[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۶
  • دوره جدید

پایش واکسیناسیون علیه کرونا در فارس، روزنامه شیراز نوین

در نشست دیروز ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، تزریق واکسیناسیون کروناویروس در فارس پایش شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، رئیس دانشگاه ضمن تبریک به مناسبت میلاد امام محمدباقر(ع) گفت: همزمان با سراسر کشور، واکسن علیه کووید ۱۹ در فارس نیز از بیست و یکم بهمن در سه بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)، نمازی و شهید دکتر فقیهی آغاز شد.
دکتر «مهرزاد لطفی» افزود: در مرحله نخست واکسن کووید ۱۹ به کارکنان بخش‌های مراقبت‌های ویژه به عنوان سربازان خط مقدم مبارزه با کروناویروس تزریق می‌شود و در مراحل بعدی نیز گروه‌های آسیب پذیر طبق پروتکل پیش بینی شده وزارت بهداشت می‌توانند این واکسن را دریافت کنند.
او با بیان اینکه تاکنون دریافت کنندگان واکسن کووید۱۹ در فارس عارضه جدی نداشتند، ادامه داد: با پیگیری و پایش دریافت کنندگان واکسن کووید ۱۹ از سوی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تاکنون عارضه جدی مشاهده نشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تأکید کرد: با ورود واکسن علیه کووید ۱۹، نباید حساسیت‌های مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاهش یابد؛ زیرا تا واکسینه شدن گسترده مردم به کروناویروس، باید دستورات بهداشتی در برابر این ویروس منحوس را جدی گرفت. دکتر لطفی هرگونه بی توجهی، سهل انگاری و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی را زمینه ساز شدت چرخش و انتقال کروناویروس در جامعه دانست و بر مشارکت بیشتر مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برابر کروناویروس تأکید کرد.
او همچنین در این نشست وضعیت آمار مبتلایان به کروناویروس و جان باختگان این بیماری در شیراز و استان، روند انجام تست‌های pcr در مراکز ۱۶ ساعته و تست‌های سریع، فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید۱۹، همچنین اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ را ارزیابی کرد.
معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز توضیحاتی در خصوص حوزه‌های مختلف مانند فرآیند تزریق واکسن علیه کووید ۱۹ به گروه هدف و عوارض آن، نحوه انجام تست کووید ۱۹ و تست سریع، فعالیت مراکز ۱۶ ساعته درمان سرپایی کرونا، وضعیت بیماران بستری کووید۱۹، اقدامات کارگروه‌های مختلف و پیگیری مصوبات ستاد، درصد اشغال تخت‌های عادی و ویژه، وضعیت ابتلا در شهرستان‌های استان و انجام تست‌های کروناویروس، ارائه کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی