[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

سلامت شکننده ، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه دفاع از سلامت مردم خط قرمز ماست، عنوان کرد: مراقبت‌ها در شهرستان‌های دارای وضعیت شکننده کرونایی تشدید می‌شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، عبدالرضا قاسم پور در حاشیه جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا عنوان کرد: همه توان خود را به کار بسته‌ایم که با استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی در ماه پایانی سال کسبه و اصناف فعالیت راحت‌تری داشته باشند و زندگی مردم آسوده‌تر سپری شود. معاون استاندار فارس با بیان اینکه زنگ خطر شیوع کرونا در استان فارس به صدا درآمده است، علت این امر را خیز دوباره کرونا در استان‌های هم جوار دانست و گفت: با توجه به مراودات مردم استان‌های هم جوار با استان فارس، باید بسیار مراقب باشیم.
وی با اشاره به ینکه آمار مراجعان به مراکز درمانی افزایش داشته و با ادامه این روند روزهای سختی را در پیش رو خواهیم داشت، هشدار داد: عادی انگاری و برگزاری تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی، تشییع جنازه‌ها، مراسم ختم و عروسی خطرناک است. جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا همچنین یکی از خطرناک ترین اقدامات را دیدار جوانان با افراد مسن دانست و خواستار توجه بیشتر خانواده‌ها به این موضوع شد.
قاسم پور با بیان اینکه پیک چهارم کرونا در فارس نگران کننده خواهد بود، اظهار کرد: در صورت شروع پیک چهارم شاهد افزایش تلفات خواهیم بود.
وی از آغاز واکسیناسیون بیماری کووید ۱۹ در استان با رعایت اولویت‌های اعلامی ستاد ملی و وزارت بهداشت در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: این واکسن در مرحله نخست به کادر درمانی بخش‌های مراقبت ویژه بیماری کرونا تزریق شده است. معاون استاندار فارس از ادامه پیگیری‌های جدی اطرافیان بیماران برای شناسایی موارد ابتلا و تسهیل در مراقبت از آنها خبر داد و تأکید کرد: کاهش آمار کرونا نیازمند مراقبت و مشارکت مردم است.
وی با بیان اینکه دفاع از سلامت مردم خط قرمز ماست عنوان کرد: مراقبت‌ها در شهرستان‌های دارای وضعیت شکننده کرونایی تشدید می‌شود.
قاسم پور همچنین تشریح آخرین وضعیت مناطق مختلف استان پرداخت و گفت: ۲۳ شهرستان در وضعیت آبی و ۱۳ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. به گفته او درصد مثبت شدن تست‌ها در حال حاضر ۱۷ درصد و بهبودی مبتلایان ۹۷ درصد است.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به در پیش بودن اعیاد و مراسم ماه‌های رجب، شعبان و رمضان از مردم خواست هرگونه مراسمی را به صورت مجازی برگزار کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی