[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

۵ حرکت برای تقویت دست ها، روزنامه شیراز نوین


همه ما هر روز از دست‌هایمان استفاده می‌کنیم و هر چه دست های قوی تری داشته باشیم؛ موفقیت در انجام کارها بیشتر است، به همین دلیل در ادامه به چند حرکت ساده برای تقویت دست ها اشاره می کنیم. به گزارش همگردی، تمرینات تقویت دست معمولاً به افرادی توصیه می شود که نیاز به بهبود یافتن از یک عمل جراحی یا ضربه دارند اما این تمرین ها نه فقط برای چنین بیمارانی بلکه برای تمام افرادی که فعالیت های شان فشاری پیوسته به دست های آن ها وارد می سازد هم مهم است. با انجام حرکات زیر، می توانید عضلات دست و مچ خود را تقویت کنید. دست خود را در هر حرکت بین 5 تا 10 ثانیه نگه دارید و هر حرکت را 10 بار تکرار کنید.
1- حرکت از مچ روی لبه میز
یک حوله را تا کنید و روی لبه میز قرار دهید. مچ دست را طوری روی حوله تا شده بگذارید که بتوانید به راحتی دست را از مچ و مطابق شکل به بالا و پایین حرکت دهید.
2- چرخاندن دست از مچ
دست را باز کنید و طوری جلوی خود قرار دهید تا کف دست رو به سمت پایین باشد. سپس از مچ دست بچرخانید طوری که پشت دست رو به پایین قرار گیرد.
3- تکان دادن 90 درجه ای مچ دست بر لبه میز
مطابق شکل حوله ای را تا کنید و روی لبه میز قرار دهید. این بار دست‌ها را به موازات انگشت کوچک روی حوله بگذارید و در خلاف جهت حرکت دهید .
4- حرکت دادن انگشت شست
شست خود را به سمت کف دست برگردانید و دوباره مانند تصویر به حالت اول بکشید.
5- مشت کردن دست
مطابق شکل دست را کاملاً مشت کنید طوری که انگشت ها به انتهای کف دست نزدیک باشد، سپس انگشت ها را به سمت بالا بکشید طوری که مشت بسته شما باز شود. طبق تصویر، دست خود را در سه مرحله مشت کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی