[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

حراست‌ها باید مانع از بروز انحرافات شوند، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان اینکه حراست‌ها باید هدفشان پیشگیری و سالم سازی دستگاه‌ها باشد نه مچ گیری و طرد افراد، گفت: حراست باید با شناسایی به موقع آسیب‌ها، مانع از بروز انحرافات شوند؛ حراست موفق باید قبل از وقوع اتفاقات نامناسب همکاران را هوشیار کند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در همایش حراست‌های فرمانداری‌ها و شهرداری‌های استان با بیان اینکه کارکنان حراست باید ابتدا به عنوان یک انسان مسلمان در اداره ایفای وظایف کنند و هیچ تفاوتی با دیگر کارکنان برای خود قائل نباشند، اظهار داشت: همکاران اداری هیچ تفاوت انسانی با یکدیگر ندارند و تقوا و عمل صالح، ملاک برتری افراد است.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به اینکه حراست باید با مطالعه و وقت گذاری، شناخت کاملی از دستگاه متبوع خود داشته باشد، افزود: وقتی ساختارهای اداری را بشناسیم و فرایندها و رویه‌های اداری را به خوبی تحلیل و پیگیری کنیم متوجه می‌شویم اشکالات از کجا نشئت گرفته است و برای رفع ایرادات و پویا کردن سازمان، گام برداریم.
وی با تأکید بر اینکه حراست باید به تمام معنا مسلط بر امور سازمان باشد، ادامه داد: اولین مسئله ای که موجب موفقیت در حراست از سازمان می‌شود، شناخت از مسائل، مشکلات، نیازمندی‌ها، اهداف و چهارچوب‌های آن سازمان است که باید برای دستیابی به این شناخت، تلاش کرد.
استاندار فارس با بیان اینکه مهم ترین سرمایه هر سازمان، نیروی انسانی است که وظایف سازمانی توسط همین سرمایه انجام می‌شود، اظهار داشت: باید اعتماد همکاران را جلب کنیم که در تنگناها حراست را پناهگاه خود تلقی کنند و برای رفع مشکلات خود به حراست امید داشته باشند.
دکتر رحیمی با تصریح به اینکه ساختارهای اداری در برخی بخش‌ها دارای اشکالاتی است و همچنین برخی فرایندها ناقص و ناکارآمد است که موجب فساد و ناکارآمدی می‌شود، افزود: حراست باید قبل از دیگران بر این کاستی‌ها اشراف داشته باشد و برای رفع این نواقص تلاش کند.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به این که کاستی‌های نظام اداری موجب خدشه در هدف اصلی سیستم اداری یعنی رضایتمندی مردم می‌شود، گفت: رویه‌های اداری برای حل مسائل باید به روش‌های خلاقانه، جدید و استاندارد تغییر کند تا بتوانیم به شکل بهتری مسائل مردم را حل کنیم.
وی با تأکید بر اینکه برخی مقررات اداری می‌تواند روزنه‌ها و حفره‌های فسادزا را ایجاد کند، افزود: باید تلاش کنیم حفره‌های فساد را شناسایی و آن‌ها را بپوشانیم.
استاندار فارس با بیان اینکه رسالت ما رضایتمندی و اعتمادسازی بین مردم است که رضایت خدا را نیز در پی دارد، ادامه داد: باید فرهنگ خدمت صادقانه و بی منت را ترویج کنیم.
دکتر رحیمی با اشاره به اینکه باید الگوها و شیوه‌های مختلف مدیریتی و مزایا و معایب آن‌ها را بشناسیم، ادامه داد: برای از بین بردن نواقص و آسیب‌ها باید از دانش و اشراف دیگران نیز استفاده کنیم و از منابع مختلف، دانایی و تسلط خود را نسبت به سازمان افزایش دهیم.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس گفت: قطعاً روش‌های بهتری از روش‌های امروزی برای حل مشکلات وجود دارد که باید برای پویایی و اقدامات درست و بهنگام، در پی اصلاح روش‌های گذشته باشیم
وی با تأکید بر اینکه حراست پشتوانه محکم و اصیل هر دستگاه است و باید به عنوان چشم و گوش مدیر ایفای نقش کند، افزود: مدیران به دلیل حجم زیاد وظایف محوله از برخی مسائل بی اطلاع می‌مانند که حراست باید با حضور در بین همکاران و ارباب رجوع، با هوشیاری موارد مختلف را برای تصیم گیری درست به مدیر انتقال دهند.
استاندار فارس با بیان اینکه حفظ سلامت جامعه اداری به عهده حراست قرار دارد، اظهار داشت: مدیریت حراست برای رسیدن به اهداف سازمانی که در مسیر انقلاب و خدمت به مردم است باید تلاش کند. دکتر رحیمی با اشاره به اینکه حراست یکی از اجزای اصلی رسیدن به اهداف سازمانی است، گفت: حراست باید با اعتماد سازی، فاصله ببین افکار عمومی و دستگاه‌های حاکمیتی را کاهش دهد. نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس تصریح کرد: نیاز داریم قبل از هر چیز متخلق به اخلاق اسلامی بوده و خود را بی نیاز از تشویق و تنبیه اداری بدانیم و حراست را رسالت شرعی، ملی و انقلابی خود تلقی کنیم.
وی با تأکید بر اینکه ایران اسلامی به اندازه کافی دشمن دارد و انتظاری جز دشمنی از آنان نداریم، افزود: باید تلاش کنیم دوستان انقلاب را حفظ کنیم و بر آن‌ها بیفزاییم؛ نه اینکه هر روز عده ای را از قطار انقلاب پیاده کنیم.
استاندار فارس با بیان اینکه هرچه بیشتر خود را مدعی حفظ انقلاب و پیروی از آرمان‌های شهدا بدانیم بیشتر زیر ذره بین خواهیم بود و خطای ما بیشتر جلوه می‌کند، گفت: باید خود را از هر لغزشی مصون نگه داریم که این مسیر جز با همراهی، همکاری، تیزبینی و دانایی محقق نمی‌شود.
دکتر رحیمی با اشاره به اینکه باید خود را حافظ منافع عامه مردم فارغ از جناح‌ها بدانیم، ادامه داد: باید حافظ دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی که جمهوری اسلامی است باشیم؛ زیرا آمدن و رفتن دولت‌ها طبیعی است ولی مردم هستند که می‌توانند نظام را حفظ کرده و پایدار کنند. بنابراین باید بکوشیم رضایت خدا را که از مسیر خدمت به مردم است، کسب کنیم. گفتنی است این همایش توسط مرکز حراست وزارت کشور، استانداری فارس و حراست کل استان فارس و به همت اداره کل حراست استانداری فارس برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی