[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

این مواد غذایی حسابی شما را چاق می کنند، روزنامه شیراز نوین

اگر می خواهید زود چاق شوید، این مواد غذایی را مصرف کنید.
همانطور که چاقی برای بدن ضرر دارد، لاغری هم مشکلات زیادی برای سلامت افراد به وجود می آورد.
به گزارش همگردی،کسی که شاخص BMI زیر 18.5 داشته باشد آدم لاغر حساب می شود و این یعنی بدنش برای سلامتی به چاق شدن نیاز دارد. این اضافه کردن وزن، تنها با تغذیه برخی از مواد غذایی سالم ممکن است. در اینجا با برخی از این مواد غذایی آشنا شوید:
1- برنج
برنج غذایی با کربوهیدرات بالا و پرکالری است که می تواند به سریع تر چاق شدنتان کمک کند. در یک لیوان برنج 200 کالری و 44 گرم کربوهیدرات و اندکی چربی وجود دارد. خبر خوب این که پختن آن هم به سادگی صورت می گیرد.
2- آجیل
آجیل ها منبع سالم چربی هستند که می تواند به اضافه شدن وزن عضله شما کمک کنند. این ها بهترین مواد غذایی برای سیر شدن در وسط روز هستند. همه آجیل ها مفید هستند و حتی می‌توانید از انواع آن کنار هم استفاده کنید.
3- گوشت و مرغ
افزایش میزان پروتئین بدنتان برای افزایش وزن شما لازم است. پروتئین برای ساخت عضله مهم است و گوشت و مرغ بهترین منبع برای این ماده غذایی هستند. در آن ها چربی مفید هم وجود دارد که برای سلامتتان خوب است.
4- ماهی چرب
ماهی های چرب مثل سالمون از بهترین محصولات غذایی برای چاق شدن هستند. سالمون شامل 240 کالری و انواع مواد غذایی مثل امگا-3 و پروتئین است.
5- سبزیجات نشاسته ای
استفاده از سبزیجات نشاسته ای یک راه آسان برای اضافه کردن کربوهیدرات و کالری به رژیم غذایی‌تان است. این مواد هم به افزودن وزن شما و هم افزایش میزان انبار گلیکوژن عضلاتتان کمک می کند. ذرت و سیب زمینی بهترین مواد غذایی برای این‌کار هستند.
6- شیر
آخرین ماده غذایی فهرست شیر است، شیر سال‌هاست که برای افزایش ماده غذایی مفید حساب می شود. این ماده غذایی پر از کلسیوم، پروتئین، کربوهیدرات و چربی است. شیر باید در رژیم غذایی افزایش وزن وجود داشته باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی