[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

فواید این سبزیجات پخته شده بیشتر از خام آنهاست، روزنامه شیراز نوین

محققان آمریکایی می‌گویند فواید برخی سبزیجات پخته شده، بیشتر از خام آن‌هاست.به گزارش بهداشت نیوز به نقل از اینسایدر، حرارت می‌تواند بسیاری از مواد مغذی موجود در سبزیجات را از بین ببرد. برای مثال ویتامین C به شدت به گرما حساس بوده و در مقابل حرارت از بین می‌رود. از این رو، متخصصان همواره بر خام خواری سبزیجات تاکید دارند.با این حال، برخی سبزیجات از این قاعده مستثنی هستند و فواید پخته آن‌ها بیشتر از مصرف خامشان است. از جمله این سبزیجات می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
۱- کلم برگ
کلم برگ یک گونه سبزی از خانواده کلم است. بسیاری از مردم کلم برگ را به صورت خام مصرف می‌کنند، اما تحقیقات نشان داده است مصرف خام این گیاه برای سلامتی مضر است. تحقیقات دانشمندان مؤسسه اورگان آمریکا حاکی از آن است که مصرف کلم برگ به صورت خام می‌تواند در روند تولید هورمون‌های غده تیروئید اختلال ایجاد کند که در این صورت، به طور مستقیم متابولیسم (سوخت و ساز بدن) را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
۲- گوجه
تحقیقات متعدد نشان داده است فواید گوجه پخته بیشتر از خام آن است. علت این امر در این نکته نهفته است که گوجه در فرآیند پخت آنتی اکسیدان‌هایی آزاد می‌کند که می‌توانند با سلول‌های سرطانی مبارزه کنند. متخصصان می‌گویند گوجه در فرآیند پخت لیکوپن بیشتری آزاد می‌کند. لیکوپن از جمله آنتی اکسیدان‌هایی است که می‌تواند به بدن در فرآیند مبارزه با سلول‌های سرطانی کمک کند.
۳- لوبیای قرمز
از جنبه فنی، لوبیای قرمز جزو حبوبات محسوب می‌شود و نه سبزیجات، اما به دلیل آنکه لوبیای قرمز بخشی از رژیم غذایی گیاهی است، یادگیری نحوه مؤثر پخت آن ضروری است. حتماً باید پیش از پختن لوبیای قرمز، آن را خیس کرده و سپس آن را بجوشانید. در غیر این صورت، این ماده غذایی دارای هماگلوتینین بوده که یک ماده سمی است و می‌تواند منجر به مسمومیت، استفراغ شدید و اسهال شود.
۴- سبزیجات چلیپایی
سبزیجات چلیپایی طیف گسترده‌ای از سبزیجات را شامل می‌شود که معروف‌ترین آن‌ها گل کلم، کلم پیچ، کلم بروکسل و کلم بروکلی است. براساس تحقیقات صورت گرفته از سوی دانشمندان آمریکایی، پختن این سبزیجات باعث آزاد شدن ایندول که یک ترکیب ارگانیک است، می‌شود. ایندول می‌تواند مانع از تشکیل سلول‌های سرطانی شود.از دیگر سبزیجاتی که پخته شده آن بیش از خامش فواید دارد می‌توان به هویج و فلفل دلمه‌ای اشاره کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی