[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۷
  • دوره جدید

برپایی نمایشگاه خوش‌نویسی در آباده، روزنامه شیراز نوین

 کریم آمالی- گروه شهرستان‌ها- آباده
با حضور پیشکسوتان و هنرمندان و تنی چند از مسئولان محلی، آیین افتتاحیه نمایشگاه خوش نویسی محمدرضا صفاییان برگزار شد. 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده اظهار داشت: هنر و هنرمند دو پیوند ناگسستنی و ذوقی برگرفته از ذات کبریایی حضرت باری تعالی هستند که در آثار هنری جلوه بی بدیل آن به چشم می‌خورد. 
هادی فرخی در ادامه افزود: هنر خوش نویسی از جمله هنرهایی است که با حس و حال مخاطب ارتباط مستقیم دارد. این هنر والا، بُعد فرهنگ و ترویج آن را در مسیر عشق می‌پیماید و پس از نقشی دلنشین به علاقه مندان و هنردوستان عرضه می‌گردد. امروز شاهد اتفاقی نو در عرصه خوش نویسی هستیم و نمایشگاه هنرمند صاحب سبک و جوان شهرمان را افتتاح می‌کنیم که مایه افتخار و مباهات است. وی افزود: نمایشگاه (مجنون آن لیلی) با آثار خوش نویسی و نقاشی‌خط هنرمند جوان و صاحب سبک محمدرضا صفاییان فرصتی است تا علاقه مندان به هنر خوش نویسی از این نمایشگاه بازدید نموده و ضمن آشنایی با سبک‌های نوین خوش نویسی، تجربه خود را برای برگزاری چنین نمایشگاه‌های زیبایی افزون نمایند. 
محمدرضا صفاییان هنرمند فوق ممتاز خوش نویس آباده شرح حال کاری خود را با بیتی از خواجه اهل راز، حافظ شیرازی که (دل سراپرده محبت اوست/ دیده آینه دار طلعت اوست) آغاز نمود و گفت: نمایشگاه مجنون آن لیلی حاصل سال‌ها تلاش در عرصه هنرهای تجسمی است. سبک آثار متفاوت از کارهای خوش نویسی است و در حقیقت سبکی از بنده حقیر است که هرچه بوده و علاقه مندان می‌بینند، لطف بی حد خداوندی است. 
وی در ادامه افزود: بیش از 65 اثر خوش نویسی برای نمایشگاه (مجنون آن لیلی) آماده شده که تعدادی از این آثار، سال گذشته در گالری تار و پود شیراز در معرض دید علاقه مندان گذاشته شد که مورد استقبال بی نظیر دوست داران و اساتید گرانقدر هنر خوش نویسی قرار گرفت. 
هنرمند فوق ممتاز آباده ای، نگارخانه ذوالفنون را برای هنرمندان بسیار با اهمیت دانست و بیان داشت: یکی از دغدغه‌های همیشگی هنرمندان هنرهای تجسمی به خصوص خوش نویسان شهرستان، نبود فضایی لازم برای عرضه آثار هنری بود که به لطف خدا این مهم با پیگیری مسئولان انجام شد و ما اکنون در مکانی که متعلق به کلیه هنرمندان است، نمایشگاه خود را دایر نمودیم؛ امید که در آینده شاهد برگزاری نمایشگاه‌های خوب و اثربخش از هنرمندان خوش ذوق و مستعد شهرمان باشیم. 
یادآور می‌شود این نمایشگاه در محل نگارخانه استاد ذوالفنون آباده و به مدت یک هفته میزبان علاقه مندان خواهد بود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی