[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

کاروان سلامت به مناطق عشایری رسید ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، مدیرکل امور عشایر فارس گفت: از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا، جهت پیشگیری از ابتلای عشایر فارس به این بیماری و کم شدن تردد، در شهرها و اهمیت بهداشت در مناطق عشایری از حضور کاروان سلامت و اکیپ بهداشتی با همکاری اداره امور عشایر شهرستان‌ها برای غربالگری عشایری و آموزش با هدف ارائه بهتر خدمات بهداشتی به جامعه عشایری فعالیت خود را آغاز کرده اند.
بهرامی با بیان اینکه جامعه عشایری از جمله جوامعی است که نیاز بیشتری به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی دارند افزود: اکیپ‌های بهداشتی متشکل از پزشک عمومی، داندانپزشک، ماما، بهیار و کارشناس بهداشت با همکاری مرکز بهداشت به مناطق عشایری اعزام شدند. 
وی ضمن تشکر و قدردانی از دانشگاه علوم پزشکی جهت ارتقای سطح برخورداری از بهداشت، درمان، بیمه‌ها و خدمات حمایتی در مناطق عشایر اظهار داشت: آگاهی و غربالگری مستمر با هدف درمان به موقع بیماری‌ها از ابتدای شیوع کرونا در سطح استان قابل اجرا بوده ولی در ایام دهه فجر اقدامات مؤثری در جهت بهره مندی عشایر از خدمات بهداشتی صورت گرفته که از جمله این خدمات ویزیت بیش از 700 نفر توسط پزشک، ویزیت 200 نفر توسط ماما و معاینه دندان برای 100 نفر می‌باشد. 
مدیر کل امور عشایر فارس در ادامه افزود: غربالگری شامل کلیه سنین به خصوص افراد بالای 30 سال می‌باشد که افراد در زمینه‌های دیابت، تست کرونا، معاینه، واکسن کودکان، مادران باردار، فشارسنجی و... به طور مرتب در مناطق عشایری انجام و به طور همزمان اطلاعات سلامت عشایر در سامانه ثبت می‌گردد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی