[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

کسب ۴ رتبه کشوری در اولین دوره مسابقات علمی ، روزنامه شیراز نوین

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی زیست فناوری برای معلمان استان به صورت برخط و منظم گفت: بیش از 2هزار دانش آموز فارسی در اولین دوره مسابقات علمی پژوهشی زیست فناوری کشور شرکت کردند.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، رسول قانونی در آیین رونمایی از تجهیزات آزمایشگاه زیست فناوری پژوهش سرای رازی شهرستان بیضا فارس گفت: کسب 4 رتبه کشوری در اولین دوره مسابقات علمی پژوهشی زیست فناوری که تقریباً 10 درصد رتبه‌های کشوری توزیع شده را شامل می‌شود از جمله دستاوردهای پژوهش سرای دانش اموزی استان فارس بوده است.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه در حوزه پژوهش سراها باید به دو بخش نگاه ویژه داشت افزود: یکی بخش آموزش که در کتب درسی در حال انجام است و دیگری بخش جامه عمل پوشاندن به آموخته‌هاست که در این مورد باید به آزمایشگاه‌ها و بخش‌های تحقیقاتی توجه ویژه ای شود.
وی ادامه داد: در بخش آزمایشگاه‌ها حمایت‌های ستاد توسعه زیست فناوری بسیار شایان توجه بوده و همکاری خوبی با ادارات اموزش و پرورش مناطق و شهرستان‌ها صورت گرفته است که پیشرفت‌های قابل توجهی را نیز نیز در پی داشته است.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس انتقال زیست فناوری به آموزش‌های پایه را که از چند سال پیش اتفاق افتاد، تفکری عالمانه و ژرف دانست و افزود: این مسئله فرصت‌های خوبی را برای دانش آموزان مهیا کرده است. قانونی با اشاره به اینکه امروز سومین آزمایشگاه زیست فناورانه پژوهش سراهای دانش آموزی استان فارس در شهرستان بیضا افتتاح خواهد شد، گفت: اولین آزمایشگاه زیست فناورانه در فیروزآباد افتتاح شده است و دومین آزمایشگاه نیز در 20 بهمن ماه امسال در شهرستان خرم بید افتتاح شده و چهارمین آزمایشگاه نیز در پژوهش سرای ابن سینای گله دار افتتاح خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه در توسعه و تجهیز امکانات پژوهش سراها نیازمند همیاری و همکاری از سوی ستاد هستیم گفت: امیدواریم با تخصیص تجهیزات لازم دانش آموزان استان فارس بتوانند در سطح کشور نقش آفرین و تاریخ ساز ظاهر شوند.
خاطرنشان می‌شود: در این مراسم از تجهیزات آزمایشگاه زیست فناوری پژوهش سرای رازی شهرستان بیضا که توسط ستاد زیست فناوری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و همکاری قطب کشوری زیست فناوری به ارزش یک میلیارد ریال اهدا شده بود، رونمایی شد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی