراکز غیردولتی، فعالیت‌ها و خدمات خود را در حوزه آموزش و پرورش به جامعه ارائه کنند. اسماعیلی در همین راستا پیشنهاد تشکیل نمایشگاهی از دستاوردهای مدارس غیردولتی خصوصاً در حوزه آموزش مجازی در دوران کرونا را ارائه کرد. وی همچنین بر افزایش کیفیت فعالیت‌های یاددهی و یادگیری در این مدارس تأکید کرد و افزود: این افزایش نباید فدای فعالیت‌های کمی این مدارس گردد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین بر توانمندسازی و افزایش آگاهی معلمان شاغل در مدارس غیردولتی تأکید کرد و افزود: در این راستا برنامه‌های آموزشی متعددی طراحی و اجرا گردد.
اسماعیلی گفت: در این برنامه‌های آموزشی محتواهای مناسب در قالب ساعت‌های مشخص و توسط اساتید خبره طراحی گردد.
وی بر ضرورت آسیب شناسی دوره‌های قبلی برگزار شده تأکید کرد و افزود: این دوره‌ها باید به نحوی طراحی شود که نیاز مدارس غیردولتی را در حوزه افزایش کیفیت آموزش و پرورش پاسخ دهد.
رئیس اداره مشارکت‌های مردمی و مدارس و مراکز غیردولتی آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه افزود: در حال حاضر بیش از 2هزار و ۶۳۰ مدرسه غیردولتی در استان فارس مشغول به فعالیت هستند.
یزدان دشتیان گفت: بیش از ۱۶هزار نفر پرسنل شاغل در قالب مؤسس، مدیر و معلم در این مدارس مشغول به فعالیت هستند.
وی همچنین افزود: بیش از یکصد و ۵۶هزار دانش آموز نیز در این مدارس مشغول به تحصیل هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی