[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

سرپرست هیئت ژیمناستیک فارس: فعالیت‌های هیئت ژیمناستیک فارس رونق یافت، روزنامه شیراز نوین

سرپرست هیئت ژیمناستیک استان فارس محوریت برنامه‌های این هیئت ورزشی را در یک ماهه گذشته و همزمان با جشن‌های گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، توسعه ورزش ژیمناستیک با تکیه بر دعوت همگانی از ورزشکاران و مردم عنوان کرد. به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی هیئت ژیمناستیک استان فارس، سید علیرضا دیهیمی با اشاره به اینکه فعالیت‌های این هیئت طی یک ماه گذشته سامان‌دهی شده است، ابراز کرد: با شیوع بیماری کرونا از حدود یک سال پیش، برنامه‌های اجرایی هیئت ژیمناستیک دستخوش تغییراتی شد، اما متوقف نماند و به‌صورت برخط و نیز با حفظ پروتکل‌های بهداشتی ادامه یافت. 
سرپرست هیئت ژیمناستیک استان فارس افزود: در ابتدا، تمامی رویداد‌ها به تعطیلی کشیده شد؛ اما در ادامه با همکاری مربیان، ورزشکاران و برنامه‌ریزی‌های فدراسیون ژیمناستیک امکان شرکت مجازی در جشنواره‌ها و لیگ استانی و کشوری فراهم شد. وی با بیان اینکه ژیمناستیک‌کاران حرفه‌ای فارس طی این مدت به‌صورت شخصی به تمرینات ادامه داده‌اند، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی اصولی در پی اعلام وضعیت آبی و زرد (کم‌خطر از نظر شیوع کرونا)، پس از بازگشایی سالن‌های ورزشی فرصت‌های از دست‌رفته ناشی از تعطیلات با برنامه‌ریزی مدون برای ورزشکاران جبران شد. 
دیهیمی عنوان داشت: اگر عشق نباشد، هیچ پیشرفتی حاصل نمی‌شود و مدال‌های رنگارنگ لیگ ژیمناستیک برای همه نشان از این دارد که همدلی و صمیمیت به‌ویژه در شهرستان‌ها به موفقیت‌های بزرگ ختم شده و زمینه بروز استعداد‌ها را فراهم آورده است. سرپرست هیئت ژیمناستیک استان فارس ارتقای فعالیت‌ها و سطح کیفی ورزش ژیمناستیک را در جای‌جای فارس پهناور، باعث نخبه‌پروری دانست و گفت: با توجه به پتانسیل فارس باید با همکاری یکدیگر برای تدارک برنامه‌ها، مسابقات و جشنوار‌ه‌های شهرستانی بکوشیم تا بتوانیم ورزشکاران خوبی را پرورش دهیم که در عرصه‌های کشوری و بین المللی مقام‌آور شوند. وی رویداد‌های ورزشی هیئت ژیمناستیک را در بهمن ماه و همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی چشمگیر خواند و ابراز داشت: برنامه‌ها در فضای مجازی و در دو گروه بانوان و آقایان برنامه‌ریزی و اجرا شده است. سرپرست هیئت ژیمناستیک استان فارس با اشاره به برگزاری جلسات با حضور مسئولان کمیته‌ها اعم از بانوان و آقایان، به‌منظور برنامه‌ریزی مسابقات، جشنواره‌ها و چالش‌های ژیمناستیک در شاخه‌های مختلف، گفت: حاصل این هم‌اندیشی‌ها تدارک برنامه‌ها در سطحی قابل توجه بوده است. وی افزود: اعلام بخش نامه مسابقات قهرمانی استان در تمامی شاخه‌ها اعم از هنری، ایروژیم، ریتمیک، آکروژیم، ژیمناستیک برای همه (GYM.FORALL) و ترامپولین از جمله رویداد‌های این دهه بوده است. به گفته دیهیمی انجام داوری بین ورزشکاران ژیمناستیک شرکت‌کننده از 9 شهر کشور در مسابقات رکوردگیری آنلاین کشوری در بخش مردان، توسط دو داور بین‌المللی شیرازی آقایان فریدون کوچکی و ناصر گلچین از جمله افتخارات این استان محسوب می‌شود و جایگاه فارس را در عرصه ملی و جهانی نشان می‌دهد. 
سرپرست هیئت ژیمناستیک استان فارس در ادامه به برگزاری مسابقات ترامپولین قهرمانی کشور در بخش نوجوانان اشاره کرد که در دو گروه سنی 11 تا 12 و 13 تا 14 سال به صورت مجازی برگزار شد. وی با بیان اینکه «ژیمناستیک برای همه» یکی از شاخه‌های نوپای ژیمناستیک است که افراد از سن 7 تا 70 سال می‌توانند در آن فعالیت کنند و بیشتر با هدف گسترش این رشته ورزشی ترتیب داده شده، از برگزاری این مسابقات به‌صورت برخط در دهه فجر خبر داد و اظهار داشت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با همکاری و همراهی در اجرای این برنامه کنار هیئت ژیمناستیک استان فارس بوده است. سرپرست هیئت ژیمناستیک استان فارس ضمن سپاس از حمایت‌های سازمان ورزش و جوانان استان و شهرداری شیراز تمام تلاش مدیریت و کادر فنی هیئت ژیمناستیک فارس را معطوف به ارتقای توانمندسازی و قهرمان‌پروری، همچنین موفقیت‌های بیشتر در عرصه کشوری و بین‌المللی ورزشکاران این رشته پایه و مهم ورزشی دانست.
وی در پایان به ایجاد امکانات جدید در حوزه اطلاع‌رسانی اشاره کرد و افزود: سایت هیئت ژیمناستیک فارس به نشانی www.farsgymnastics.ir از این پس با ارائه اخبار و اطلاعات لازم درباره فعالیت‌های این مجموعه و نیز موفقیت‌های کسب‌شده از سوی ورزشکاران، همچنین ارائه برنامه‌ها در خدمت علاقه‌مندان به این رشته، ورزشکاران و اصحاب رسانه است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی