[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

معاون وزیر خارجه انگلیس: ایران در برابر یک فرصت حقیقی قرار دارد، روزنامه شیراز نوین

معاون وزیر خارجه انگلیسی در امور خاورمیانه بدون اشاره به خروج یک طرفه آمریکا از برجام و بدعهدی اروپایی‌ها در اجرای تعهدات برجامی خود، از ایران خواست به پایبندی کامل به برجام بازگردد.
به گزارش ایسنا، جیمز کلیفرلی، معاون وزیر خارجه انگلیس در امور خاورمیانه و شمال آفریقا در گفت‌وگو با روزنامه سعودی الشرق الاوسط گفت: انگلیس از تمایل جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و تلاش‌هایش برای وارد شدن در نسخه جدید برجام استقبال می‌کند. ما به ایرانی‌ها گفتیم که خواهان بازگشت تهران به جامعه بین المللی هستیم. موضع کشور ما واضح و ثابت است؛ ایران باید به طور کامل به تعهدات خود در رابطه با غنی سازی اورانیوم بازگردد.
وی تأکید کرد: تهران اکنون در مقابل یک فرصت حقیقی قرار دارد تا یک مسیر متفاوت و بهتر را انتخاب کند و به سوی کشورهای اروپایی و آمریکا بازگردد. ایران باید به تعهداتش برگردد تا بتواند از این فرصت مثبت استفاده کند.
این مقام انگلیسی در ادامه مدعی شد: به ایران اعلام کردیم که بازداشت نازنین زاغری و دیگر شهروندان انگلیسی دوتابعیتی کاملاً خودسرانه است و هیچ گونه توجیهی برای بازداشت آن‌ها وجود ندارد؛ این بازداشت‌ها خودسرانه است و ایران باید همه آن‌ها را آزاد کند.
این مقام انگلیسی مدعی شد: هیچ گونه توجیه قانونی برای بازداشت آن‌ها وجود ندارد؛ امیدوارم که ایران اقدامات درست را انتخاب کند و این شهروندان انگلیسی را آزاد کند. انگلیس به صورت خستگی ناپذیر در این راستا فعالیت می‌کند و من به طور منظم در رابطه با این مسئله با وزیر خارجه رایزنی می‌کنم.
وی گفت: ما در هر مناسبتی که با همتایان ایرانی خود صحبت می‌کنیم، این مسئله را مطرح می‌کنیم. ایرانی‌ها باید درک کنند که این بازداشت‌ها خودسرانه و غیرقانونی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی