[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

پیروزی مقتدرانه شاگردان راستی، روزنامه شیراز نوین

      میثم محجوبی - شیراز نوین 
از هفته نخست رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم جوانان شیراز، ظهر روز شنبه 25 بهمن یک دیدار در مجموعه ورزشی حمزه (ع) شیراز برگزار شد.
در این مسابقه که روی زمینی ناهموار برگزار شد، تیم های بهمن و سپاهان به مصاف هم رفتند و بهمنی ها با ارایه یک بازی کاملاً برتر، مقتدرانه پیروز شدند. نکته قابل ذکر اینکه، دو تیم سپاهان و بهمن هر دو از تیم های لیگ برتری فوتبال استان به شمار می روند اما به دلیل برگزار نشدن مسابقات استانی در این فصل، این دو تیم تصمیم گرفتند برای قرار گرفتن در شرایط مسابقه و حفظ آمادگی، در مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال شیراز شرکت کنند.
هدایت تیم بهمن برعهده احسان راستی، بازیکن سابق تیم های برق و فجرسپاسی شیراز بود. در سوی مقابل نیز هدایت سپاهان را مهرداد کرمی از مربیان باسابقه رده های پایه فوتبال شیراز برعهده داشت.
محمدرضا شفیع، سید مهدی هاشمی، حسین نام آور، محمد حمیدی، محمدحسین محمدخانی، مجتبی پارسایی، امید جمشیدی، مجید روستا، ابوالفضل صفاریان، محمد سیاوشی و پویا قائدی نفرات حاضر در ترکیب اصلی تیم بهمن را تشکیل می دادند و در سوی مقابل نیز امیررضا فیروزی، علی جوکار، پویا آزموده، امیر اسماعیلی، علیرضا زارعی، حسین زمان، ابوالفضل بردبار، مهدی تازه، عرفان کواری، سعید زارعی و عرشیا دانش در ترکیب زردپوشان سپاهان به میدان آمدند.
بازی در دقایق ابتدایی متعادل دنبال می شد. اولین موقعیت بازی در دقیقه هفتم برای بهمن به دست آمد که با خروج به موقع فیروزی خنثی شد اما اولین گل بازی برای سپاهان به دست آمد. در دقیقه 15 روی یک ضربه کرنر، دروازه تیم بهمن باز شد و سپاهان یک بر صفر پیش افتاد.
در ادامه این تیم بهمن بود که رفته رفته نبض بازی را در اختیار گرفت و هر چه از زمان بازی گذشت، این برتری بیشتر و بیشتر به چشم آمد. در دقیقه 25 روی یک کرنر ارسالی، پویا قائدی با ضربه سر توپ را روانه دروازه سپاهان کرد اما این ضربه با اختلاف کمی از روی دروازه به بیرون رفت.
سه دقیقه بعد، یک پاس در عمق دفاع سپاهان باعث شد تا مجتبی پارسایی با امیررضا فیروزی تک به تک شده و با یک بغل پای ساده دروازه را باز کند که کار به تساوی کشیده شد.
در سی امین دقیقه مسابقه، این بار پارسایی در نقش گلساز ظاهر شد و با پاسی عرضی از جناح راست، صفاریان را در موقعیت گلزنی قرار داد تا سفیدپوشان برای اولین بار از حریف خود پیش بیفتند.
در دقایق 33 و 34 سپاهانی ها سعی کردند با شوت های راه دور، راهی به دروازه بهمن پیدا کنند اما این ضربات آنها هم تهدید جدی برای دروازه محمدرضا شفیع محسوب نمی شد. در عوض، این بهمن بود که با حساب و کتاب بهتری به بازی ادامه داد و در دقیقه 44 پاس در عمق پارسایی با خروج اشتباه فیروزی، باعث شد تا صفاریان در موقعیت تک به گل قرار گرفته و به راحتی گل سوم را هم به ثمر برساند. بدین ترتیب نیمه نخست با پیروزی سه بر یک شاگردان احسان راستی به پایان رسید.
از نکات جالب این مسابقه می توان به حضور محمد عباسی از بزرگترین بازیکنان و مربیان تاریخ فوتبال شیراز، به عنوان میهمان ویژه یاد کرد.
در نیمه دوم، بهمن توانست برتری خود را بیش از پیش بر حریف خود دیکته کند، به شکلی که اکثر دقایق بازی در زمین تیم سپاهان دنبال شد و موقعیت های متعددی توسط بهمنی ها روی دروازه شاگردان کرمی ایجاد شد. هر چند تنها دو موقعیت آنها به گل تبدیل شد و موقعیت‌های زیادی از دست رفت.
در همان ابتدای نیمه دوم، محمد سیاوشی می توانست در شرایط تک به تک دروازه سپاهان را باز کند اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت. در دقیقه 55 نیز، دوباره مجتبی پارسایی با پاس خوب خود، ابوالفضل صفاریان را در موقعیت گلزنی قرار داد اما او این بار نتوانست ضربه مناسبی به توپ بزند.
در دقیقه 64 فرار عالی مدافع و کاپیتان بهمن یعنی محمدحسین محمدخانی از جناح راست، با ارسال بی نقص او همراه شد. توپ او به مجید روستا رسید و او هم با یک کنترل و ضربه ای دقیق، گل چهارم را وارد دروازه فیروزی کرد.
یک دقیقه بعد، موقعیت عالی دیگری نصیب پویا قائدی شد اما ضربه او را دروازه بان مهار کرد. در دقیقه 67 دوباره ارسال خوب محمدخانی به روستا رسید و او این بار نتوانست از موقعیت به دست آمده استفاده کند.
در دقیقه 71 محمد حمیدی با ضربه ای از داخل محوطه جریمه دروازه سپاهان را هدف قرار داد اما این بار فیروزی با واکنشی خوب توپ را به کرنر فرستاد. 
پنجمین گل بهمن در دقیقه 73 به ثمر رسید. این بار مجید روستا با پاس خود، ابوالفضل صفاریان را صاحب توپ کرد و او هم بدون معطلی، سومین گل خود را در این مسابقه به ثمر رساند. دو دقیقه بعد نیز محمدحسین روستا که تازه به میدان آمده بود می توانست گلزنی کند اما ضربه او را فیروزی مهار کرد.
قاسم فروتن دیگر یار تعویضی تیم بهمن نیز در دقیقه 85 شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد ولی ضربه او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت. یک دقیقه بعد هم، پاس ارسالی مجید روستا از چپ، در دهانه دروازه به محمدحسین روستا رسید اما او این بار نیز نتوانست موقعیت خوب خود را به گل تبدیل کند.
در دقیقه 89 آخرین موقعیت بازی نصیب مدافع جلو کشیده بهمن یعنی سیدمهدی هاشمی شد. او به خوبی به محوطه جریمه نفوذ کرد اما بدشانس بود که ضربه اش به تیر عمودی برخورد کرد و در بازگشت نیز، توپ با برخورد به پای او به بیرون رفت.
در نهایت این مسابقه یک طرفه، با برتری مطلق شاگردان احسان راستی به پایان رسید.
راستی پس از این بازی گفت: بچه های ما نمایش خوبی روی این زمین ناهموار داشتند اما تازه ابتدای راه هستیم و در هفته های بعد، باید خیلی بهتر از این ها کار کنیم.
او از زمین مسابقه و ساعت در نظر گرفته شده برای برگزاری مسابقات نیز گله مند بود و گفت: با توجه به اینکه ابتدا قرار بود ساعت 8 صبح به میدان برویم، درخواست کردیم که ساعت بازی تغییر کند. چون برای اینکه 8 صبح بازی کنیم، باید 5 صبح بیدار شویم! بنابراین مجبور شدیم برای تغییرساعت بازی، مکان بازی را هم تغییر دهیم که می‌بینید زمین هموار و مساعدی نیست. بدون شک روی زمین صاف و چمن خوب، بهتر از این ها هم کار خواهیم کرد.
به گزارش شیراز نوین، به جز زمین نامساعد، بدشکل و ناهموار ورزشگاه، باید به عدم حضور آمبولانس، برانکارد، رختکن و حتی تابلوی تعویض اشاره کرد! داور چهارم برای فراخواندن بازیکنان تعویض شده باید نام آنها را با صدای بلند به زبان می آورد! وضعیتی تأسف بار برای به میدان رفتن بازیکنانی که هر یک می توانند ستاره های آینده فوتبال شیراز و کشور باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی